Mysterieuze schatgravers vernielen kerktuin in Ritthem 7 Sint Jorisdoelen in Middelburg verbouwd Middelburg krijgt er een hotel bij. De historische Sint Jorisdoelen aan de Balans worden komend jaar verbouwd tot een 4-sterren- hotel met 54 appartementen. Ooit het huis van het schuttersgilde van Sint Joris, vanaf 1582, bood het pand de laatste decennia on derdak aan het kantongerecht, het arbeidsbureau en het provinciebe stuur. Plannen om er studenten te huisvesten gingen niet door na be zwaren van omwonenden en de gemeente. Team Leisure en AVV Beheer gaan er nu een hotel van maken. Zonder horeca ,,In december begint de verbou wing en in januari 2023 zal Hotel Sint Joris klaar zijn", kondigt Alex ander Snoodijk van vastgoedont wikkelaar Team Leisure aan. ,,Het wordt een intiem hotel. Afgezien van de bar en ontbijtruimte komt er geen horeca in. Want horeca is er rondom het hotel al genoeg in de binnenstad van Middelburg." De Sint Jorisdoelen zijn oor spronkelijk gebouwd in 1582, maar gingen verloren bij de stadsbrand van 17 mei 1940. Vier jaar voordien was het ook al een hotel. Na de oorlog is het pand in oude stijl herbouwd. Het valt onder het be schermd stadsgezicht. ,,Daarom zal er aan de gevel geen grote aan passing plaatsvinden", zegt Snoodijk. Het pand kijkt uit op de Balans, met de fontein en het slavernijmo- nument. Aan de zijkant en achter zijde wordt het omgeven door huizen. Maar achter het gebouw ligt nog een groot eigen terrein dat verbouwd wordt tot een omsloten stadstuin van 500 vierkante meter. Belegging Hotel Sint Joris krijgt 54 kamers, in omvang variërend van 14 tot 42 vierkante meter. Het gaat om ap partementen, suites en lofts. Alle 54 kamers gaan op zaterdag 16 ok tober in de verkoop. Belangstellen den kunnen een afspraak maken Geen horeca, want die is er al genoeg in Middelburg bij Team Leisure en zaterdag in de Sint Jorisdoelen gaan kijken. Op voorhand is er al veel belangstel ling, zegt Snoodijk van Team Lei sure. ,,We hanteren het investe ringsmodel. Kopers kunnen een appartement kopen. Ze worden volledig eigenaar en kunnen het zes weken per jaar voor zichzelf re serveren. De rest van het jaar wordt het door de exploitant ver huurd en de eigenaar krijgt daar de inkomsten van." De exploitatie komt in handen van Kloeg Collection, van hotelier Michel Kloeg. Dat baat al hotels uit in Dishoek, Goes, Zoutelande en Westkapelle en is betrokken ook bij de ontwikkeling van de hotels Timmerfabriek en Britannia in Vlissingen. Snoodijk: ,,De sfeer in Hotel Sint Joris wordt vergelijk baar met die van hotel Rijks in Goes." Sinds eind vorig jaar sloegen één of meer onverlaten vier ofvijfkeer toe. Met een spade zijn tientallen zoden in een groot deel van het grasveldje losgestoken. Kerkrentmeester Peter Osté denkt dat een maniak ('het kunnen er ook meer zijn') met een metaaldetector bij nacht en ontij toeslaat. Hij vermoedt dat een fana tieke hobbyist naar muntjes zoekt. Munten ,,Sinds begin deze eeuw ligt er een tuin bij de kerk. Voor die tijd was de tuin een akkerbouwperceel waar bieten en aardappels werden ge teeld. Destijds kwamen bij het ploegen wel eens wat munten bo ven, dus denken we dat er mensen zijn die hier wat munten hopen te vinden." Osté kan zich niet voor stellen dat schatgravers telkens te rugkeren, omdat ze bijzondere en/ of waardevolle munten vinden. ,,Ik heb natuurlijk geen idee of Grote schatten zitten hier echt niet in de grond het telkens dezelfde dader is, maar grote schatten zitten hier echt niet in de grond. Voor ons is het wel heel vervelend dat de hele tuin wordt omgewoeld. We hebben de vernie lingen wel aangegeven bij de poli tie, maar die kan ook niet veel meer doen dan Ritthem wat vaker in de surveillances opnemen." Er loopt een kerkenpad langs het Ritthemse godshuis, maar het kerkbestuur heeft er normaal ook geen bezwaar tegen dat mensen door de tuin lopen. Nu is er toch maar een bord 'verboden toegang' op het gras gezet. Osté: ,,Onze tuin man vindt dat wel jammer en heeft er dus aan toegevoegd dat het bord alleen voor gazonvernielers geldt." Zie ook pzc.nl/video WA WOENSDAG 13 OKTOBER 2021 Van rechtbank tot hotel Maurits Sep Middelburg - Alexander Snoodijk Team Leisure RITTHEM Het zijn gelukkig geen illegale grafdelvers die gaten graven in de tuin van de PKN-kerk in Rit them. Maar op ongenode gasten die de hof rond de kerk 'afplag- gen', zit het kerkbestuur ook niet te wachten. - Peter Osté, kerkrentmeester - René Hoonhorst 'ii- Interieurontwerp van Hotel Sint Joris. foto team concepts Kerkrentmeester Peter Osté tilt een voor driekwart uitgestoken plag op. ,,Wie doet nou zoiets?" foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39