II Met zijn allen stampen en hossen, het kan weer ZEEUWS-VLAANDEREN 5 WATERDUNEN 800 WANDELAARS NEMEN KIJKJE Voor de lepelaars, de plevieren, de oesters, zilte plantjes, het nieuwe landschap, maar vooral uit nieuwsgierigheid; zo'n achthonderd wandelaars namen zaterdag voor het eerst een kijkje in Waterdunen. Verrebroek was een weekendje weg in Breskens en besloot eens te komen kijken waarom het opeens zo druk was, bijna vlak voor hun deur. Ze hebben nu nog maar een klein stukje Waterdu nen gezien. Nico: ,,Het is hier ronduit prachtig. We komen ze ker terug voor de rest." Zoon Senne vond het niet alleen leuk, maar hij heeft van de wandeling ook nog het een en het ander op gestoken: ,,Over de oesters en de visjes hier." Echt heel mooi De familie Broekhoven uit Drie wegen kwam met een speciale re den naar Waterdunen. Richard was door zijn werk betrokken bij de aanleg en wilde zijn gezin, vrouw Sheila en dochter Lieke, wel eens laten zien waar papa nu al die tijd aan gewerkt heeft. ,,Ja, het is echt heel mooi geworden", zegt Sheila. ,,Heeft iemand al le pelaars gezien? Die zou ik nog graag tegenkomen." Met zo'n achthonderd wande laars, durfde Kim Geelhoed van de provincie de bezoekersdag ge rust een succes te noemen. vakantiehuisje jarenlang uitzicht gehad op al dat gegraaf. We wil den nu wel eens zien waar dat allemaal voor was. Dit is echt een cadeau voor de streek." De provincie Zeeland, de ge meente Sluis, waterschap Schel- destromen, recreatiebedrijf Mole- caten en Het Zeeuwse Landschap hadden er zaterdag alles aan ge daan om de Waterdunenbezoe- kers een mooie dag te bezorgen. Dat begon al met de bewegwijze ring. Al vele kilometers voor Bres kens stond de route naar Water dunen met tijdelijke bordjes aan gegeven. De parking aan de Nieuwe Slikkenburgseweg was speciaal die dag gratis en bezoe kers passeerden op het begin en eind van hun tocht diverse tenten waar ze folders, een plattegrond, een flesje water of een ap pel konden meene men. Het mooie weer deed de rest. Niet héél Wa terdunen is al ge opend. Het gaat stap voor stap. De Zeekraal route had zater dag de primeur; een pad van 4,5 kilometer lang, over zowel ver- harde als onverharde paden en vlonderbruggen. Vogelhutten Onderweg kwamen de bezoekers vogelhutten, beheerboerderij Hof Waterdunen, de schuur voor zilte teelten, een uitkijkpunt en de oestergeul tegen. Medewerkers van alle partijen die bij Waterdu nen betrokken zijn, stonden in het hele gebied opgesteld om de wandelaars uitleg te geven. Zo kon je in de vogelhutten meet- uren door de verrekijkers van ge- Het is hier ronduit prachtig. We komen zeker terug voor de rest oefende vogelaars. ,,Dat dMr, zijn kieviten. Als je geluk hebt, kun je ook nog lepelaars spotten." Het gezin Dhollander, Nico, Evie, Senne (8) en Lore (11) uit De bobo's hadden vo rige week al hun be zoekje gehad aan het langverwachte, splinternieuwe 350 hectare weidse natuur- en re creatielandschap bij Breskens. Nu was het de beurt aan het publiek. Natuurliefhebbers, fotografen, wandelaars en gezinnen, van Breskens tot Duitsland stonden te trappelen voor een rondje Waterdunen. Marc Deforce uit Gent: ,,We hebben vanuit ons Zowel eigenaar Stefan de Vetter als het publiek had er reikhalzend naar uitgekeken; een Beiers spektakel in partycentrum 't Spoor 011. ,,Man, eindelijk kan het weer! Met zijn al len stampen, hossen en wat halve liters naar binnen gieten." Personeel liep, in dirndl en leder- hosen gestoken, te sjouwen met flinke pullen bier. Samen met zo'n 150 feestgangers werd de party draad weer opgepakt. In de tot sfeervolle bierstube omgebouwde feestzaal deze keer geen Duitse biertafels. In plaats daarvan het ei- Feestzaal omgebouwd tot sfeervolle bierstube gen meubilair. De lokale Sjores Ambras Band en plaatselijke dj's creëerden een waar feestje. De Vet ter: ,,We kozen voor een voorzich tige aanpak. Corona gooide vorig jaar roet in het eten voor het Beiers spektakel. Dan denk je natuurlijk al snel, het zal toch weer niet zo zijn. Gelukkig nu groen licht, natuurlijk wel een feestje volgens de geldende maatregelen, maar zeker net zo ge zellig." Remco van Daele (19) uit Vogel waarde was met enkele vrienden van de Hogeschool Zeeland uit Middelburg in gepaste uitdossing ook naar Hulst afgezakt. Veel tijd om eens lekker te relaxen in het meubilair nam de vriendengroep niet. ,,Weer een feestconditie kwe ken, want er geldt nog steeds het verplichte sluitingsuur van mid dernacht." Het Hulster Oktoberfest is een goede opmaat voor het grote Okto- berfest in Graauw vanaf vrijdag 29 oktober op het sportveld. Van Daele: ,,Daar zijn wij ook ze ker bij!" maandag 11 oktober 2021 'Dit is echt een cadeau voor de streek' A Lut en Marc Deforce konden eindelijk met eigen ogen zien waar al jaren voor de deur van hun vakantiehuis aan werd gewerkt; Waterdunen. foto anne hana - Nico Dhollander, bezoeker Sheila van Doorsselaer Breskens Waar is dat feestje? Wie zater dagavond in Hulst het lint aan fietsers volgde, kwam er vanzelf achter. Schlagers, sfeer en schuimend bier trokken uitge doste feestgangers naar het Ok- toberfest. Edy de Witte Hulst Remco van Daele (derde van rechts) uit Vogelwaarde heeft het met zijn vrienden naar zijn zin op het Oktoberfest in 't Spoor011. FOTO ANNE HANA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54