Hoek vloert koploper Illegale prostitutie verschoven naar doodnormale huizen Er is nog werk aan de winkel bij Feyenoord Walcheren RKC houdt Rotterdammers in de Kuip op een 2-2-gelijkspelsport 4 Plan pakt goed uit met Steve Schalkwijk als afmaker sport 9 de cafés en de strandpaviljoens, zoals de muziekformatie Copycat vol gas bij Panta Rhei in Vlissingen. Daar gaf Oftewel: zingen, swingen en het Robert Stoltink (m) als frontman van publiek opzwepen zeeland 2 Het was bijna twee jaar stil in de kroegen en feestzalen. Dit weekend klonk er echter weer volop muziek in Het aantal meldingen van vrouwen dat wordt misbruikt in de prostitu tie daalde vorig jaar met 40 procent tot 356, het laagste aantal in vier jaar. Bij mannen was de daling zelfs 70 procent. Afgelopen jaar kwamen in deze groep slechts 87 meldingen binnen van misbruik, het jaar daar voor nog 293. Dat blijkt uit cijfers van Comensha, het coördinatiecen trum tegen mensenhandel. De forse daling betekent zeker niet dat misstanden in de prostitu tie plotseling zijn verdwenen. Afge lopen jaar waren er fors minder controles mogelijk, zoals in seks clubs en bij de raamprostitutie. Die moesten maandenlang dicht om verspreiding van het coronavirus te voorkomen. Controleurs van ge meenten en hulpverleners verloren zo het contact met de sekswerkers, waardoor het ook moeilijker werd om signalen van mensenhandel te herkennen. „Zonder corona is het al een hele opgave om mannen en vrouwen die uitgebuit worden te bereiken, maar corona heeft dat nog ingewikkelder gemaakt", zegt teamchef Jessica van den Burg van de Afdeling Vreemdelingenpolitie, Identificatie en Mensenhandel. Terwijl de legale prostitutie in coronatijd stillag, werden er vol- Illegale seksuele diensten zijn niet verminderd, eerder toegenomen gens de politie illegaal nog volop seksuele diensten aangeboden. Dat viel op door het aantal online seks- advertenties die rechercheurs te genkwamen tijdens hun onder zoeken. ,,Dat is niet verminderd, eerder toegenomen", zegt Van den Burg. Soms pas 14 jaar Opvallend daarbij is dat diensten lang niet alleen op bekende sites werden aangeboden. Er wordt ook gebruikgemaakt van besloten groe pen op sociale media waar jonge jongens en meiden, soms pas 14 jaar, worden aangeboden voor seks. Afgelopen week kregen mensen handelrechercheurs een sterk wa- pen in handen om hier hard tegen op te treden. Rechercheurs zetten eerder een lokprofiel in om klanten die seks willen hebben met jonge ren te kunnen opsporen. De rechter heeft nu geoordeeld dat dit wette lijk mag. Van den Burg noemt dat 'heel bemoedigend'. ,,Toen we dat lokprofiel voor het eerst inzetten, hadden we binnen een paar minu ten beet." Een deel van de illegale prostitu tie verschoof afgelopen jaar naar doodnormale huizen in woonwij ken. De politie stuitte daar op schrijnende situaties van vrouwen die alleen hun eigen, buitenlandse taal spreken en soms niet eens wis ten waar ze waren. maandag 18 oktober 2021 Bank van de Stad Nijkerk Sekswerker weer ondergronds Politie, gemeenten en hulpverle ners hebben het afgelopen jaar veel minder zicht gekregen op misstanden in de prostitutie. De sluiting van seksclubs door co rona maakte het bijzonder moei lijk om seksuele uitbuiting op te sporen. Raymond Boere Utrecht -Jessica van den Burg, politiechef Veel bewolking, overdag 17°C droog. Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het ?r weer op jouw locatie Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 11688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1