14 SPORT Eerste zege voor mannen Stevo VELDKORFBAL EERSTE KLASSE Zes dagen na het afscheid van trainer Arco Goedkoop wint de Souburgse korfbalploeg met 16-12 van Merwede. Pascal Koppejan, de nieuwe man voor de groep, is blij met de twee punten. „Maar daarmee zijn we er nog niet." W De volleyballers van Stevo boekten zaterdag in de derde divisie na drie nederlagen op rij de eerste overwinning. In Berlicum werd een vijfsetter met winst afgesloten: 2-3. Het was een bevrijdende zege voor de hoogst spelende Zeeuwse mannenploeg. Stevo begon sterk en sloot de eerste setwinnend af. Daarna ont wikkelde zich een duel waarin beide teams beurtelings het initiatief hadden. De thuis ploeg ging tot twee keer toe met succes in de achtervol- ging. Stevo zette de Braban ders in de gewonnen sets met een lastige opslag onder druk en het team beschikte over een goede pass en toonde veel spirit. ,,Dat heeft de doorslag gegeven'', vond trainer Harry van Putte. Ook de vrouwen van Stevo wonnen. Het werd uit bij Ce- gelec Zuvo 1-3. Toch zocht de Zeeuws-Vlaamse ploeg licht teleurgesteld de kleedkamer op, omdat in de laatste set te gen de nummer elf een punt was weggegeven. Van Anrooij komt tekort in eerste World Cup Shirin van Anrooij is bij de opening van het wereldbeker seizoen, gisteravond in het Noord-Amerikaanse Water loo, zestiende geworden. De negentienjarige Kapelse kon zich niet in de strijd mengen en finishte op 2.07 minuten van winnares Marianne Vos. Woensdag mag Van Anrooij weer aan de bak. Dan in Fa- yetteville. Op 17 oktober wordt de Amerikaanse tour afgesloten met een wedstrijd in Iowa City. HWP nipt onderuit tegen sterk LSG In de Meesterklasse hebben de schakers van Het Witte Paard niet kunnen stunten te gen het zeer sterke LSG. In Leiden werd zaterdag met slechts negen man met het kleinste verschil verloren: 5,5 4,5. Glen de Schampheleire was de enige die namens de ploeg uit Sas van Gent won. Helmut Cardon kreeg ook de kans op een overwinning, maar had dat zelf onvoldoende door en speelde remise. Capon eerste in 'Zwingeul' Erwin van den Broeke 50ste Mobach twee keer in top 20 Het deed Pascal Koppejan pijn dat Arco Goedkoop een week geleden bij Fortis moest vertrekken. ,,We begonnen samen aan een project", zei hij zaterdag. ,,Toen hij twee jaar geleden bij Fortis 1 werd aangesteld, begon ik als trainer van het tweede team. We hebben goed samenge werkt en ik heb veel van hem opge stoken. Het is superrot dat het zo is geëindigd." Maar tegelijk zag Koppejan dat het niet meer liep tussen Goedkoop en de spelers van de eersteklasser. Na een uiterst moeizame voorbe reiding en drie nederlagen in vier duels zagen beide partijen het niet meer in elkaar zitten. Koppejan: ,,Je zag tijdens de laatste wedstrijd, uit bij Kinderdijk, gebeuren. Het ver trouwen was weg. Op zondag heb ben ze toen besloten dat de samen werking maar beter stopgezet kon worden." Irritaties ,,De chemie was er niet meer", ver telde aanvoerder Remco Crucq. ,,De aanloop naar dit seizoen was al heel lastig. Er waren drie spelers vertrokken, een paar kwamen laat terug van vakantie en we hadden wat coronagevalletjesToen de competitie begon, wilden we wel vol aan de bak. Maar het liep alle maal wat stroever dan voorheen. Er ontstonden irritaties. Het is heel jammer dat het zo is gelopen, zeker voor Arco. Maar er moest iets ge beuren Titelpretendent Fortis stond na vier speelrondes opeens onderaan in de eerste klasse F. Met een trai nerswissel hoopte de club het tij te kunnen keren. Dat is met de winst op Merwede (16-12) nog niet ineens gelukt. ,,Nee", zei Koppejan, ,,het is natuurlijk wel een mooi be gin, maar dit zegt nog niet alles. Als ik heel kritisch ben, is dit nog lang niet het spel dat we willen spelen." Koppejan (30) zei woensdag 'ja' op het verzoek of hij naast Fortis 2 ook het eerste team wilde trainer en coachen. Drie dagen later zat hij vol vertrouwen op de bank. Alsof hij niet voor de leeuwen gegooid was, maar het al jaren gewend is eindverantwoordelijke te zijn bij een club. Vlak voor het einde was de oud-speler - vanwege blessures moest hij al op z'n 25ste stoppen - zelfs zo brutaal om een aanval van Merwede te onderbreken door een bal die nog niet buiten de lijnen was geweest te vangen. Het had 'm een gele kaart op kunnen leveren, maar de scheidsrechter was cou lant. maandag 11 oktober 2021 VL VOLLEYBAL VELDRIJDEN SCHAKEN NK MARATHON Mountainbiker Peter de Braal uit Axel (links) is gisteren tij dens het Nederlands kampioenschap marathon tweede ge worden. Op het parkoers van 105 kilometer rondom het Lim burgse Eijsden finishte de 26-jarige Zeeuws-Vlaming op slechts 20 seconden van de nummer één. Ze hadden een groot deel van de wedstrijd samen gereden en op de laatste klim was er een gaatje ontstaan. foto robbert de moor ATLETIEK Eric Cappon heeft gisteren de wed strijd Dwars door de Zwingeul ge wonnen. De atleet uit Breskens fi nishte na 7 kilome ter in een tijd van 31.38 minuten. In de mager be zette wedstrijd van AV De Wielingen - er waren op de langste afstand slechts 33 finis hers - was Marieke Mullaert uit IJzen- dijke de eerste vrouw in 36.34. ATLETIEK Atleet Erwin van de Broeke finishte gistermiddag als vijftigste in de ma rathon van Eindho ven. De Axelaar noteerde een tijd van 2.49.14 uur. Daarmee werd hij achtste bij de mannen 40. WIELRENNEN Wielrenner Jarno Mobach, afkomstig uit Philippine, is bij de laatste twee rit ten van het Circuit des Ardennes In ternational in de top 20 gefinisht. Zaterdag werd de Zeeuws-Vlaming zestiende, gisteren dertiende. De 23-jarige cou reur van Leopard Pro Cycling ein digde de vier daagse in het noorden van Frankrijk als 53ste. Fortis sluit 'rotweek' positief af Roeland van Vliet Oost-Souburg Coach Pascal Koppejan spreekt zijn ploeg tijdens een time-out toe. foto dirk-jan gjeltema In de 23-jarige geschiedenis is Fortis een moeilijke club geble ken voor hoofdtrainers die van buiten kwamen. De enige twee die geen verleden bij de Sou- burgse vereniging hadden, Ralph Gillissen en Arco Goed koop, waren ook de enige twee die tijdens een seizoen moesten opstappen. Gillissen deed dat in februari 2005. Jean Paul de Bruijn ver sloeg gisteren meervoudig wereldkampi oen Dick Jas pers. FOTO STEFAN OSNABURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 57