Angela Van 't padje Simone Kleinsma levert kunststukje af ïfliliv' 26 KIJKT TV De coronapandemie heeft heel wat leed ver oorzaakt, maar ook een paar goede dingen gebracht. Een daarvan is dat in de showbizz het kaf van het koren wordt gescheiden en feilloos duidelijk wordt wat voor onherstelbare ravage roem kan aanrichten in het menselijk brein. Het is namelijk geen toeval dat uitgerekend on der de vaderlandse artiesten en BN'ers het verzet tegen QR-code, vaccinatie, testen en sowieso het erkennen van het virus zo groot is. Die mensen hebben jaar in jaar uit te horen gekregen hoe ge weldig ze zijn, werden toegejuicht door volle za len, leven in een wereld die volledig om hen draait en stoppen dan ook nog af en toe wat middelen in hun neus om het zelfvertrouwen nog verder op te peppen. Ja, dan ga je als omhooggevallen rapper, dj, B-ar tiest, model op z'n retour of reservebankpresenta tor vanzelf geloven dat je God bent en laat je je al helemaal niet de wet voorschrijven door artsen, virologen en de overheid. Sterker nog, jij weet het beter dan alle artsen, virologen, andere weten schappers en Hugo de Jonge bij elkaar. Over de zusjes Van Lexmond en hun anti- vax-wijsheden die ze aflezen aan de stand van de maan, waarmee ze en passant ook de grote poli tieke gebeurtenissen in de wereld duiden, is al ge noeg gezegd. Maar Radar onthulde maandagavond dat ook Giel Beelen inmiddels een serieuze gooi doet naar de titel Kwakzalver van het Jaar. De radio-dj die jaren leefde op cola, sigaretten en drugs heeft zich bekeerd tot het heilzame goedje shambala. Drie druppels per dag en 'je vindt je in nerlijke goeroe, je hart gaat open en je vindt ver binding met het al'. En dat voor slechts 39,99 euro voor 4,9 milliliter. Wie al in zijn broek pieste van de lach bij het Ri- tuals-filmpje met de maanzusjes, moet vooral ook het interview van Fons-van-Radar met Giel en zijn zakenpartner terugkijken. Ik zou van deze twee verlopen types nog geen tweedehandsfiets kopen, laat staan dat ik mijn gezondheid aan hen zou toevertrouwen. Hun wetenschappelijke claim komt neer op: Giel voelt zich er goed bij en dus is het totaal veilig, al kunnen ze niet zeggen wat gebruikers precies van de bestanddelen (en antidepressiva) caapi en bo- binsana binnenkrijgen per dosis. Het beste is ge woon om het te laten zien, vond Giel, en dus sloeg hij voor de camera een half flesje achterover. Eat that, serieuze wetenschappers die durven te waar schuwen voor de gevaren. En dit was dus de ra- dio-dj die het coronavaccin nog niet zo lang gele den 'gif' noemde dat hij liever niet in zijn lichaam bliefde. Ik besloot gewoon zonder shambala naar mijn innerlijke goeroe te luisteren, die me dwingend toefluisterde Giel nooit meer serieus te nemen. Ik kon hem geruststellen: dat deed ik voor de co- ronapandemie ook al niet. Quote van de dag Het gaat weer zodanig dat ik weer radio kan maken Film Mocro Maffia Award voor Wollaars TELEVISIE FAMILIE BUDDENBRUCK MORGEN OP DE RODE LOPER De glitterjurk hangt al klaar in het Duitse Hückelhoven, maar om nu te zeggen dat de Buddenbruckjes (elf kinderen) al bezig zijn met hun uitje naar het Gouden Televizier-Ring Gala van morgen, nou nee. Eerst moet er gegeten worden. En deze krant schuift gezellig aan. en 10-literpan staat op het fornuis. Hij is zo groot dat de andere pannen van hun pit worden verstoten. Moeder Thaila Budden- bruck heeft de situatie allang geac cepteerd. Oóit komt er een nieuwe keuken. Tot die tijd kookt ze in etap pes. Eerst wordt er een kilo gehakt gebraden, daarna verdwijnen drie zakken macaroni in de monsterpan en worden vier potten tomatensaus opgewarmd. Op het aanrecht wordt een grote slakom tot de rand gevuld met groente. Improvisatievermogen is geen overbodige luxe in een gezin met elf kinderen. In dit huishouden verloopt niets zoals gepland, vertelt Thaila. ,,Laatst ontsnapte één van de katten en kwam zwanger terug. In één keer raak uiteraard. Nu wonen er drie kit tens op mijn slaapkamer." Vandaag is de wasmachine stuk. De kleding van de kinderen drijft boven in het grote ligbad. ,,Niet wassen is geen optie. Ik doe normaal drie of vier wasjes op een dag.'' Welkom bij de Buddenbruckjes. Deze Limburgse familie draait al ja ren mee in de docusoap Een huis vol van KRO-NCRV, waarin grote gezin nen worden gevolgd, zelfs één met een vierling. Het kijkje in al die onge- Ik doe normaal drie of vier wasjes perdag ALTIJD OPEN .1 ONEINDIG VEEL tIEfÜf BETALING GRAAG wone huishoudens is fascinerend en kan onbedoeld therapeutisch wer ken. Als je kind weer eens in de aller hoogste frequentie staat afgesteld, denk dan aan Een huis vol en je kunt er weer tegenaan. Het kan altijd er ger. Altijd drukker. Altijd luider. Tot ieders verrassing werd het pro gramma na twaalf seizoenen alsnog genomineerd voor de belangrijkste prijs in televisieland, de Gouden Te levizier-Ring, naast misdaadserie Mocro Maffia en docureeks De Kinde ren van Ruinerwold. Reden voor deze krant om de 'klassieker' onder de ge zinnen te bezoeken in het Duitse Hückelhoven. In een riante woning van 450 vierkante meter wonen Rob (43) en Thaila (43) met hun kinderen Yoriën (20), Chariënne (18), Xavieé (15), Jeneaux (12), Shevaign (10), Da- reau (9), Gidiën (6), Shaëlle (4, luis tert ook naar 'Toetie') en Dévaugn (1). De oudste twee, Danique (24) en Mi guel (22), zijn het huis al uit. Laatst genoemde telg is een miniserie apart. Vorig jaar raakte zijn 17-jarige vrien din in verwachting, beviel van een dochter en begon de zoektocht naar een eigen huis. Maar dat terzijde. Terug naar de XL-versie in Duits land. De familie Buddenbruck ver huisde twee jaar geleden van Zuid-Limburg naar de oosterburen, net over de grens bij Sittard, waar het leven goedkoper is en Robs werk - Gesteund door twee voortreffe lijke muzikanten levert Kleinsma in Verder een kunst stukje af. Ze scheert speels langs zware onderwerpen zonder deze tekort te doen. Het ene moment is het uiterst gevoelig, het andere moment krijgt ze met haar ko- misch talent de zaal moeiteloos aan het lachen. Geen moment verliest ze de aandacht van haar publiek. Ze stut het geheel met een rode draad (spullen opruimen), veelzijdige muziek en subtiele veranderingen aan het decor. Het is een doeltreffende mix die mede te danken is aan schrijver Frank Houtappels en regisseur Ruut Weissman. Heel krachtig: Kleinsma neemt haar gehoor mee in haar verwerkingsproces door het be noemen van alledaagse, heel herkenbare momenten. Daar door is de voorstelling meteen toegankelijk voor alles en ieder een. Ook voor wie nog in de ge lukkige omstandigheid is geen geliefde te hebben verloren. Ver der is het zo'n voorstelling waar bij je bij het verlaten van de zaal je partner nog even een veelbe tekenend kneepje in de arm geeft: blij dat je er nog bent. - Alexander van Eenennaam -Viggo Waas (59) is terug op Radio 1 nadat hij in maart werd getroffen door een hersenin farct WOENSDAG 13 OKTOBER 2021 PC SERIE Videoland bor duurt voort op misdaadserie Mocro Maffia. In Mocro Maffia Meltem, een film van 40 minuten, wordt het nieuwe perso nage Meltem ge- introduceerd, gespeeld door Sinem Kavus. Zij figureert ook in het vierde sei zoen. PRIJS Jeroen Wollaars krijgt de Sonja Barend Award voor zijn inter view met Wopke Hoekstra. Het in terview ging over de campagne van het CDA en over Pieter Omt- zigt. Wollaars vroeg om 'het eerlijke verhaal'. 'Wij laten ook de mindere momenten zien' Hanneke van Houwelingen - Thaila Buddenbruck - V ONBEPERKT ETFN DRINKEN Ze moet verder, maar hoe? Si mone Kleinsma (63) behandelt in haar meest persoonlijke so lovoorstelling tot nu toe het thema omgaan met verlies. Ze ervoer dat zelf toen haar man overleed, maar kiest er in haar liedjes en teksten bewust voor zijn naam niet te noemen. Zo houdt ze het universeel en daarmee invoelbaar voor ie dereen. Simone Kleinsma in Verder. FOTO MEDIALANE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26