Art. 461 Wetb. v. Strafr. Kritiek op huisvesting statushouder Si at— v -«5 Alléén voor: i Gazonvernielers a Vooral Reimerswaal en Veere lopen ver achter op hun verplichte taakstelling Monique Verschuure ÜÉWHi Wmm Atlete is bezig aan een opmerkelijke comeback zeeland 10 *5R-r*?>s53 Wi .v' Deels ligt dat aan het Centraal Or gaan opvang asielzoekers (COA), maar ook voor gemeenten is niet al tijd een excuus, zegt de provincie die erop toeziet of gemeenten vol doende asielzoekers met een ver blijfsvergunning onderdak bieden. Daarnaast hebben de coronacrisis en de lockdown begin dit jaar de huisvesting vertraagd. Het is belangrijk dat de gemeen ten hun wettelijke taakstelling ha- len. Als de huisvesting stokt, blij - ven broodnodige plaatsen in asiel zoekerscentra bezet. Daardoor moet er voor nieuwe vluchtelingen noodopvang worden ingericht. Zo worden sinds kort in de Zeeland hallen 320 (mannelijke) asielzoe kers opgevangen. Gedetailleerd plan De achterstand ligt deels aan het COA. Dat heeft aan elf van de der tien gemeenten minder statushou ders die in asielzoekerscentra ver blijven toegewezen dan ze volgens de wettelijke taakstelling moeten huisvesten. Ook gemeenten gaan niet vrijuit. Volgens de provincie schieten Goes, Noord-Beveland, Reimerswaal, Schouwen-Duive- land en Veere te kort. Reimerswaal ligt onder vuur. De gemeente loopt verder achter: nog 11 statushouders moet de gemeente een woning bezorgen. De provincie heeft intensief met Reimerswaal overlegd, maar concludeert dat er Als huisvesting stokt, blijven de broodnodige plaatsen in de asielzoekerscentra bezet weinig schot in zit. Ze dreigt nu met actief toezicht. Dat betekent dat Reimerswaal met een gedetailleerd plan moet komen om aan de wettelijk ver- plichte taakstelling te voldoen. Geen excuus Ook Veere moet aan de bak. De ach terstand bedraagt elf statushouders. Veere heeft voldoende koppelingen van het COA ontvangen, waardoor er volgens de provincie geen excuus is voor de achterstand. Veere heeft bovendien subsidie van het minis terie van Justitie en Veiligheid ont vangen om een groot gezin onder dak te bieden. Schouwen-Duiveland heeft een achterstand van acht statushou ders, evenveel als Goes. Bij Noord- Beveland is dat minimaal twee. Die gemeente bood in de eerste zes maanden van dit jaar geen enkele statushouder onderdak. De provin cie wil van de vijf achterblijvers ho ren hoe ze hun achterstand denken in te lopen. Hulst, Kapelle, Sluis en Tholen hebben voldoende statushouders gehuisvest. Kapelle moet nog één statushouder uit een eerdere peri- De provincie wil van de achterblijvende gemeenten horen hoe ze de achterstand denken in te lopen ode opvangen. Borsele, Terneuzen, Middelburg en Vlissingen lopen weliswaar achter, maar dat valt hen niet te verwijten. Het COA heeft aan die vier gemeenten te weinig statushouders gekoppeld. It I woensdag 13 oktober 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl -i' r'X - il i a, auw'^''' RITTHEM Heel even dacht kerkrentmeester Peter Osté (foto) aan mollen. Maar die knagen geen rechthoekige plaggen in de kerktuin van Ritthem. Maniakken met metaaldetectors op zoek naar munten moeten het zijn. Die gazonvernielers worden gemaand het veldje bij de PKN-kerk niet langer te betreden. Sinds eind vorig jaar sloegen één of meer onverlaten vier of vijf keer toe in de kerktuin. Met een spade zijn tientallen zoden in een groot deel van het grasveldje losgestoken. Kerkrentmeester Peter Osté denkt dat mensen bij nacht en ontij toeslaan; wellicht fanatieke hobbyisten die op zoek zijn naar muntjes. ZEELAND 7 VERBODEN TOEGANG FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA De gemeenten Goes, Noord-Be veland, Reimerswaal, Schou- wen-Duiveland en Veere moeten meer statushouders huisvesten. Ze lopen achter op hun ver plichte taakstelling. Frank Balkenende Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33