voor Voorwaarde is wel dat het nieuwe kabinet betaalt Vandaag bij deze krant Exclusief concert van Coldplay Walcheren ideren in alles 20 naar Stop voor de witte stok! Dat is de boodschap van Margriet Rol (73) uit Veere. Ze is slechtziend: als ze wil oversteken, luistert ze of er auto's aankomen, en dan houdt ze haar witte stok omhoog. Wat veel mensen niet weten, is dat ze moeten stoppen voor dit signaal. De Oogvereniging begon gisteren met een campagne, gericht op jonge weggebruikers. We waren erbij en voelden de energie in een broeierige zaalP24 Al jaren woedt een felle discussie over de tol in de Westerscheldetun nel (5 euro per keer als je geen kor ting hebt). De tunnel is voor Zeeuws-Vlamingen de enige Ne- derlandse-autoverbinding met de rest van Zeeland. Met politiek Den Haag is afgesproken dat tot 2033 tol moet worden betaald. Maar Zee land wil ervan af. De Tweede Ka mer ook. Die droeg het kabinet voor de zomervakantie op om de tol zo snel mogelijk af te schaffen. Dat kan, blijkt uit een draaiboek dat demissionair minister Barbara Visser (Infrastructuur en Water staat) in overleg met de provincie Zeeland heeft gemaakt. Ze hebben op een rij gezet wat er allemaal moet gebeuren om de tol af te schaffen. Dat is nogal wat. Naar verwachting gaat er meer verkeer door de tunnel rijden als de tol is afgeschaft. Dat leidt ook tot meer drukte op omliggende wegen. En dat heeft weer gevolgen voor het milieu (stikstof en luchtkwaliteit), geluidshinder en verkeersveilig heid. Hoeveel precies moet nog worden onderzocht. Afhankelijk van de uitkomsten zijn aanvul lende maatregelen nodig. Verder moeten afspraken met de We hebben nog wel een aantal stappen te gaan Belastingdienst worden gemaakt, een sociaal plan voor het personeel worden opgesteld en moet het Tol- plein worden aangepast. Pas als dat alles is gebeurd, kan de tunnel tol vrij worden. Op zijn vroegst is dat dus 1 januari 2023. In het uiterste ge val 1 juli 2025. Er is wel één heel grote voor waarde: het nieuwe kabinet moet het afschaffen van de tol betalen. Het gaat om veel geld: om en nabij de 310 miljoen als de tol in 2022 wordt afgeschaft en 250 mil joen euro als dat in 2025 gebeurt. ,,Ik kan geen reden bedenken waarom een nieuw kabinet hierop tegen zou zijn", reageert een blije gede puteerde Harry van der Maas. ,,We hebben nog wel een aantal stappen te gaan. Die moeten we op een nette manier zetten. Ja, het gaat om veel geld. Het zal om keuzes vragen in Den Haag." Duizenden euro's De Terneuzense wethouder Ben van Assche zegt dat 'een tolvrije tunnel door dit draaiboek echt een belangrijke stap dichterbij komt'. Dat vindt Cees Liefting van de Stichting Tunnel Tolvrij ook. ,,Maar effecten op verkeer en milieu zijn al onderzocht. Waarom dat nog en keer moet snap ik niet. Het bete kent voorlopig dat mensen nog dui zenden euro's aan tol kwijt zullen zijn om familie te bezoeken." zaterdag 16 oktober 2021 13°C AUTOSTftESS witte n: gcjwodcn lekker? Hjdckririjilonp— ir he rf slice a\omlcn. Tunnel uiterlijk 1 juli 2025tolvrij De Westerscheldetunnel wordt uiterlijk 1 juli 2025 tol vrij. Mits het nieuwe kabinet dat betaalt. Het gaat om enkele hon derden miljoenen euro's. Af schaffing kan zelfs al op 1 ja nuari 2023. Al is die datum al leen haalbaar als versneld extra (milieu)maatregelen worden ge nomen. Jeffrey Kutterink Den Haag/Middelburg - Harry van der Maas, gedeputeerde Koude start met later zacht weer Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1