Meevaller zwembad dankzij vleermuizen en een kerkuil Nieuwe Lidl Heinkenszand gaat mogelijk binnen een jaar al open Terrein Veerse Kreek op slot 7 KLAAR! PUZZEL VAN ZEVEN METER Leisure2B kocht enkele jaren gele den de toenmalige camping De Veerhoeve en veegde het terrein schoon voor de bouw van vakantie woningen. Een deel ervan is inmid dels klaar, terwijl aan veel andere huisjes wordt gewerkt. Althans, tot voor kort. Het is nu al ruim twee weken behoorlijk stil op het bouw terrein. Een conflict tussen bouw bedrijf Tetteroo, dat de vakantie woningen bouwt, en onderaanne mer Savox (een bedrijf uit Bosnië) ligt daaraan ten grondslag. Die laat ste onderneming speelt het zo hard dat ze gebruik heeft gemaakt van haar retentierecht. Dat is een juri disch middel voor schuldeisers. Zo kan een garage bijvoorbeeld beslui ten een gerepareerde auto niet vrij te geven zolang de rekening niet is betaald. In het geval van Veerse Kreek is het gevolg dat het terrein is afgesloten en er niet kan worden gebouwd. Zwembad en restaurant Hein van der Ploeg van ontwikke laar Leisure2B benadrukt dat het enkel om de bouw van de huisjes gaat. De infrastructuur en andere gebouwen op het park worden aan gelegd door Dura Vermeer, dat niet bij het conflict betrokken is. ,,Ze hebben er zeker wel last van ge had", zegt Van der Ploeg. ,,Maar on der meer de bestratingswerkzaam heden, de werkzaamheden voor het haventje en de bouw van het zwembad en het restaurant gaan nu wel gewoon door.'' Al met al is het volgens Van der Ploeg heel vervelend dat de bouw nu stilligt door een geschil waar Leisure2B volgens hem part noch deel aan heeft. De ontwikkelaar probeert nog altijd te bemiddelen tussen de twee partijen, in de hoop dat de hekken snel weer weg kun nen. ,,Dit is vooral heel vervelend voor de mensen die een woning hebben gekocht en nu langer moe- Het is vooral heel vervelend voor mensen die een woning hebben gekocht ten wachten", zegt Van der Ploeg. ,,Het zou mooi zijn als in elk geval de vakantiewoningen die bijna klaar zijn, snel kunnen worden af gebouwd.'' De komst van vakantiepark Veerse Kreek deed in 2018 veel stof opwaaien. Alle vaste gasten van de toenmalige camping De Veerhoeve - ze kwamen daar soms al tientallen jaren - moesten vertrekken met hun stacaravan. Op het nieuwe park moeten in totaal 281 huisjes komen. Het park wordt geëxploi teerd door Roompot. De eerste huisjes worden sinds enkele maan den overigens ook al verhuurd aan vakantiegangers. Vleermuizen en een kerkuil ge bruiken de naastgelegen sporthal niet als verblijf, blijkt uit maan denlang onderzoek. Dat betekent dat die hal, waar ook technische onderdelen van het zwembad zo als de chloorinstallatie zitten, nog dit jaar gesloopt wordt. Daarmee worden een paar weken gewon nen: er hoeft nu geen ontheffings- procedure doorlopen te worden. Met de verenigingen die nog ge bruik maakten van de hal, zoals korfbalvereniging Emergo, is de af spraak gemaakt dat deze na de herfstvakantie leeg moet zijn. In de winterperiode kan Emergo ge bruik maken van de nieuwe Haes- tinge een eindje verderop. Ook voetbalvereniging Smerdiek zal zo nu en dan gebruik moeten maken van de kleedkamers daar. Aanbesteding In 2022 blijft het bad, net als dit jaar, nog wel gesloten vanwege de grote verbouwing. Het Thoolse ge meentebestuur verwacht dat de resultaten van de aanbesteding half december binnen kunnen zijn. Eerder dit jaar besloot de ge meenteraad nog om de boel op nieuw aan te besteden omdat de offertes veel te hoog uitvielen. Het project wordt deze keer daarom opgeknipt in kleinere onderdelen. Daardoor hoopt de gemeenteraad dat meer geïnteresseerde bedrij ven zich melden. Het kan namelijk zijn dat een bedrijf niet gespeciali seerd genoeg is voor de complete klus, maar wel voor een onderdeel er van. Als meer ondernemingen zo denken ontstaat er concurren tie. De gemeente hoopt daardoor lagere prijzen op de offertes te zien. De overeenkomst over de parkeer plaats was nog nodig voordat Lidl kan starten met de erg langver wachte bouw van de vestiging. De Lidl komt naast de Jumbo, op de plek van het oude politiebureau en de brandweerpost aan de Stenevate. De twee supermarkten en de ge meente Borsele zijn het eens ge worden over de parkeermogelijk- heden. ,,De parkeerplaats van de huidige Jumbo blijft bestaan", legt wethouder Kees Weststrate uit. ,,Die wordt groter, en er komt aan de kant van Lidl een tweede ont sluiting." Het hoogteverschil wordt overbrugd met hellingbanen. Volgens Weststrate worden vol gende maand het voormalige poli tiebureau en de brandweerpost ge sloopt. De brandweer verhuist deze week naar een tijdelijke plek op de gemeentewerkplaats aan de Dorps straat, in afwachting van de bouw van een permanente post aan de Guldenroedestraat. Vervolgens wordt in december de aanleg van de parkeerplaats aanbesteed. Kort erna zou Lidl kunnen beginnen met de bouw van het pand. Dat is dan mogelijk nog voor de zomer van volgend jaar klaar. ,,Maar dan moet wel alles meezitten, anders wordt het wat later", geeft West- strate aan. Een hobbeltje zou nog een uit spraak van de Raad van State kun nen zijn. Een buurvrouw heeft be roep aangetekend tegen de ligging van de parkeerplaats. Als zij gelijk krijgt, kan de bouw van de super markt overigens wel gewoon door gaan. Er moet dan een oplossing voor het ontstane parkeerprobleem worden bedacht. woensdag 13 oktober 2021 Bouw ligt stil wegens conflict De bouw van vakantiewoningen op vakantiepark Veerse Kreek in Wolphaartsdijk ligt nog altijd stil vanwege een conflict tussen twee aannemers. Ondertussen gaat de bouw van onder meer het zwembad en het restaurant wél door. ,,Dit is heel vervelend voor de mensen die een woning hebben gekocht'', zegt Hein van der Ploeg van ontwikkelaar Lei- sure2B. Rob Paardekam Goes -Hein van der Ploeg, Leisure2B De renovatie van zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk is een stapje dichterbij nu blijkt dat er geen speciale ontheffing nodig is om te gaan slopen. Michiel Bouwman Sint-Maartensdijk Als alles meezit, gaat de nieuwe Lidl in Heinkenszand nog voor de bouwvak van volgend jaar open. Nu Lidl en Jumbo het eens zijn geworden over aanleg en gebruik van een gezamenlijke parkeerplaats, kan de bouw van de supermarkt snel beginnen. Martijn de Koning Heinkenszand De ingang van de parkeerplaats van Jumbo in Heinkenszand. Links het voormalige politiebureau. Dat wordt gesloopt om plaats te maken voor een Lidl. foto marcelle davidse RILLAND Nu is hij écht klaar, de enorme puzzel van Jos op de Beke uit Heinkenszand. Het ge vaarte van meer dan 52.000 stukjes ligt helemaal compleet in de voormalige kerk in Rilland. Fer vent puzzelaar Op de Beke zocht een poos geleden naar een échte uitdaging en kocht de groot ste puzzel die hij kon vinden. Met z'n 7 meter lengte paste die echter niet in de huiskamer. Op de Beke kreeg ruimte aangeboden in de oude kerk in Rilland. Daar legde hij de verschillende delen aan elkaar. ,,Dit geeft wel een trots gevoel", zegt Op de Beke er zelf over. De puzzel, met afbeel dingen van dieren, is vrijdag en zaterdag te bekijken tussen 9.00 en 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 60