II 22 VOETBAL WK-KWALIFICATIE Oranje heeft er met Noa Lang en Arnaut Danjuma plots aanvallers bij met zelfvertrouwen. ,,Ik vind mezelf wel een blijvertje'', zei Lang na zijn eerste week. Danjuma: ,,Het eerste gesprek met de bondscoach? Dat ging vloeiend.'' 'Deze ploeg voelt als familie voor mij' Arnaut Danjuma (24) noemde de bondscoach maandagavond in de Kuip 'Louis'. Dat was toen hij na de 6-0 zege tegen Gibraltar vertelde: ,,Louis is twenty-four seven met voetbal bezig. Ik kijk en volg zelf ook veel. We hebben meteen uitge breid over voetbal gepraat samen.'' De voornaam van de coach werd niet disrespectvol of stoer uitge sproken, maar puur spontaan. Noa Lang (22) deed bij diezelfde 'Louis' de wenkbrauwen fronsen toen hij in Letland na zijn inval beurt besloot op links te gaan spe len. En niet zoals was afgesproken op rechts. Louis van Gaal (70), ge amuseerd: ,,Dat is toch ongeloof lijk? Heb ik natuurlijk meteen ge corrigeerd. Maar ik moet zeggen: de lef waarmee Noa Lang inviel, die beviel me wel.'' Het Nederlands elftal is plots twee smaakmakers rijker. Jongens met de bal aan een touwtje, bij wie het grote publiek meteen ziet: die hebben bepaald niet achteraan ge staan toen het zelfvertrouwen werd uitgedeeld. Lang is, hoewel ruim twee jaar jonger, al het meest bekend. Door zijn tijd bij Ajax en nu Club Brugge. Danjuma bleef tot voor kort meer onder de radar. Drie jaar geleden leek hij al door te breken in Oranje, toen Ronald Koeman hem liet de buteren tegen Duitsland en hij daarna bij zijn basisdebuut scoorde tegen België. Danjuma speelde destijds óók voor Club Brugge, maar raakte ge blesseerd, verhuisde naar Bourne mouth, degradeerde met die club naar het tweede Engelse niveau en raakte ook naar eigen zeggen 'een beetje vergeten in Nederland'. Tot deze zomer de Spaanse club Villar- real hem overnam voor zo'n 25 mil joen euro. Bij de kersverse Europa Leaguewinnaar is Danjuma nu spectaculair gestart in de competi tie en de Champions League. Spectaculair was ook zijn inval beurt in de Kuip. Hij en Lang trok- ken hun hele trukendoos open. En ja, het was 'slechts' tegen Gibraltar. Maar ze doen het ook bij hun club tegen Paris St.Germain en Real Ma drid. Het komt niet vaak voor dat zelfs Van Gaal openlijk zegt: ,,Dan- juma verdient het om even opgehe meld te worden. Hij had leuke, Arnaut is open. Hij kijkt je aan. En ik vind ook dat hij goede antwoorden geeft goede dribbels. Zijn medespelers waren nog niet helemaal ingesteld op zijn harde voorzetten. Want die gaf-ie ook.'' Zelf wees Danjuma maandag trots op de symboliek van het mo ment. ,,Het was deze week drie jaar na die interland in België. Ik heb hier drie jaar op gewacht. Ik ging er stiekem van uit dat ik wel even zou mogen invallen. Het was een beetje extravagant zoals ik speelde.'' Een schaterlach: ,,Maar dat mag dan wel, vind ik.'' Of hij veranderd is in drie jaar? ,,Ik heb me ontwikkeld als mens. Op het veld, buiten het veld. Drie jaar ouder is drie jaar meer ervaring. Ik ben bevoorrecht dat ik al in meerdere landen heb gespeeld. Ik heb al wat bagage op mijn 24ste.'' Danjuma is een vlotte prater. Met een open blik. Zo trad hij bij Oranje ook Van Gaal tegemoet. ,,Hoe het eerste gesprek ging? Dat ging vloei end.'' Hij kent de bondscoach 'eigenlijk ook alleen maar van tv'. ,,Maar ik ben mezelf bij zo'n kennismaking. En Louis heeft me goed opgevan gen. Net als de rest van de staf en het team.'' Van Gaal, over hetzelfde gesprek: ,,Echt een open jongen. Kijkt je aan. En ik vind ook dat hij goede ant woorden geeft.'' In de Kuip keek Danjuma na af loop op het veld meteen even kort naar de hemel. Het geloof heeft een belangrijke plaats in zijn leven. Blokje raken? Diskwalificatie! Langebaanschaatsers die in de bocht een blokje wegtikken, zijn vanaf nu direct gediskwalificeerd. De reglementswijziging van de internationale schaatsunie ISU is al van kracht tijdens de komende wedstrijden om de IJsselcup in Deventer. Levels nieuw bij selectie Verdedigster Janou Levels (20) is voor het eerst opgeroepen voor Oranje. De speelster van PSV maakt deel uit van de selectie voor de WK-duels met Cyprus en Wit-Rusland, eind oktober. Daphne van Domselaar (FC Twente), Joëlle Smits (Wolfsburg) en Renate Jansen (FC Twente) keren terug. Brobbey Romero China Jahanbakhsh trefzeker Alireza Jahanbakhsh (foto) heeft Iran met een doelpunt aan een punt geholpen in het WK-kwalificatieduel met Zuid-Korea. De Feyenoorder kopte in Teheran een kwartier voor tijd raak en bepaalde daarmee de eindstand op 1-1. Koploper Iran staat na vier duels op 10 punten, Zuid-Korea heeft er 8. Esders weg bij Reggeborgh Gijs Esders heeft zijn contract opgezegd bij de commerciële schaatsploeg Reggeborgh. De sprinter uit Deventer wil terug naar het Gewest Friesland, meldde de ploeg van coach Gerard van Velde. ,,Het was een moeilijke beslissing, maar de combinatie Esders en Reggeborgh was niet de juiste.'' SHORTTRACK Shim uit selectie gezet De Zuid-Koreaanse shorttrackster Shim Suk-hee, tweevoudig olympisch kampioen, is uit de nationale ploeg gezet vanwege sms-berichten die ze tijdens de Spelen van 2018 heeft verstuurd. shim suggereerde dat ze ploeggenote Choi Min-jeong onderuit zou halen als een race niet volgens haar plan zou gaan. Ze raakten elkaar in de finale van de 1000 meter, Suzanne Schulting won. Quote van de dag woensdag 13 oktober 2021 Het mannen- team van Nederland heeft op het officieuze WK badminton van China verloren. Het werd 5-0 voor China. Ook van India werd al met 5-0 verloren. Nieuw elan Maarten Wijffels Zeist - Louis van Gaal over Danjuma SCHAATSEN VOETBAL 19 Brian Brobbey mist volgende week het duel tussen zijn club RB Leipzig en PSG in de Champions League. De Nederlandse spits (19) liep bij Jong Oranje een spierbles sure op en staat tien tot veertien dagen aan de kant. 34 De Argentijnse keeper Sergio Romero (34) gaat naar Venezia. De Italiaanse club kon Romero transfervrij vastleggen. Romero (34) zat zonder club na zijn vertrek bij ManUnited. VOETBAL SCHAATSEN —De Italiaan Sonny Colbrelli, onder meer winnaar van het EK en Parijs-Roubaix, heeft zijn contract verlengd met Bahrain-Victorious. i/rirnri"i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22