Boadu kijkt toe hoe Ekkelenkamp de hoofdrol opeist 23 Hij werd geboren in Nigeria, het land van zijn moeder. Zijn Neder landse vader werkte er als bagge raar van Boskalis en op zijn vierde verhuisde het gezin met drie kinde ren naar Nederland. ,,Ik was altijd al moslim, maar op mijn 14de, 15de heb ik echt bewust de keuze voor de islam gemaakt. Ik heb er veel over gelezen en bekeken. In mijn jeugd was ik een druk jongetje. Het geloof geeft me rust.'' Als tiener zat hij onder meer acht jaar bij PSV. In zijn jeugd maakte hij moeilijke jaren mee, woonde onder meer in drie pleeggezinnen. Maar in Eindhoven viel jeugdtrainers al op hoe groot zijn zelfvertrouwen was op het veld. Op een keer moes ten ze doelen voor de toekomst op schrijven van een trainer. Op het briefje van de puber Arnaut Groe- neveld stond onder meer: 'Ballon d'Or winnen. En het WK.' In de Kuip gaf hij maandag aan dat hij graag Arnaut Danjuma ge noemd wil worden. Danjuma bete kent in het Nigeriaans 'geboren op vrijdag'. Maar dus niet ook nog de toevoeging 'Groeneveld', hoewel GROEPG Programma Stand hij de band met zijn vader Cees maandag als prima omschreef. Van de twee shirts die spelers na een in terland mogen houden, wilde hij er nu eigenlijk één aan zijn pa schen ken en één zelf houden. ,,Mijn va- der is mijn nummer 1-fan. Als hij niet achter deze keuze had gestaan, had ik 'm niet gemaakt. Maar in het veld kwam een speler naar me toe die om mijn shirt vroeg. Ik vind het altijd een vorm van respect als een tegenstander je shirt wil. Dus één shirt heb ik weggeven en het shirt waarin ik scoorde is voor mijn pa.'' Er gaan vast meer Oranje-tenues volgen voor Danjuma. Te beginnen komende maand, als Nederland het waarschijnlijk beslissende duel met Noorwegen speelt. De inzet: één rechtstreeks ticket voor het WK. Noa Lang zei maandag dat hij zichzelf 'wel een blijvertje' vindt na zijn eerste week Oranje. Om er toch maar snel aan te te voegen: ,,Al is dat natuurlijk aan de bondscoach.'' Danjuma is al even ambitieus: ,,Ik vond zelf dat ik mijn draai al had ge vonden in Spanje. Maar je moet er mee dealen dat je dan nog niet wordt geselecteerd. Uiteindelijk ge beurde het toch. Ik heb steeds 100 procent het gevoel gehouden dat ik terug zou komen. Dit was een gou den kans na drie jaar. En dan moet je 'm verzilveren. Ja, ik ben er weer.'' Dat Boadu vrijdag tegen concur rent Jong Zwitserland (2-2) op de bank begon, was al verrassend te noemen. In mei was hij nog de ge vierde man met twee goals toen Jong Oranje zich ten koste van EK-favoriet Frankrijk plaatste voor de halve finale. In Lausanne kreeg Brian Brobbey de voorkeur, maar zelfs nu de spits van RB Leipzig geblesseerd afhaakte, kwam Boadu, net als de laatste maand bij Monaco, zijn reserverol bij de Nederlandse beloften niet te boven. ,,Wat een speler altijd moet doen, is ervoor gMn, laten z^én dat hij graag beter wil worden en zich wil terugknokken naar een be paald niveau", legde bondscoach Erwin van de Looi het passeren van de duurst verkochte speler (voor 20 miljoen euro) in zijn selectie - en het opstellen van PEC-spits Daishawn Redan - uit. ,,Ik weet wel dat hij een bepaalde status heeft en begrijp ook dat dit GROEPE^ vragen oproept. Maar ik denk dat dit nu de eerlijke keuze is. Het is trouwens niet bedoeld als signaal. Dit is een keuze omdat we graag van Wales willen winnen, maar Myron moet het wel opvatten als signaal. Ik denk dat hij hier wat mee moet." En dat terwijl Boadu, die twee jaar geleden al debuteerde voor het grote Oranje, door Van de Looi was aangewezen als één van de leiders van de nieuwe lichting. De voormalige spits van AZ zag in Nijmegen andere ervaren spe lers Jong Oranje bij de hand ne men. En dan vooral Jurgen Ekke- lenkamp, die op aangeven van Mitchel Bakker bij de tweede paal de openingstreffer binnenliep. Captain Sven Botman liep voor rust een ingestudeerde corner van Quinten Timber binnen. Geblesseerd De mandekker van Lille moest de strijd in de tweede helft wel ge blesseerd staken. Dat gold ook voor zijn kompaan in de defensie: Devyne Rensch van Ajax. Beide verdedigers wacht volgende week, tegen respectievelijk Sevilla en Borussia Dortmund, een belang rijk duel in de Champions League. Het EK-kwalificatieduel was op het moment dat de steunpilaren een ogenschijnlijk lichte blessure opliepen al lang en breed beslist. Jong Oranje kreeg het na rust namelijk op de heupen. Na een combinatie tussen Jeremie Frim- pong en Ekkelenkamp verraste Wales-back Finley Stevens zijn ei gen doelman. Redan friemelde de 4-0 binnen na voorbereidend werk van Bakker en Joshua Zirk- zee, over de andere flank en Ekke lenkamp bekroonde een sterk op treden met zijn tweede treffer. De woensdag 13 oktober 2021 GO M Arnaut Danjuma (links) en Noa Lang, de nieuwe zelfverzekerde smaakmakers van Oranje. foto's pim ras bij Oranje Zaterdag 13 november 18.00 uur Turkije - Gibraltar 18.00 uur Noorwegen - Letland 20.45 uur Montenegro - Nederland Dinsdag 16 november 20.45 uur Nederland - Noorwegen 20.45 uur Montenegro - T urkije 20.45 uur Gibraltar - Letland gespeeld w g v pt (v-t) 1 Nederland 8 6 1 1 19 (29-6) 2 Noorwegen 8 5 2 1 17 (15-6) 3 Turkije 4 3 1 15 (19-15) 4 Montenegro 8 3 2 3 11 (11-11) 5 Letland 1 2 5 5 (8-13) 0 0 8 0 (3-34) Jong Oranje j Jong Wales De beloftenploeg van Jong Oranje heeft Jong Wales afgedroogd: 5-0. Het team kwam, mede dankzij de tref zekere Jurgen Ekkelenkamp, een stapje dichter bij het EK in Roemenië en Georgië. Een andere 'routinier', Myron Boadu, kreeg voor het duel een harde boodschap. Johan Inan Nijmegen Gisteren Bulgarije - Zwitserland 0-1 6. Jong Gibraltar 4-0 (O-14) Winnaar plaatst zich direct voor EK van 2023 in Roemenië en Georgië, nummer 2 speelt play-offs. Moldavië - Gibraltar 1-0 Nederland - Wales 5-0 Stand 1. Jong Zwitserland 4-10 (11-2) 2. Jong Nederland 3-7 (10-2) 3. Jong Moldavië 5-7 (2-5) 4. Jong Bulgarije 4-6 (7-5) 5. Jong Wales 4-4 (4-6) 5-0-eindstand werd bereikt met zijn diagonale schuiver. Scoreverloop: 7. Ekkelenkamp 1-0, 35. Botman 2-0, 48. Stevens 3-0 (e.d.), 50. Redan 4-0, 54. Ekkelenkamp 5-0. Opstelling van Jong Oranje: Scherpen, Frimpong (74. Hoever), Rensch (74. Geertruida), Botman (60. Van den Berg), Bakker, Timber (56. Taylor), Reis, Van Kaam, Ekke lenkamp (60. Musaba), Redan, Zirkzee. Jurgen Ekkelenkamp scoort de 1-0 namens Jong Oranje in het eenzijdige duel met Jong Wales. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23