Volksmuziekgroep Ambras denkt nog lang niet aan stoppen Heel Zuidzande vindt plekje in De Zevendraaier 4 Nieuwe promotiecampagnes Hulst is sinds jaar en dag een favo riet dagje uit bij de Belgen. Om nog meer Zuiderburen te verleiden de stad te bezoeken, worden al jaren promotiecampagnes over de grens opgezet. Die campagnes werden in juli vorig jaar in allerijl stopgezet omdat het te druk werd in de stad en Hulstenaren zich begonnen te ergeren aan Belgen die in de piek van de coronatijd in Hulst kwamen shoppen. De situatie is nu weer rustig, maar desondanks kijkt Hulst Want gezelligheid, dat is onze specialiteit! nog liever even de kat uit de boom. Toen door corona de grens tussen Nederland en België zowat op slot ging, misten we elkaar enorm en was er veel sympathie voor hand- reikende acties, zoals het vlieg tuigje met de tekst 'We missen jul lie!' dat boven de grensstreek vloog. Toen de grens weer open ging, be koelde de liefde nogal. De adverten tie in De Zondag, een gratis blad dat in het hele Vlaamse Waasland wordt verspreid, was in juli vorig jaar de druppel. ,,Want gezelligheid, dat is onze specialiteit", recla- meerde Hulst trots. De advertentie moest Belgen op hun nationale feestdag, 21 juli, naar Hulst lokken. In die periode was de grens tussen Nederland en België net weer open gegaan, de Hulster winkeliers en horeca hadden de Belgische klan ten node gemist, maar het aantal coronabesmettingen liep in die tijd snel op. Hulstenaren begonnen zich daarom in toenemende mate te ergeren aan Zuiderburen die kwamen 'funshoppen'. HulstPlus legde de vinger op de zere plek en noemde de laatste ad vertentie 'totaal onverantwoord', en stelde dat de gezondheid van de inwoners op het spel werd gezet. Hoewel wethouder Jean-Paul Ha- geman vond dat het op 21 juli niet té druk was in de stad, werd toen wel per direct een stop gezet op alle pro motiecampagnes vanwege de oplo pende besmettingen. Burgemees ter Jan-Frans Mulder riep ieder op verdraagzaam naar elkaar te zijn. Die stop is er nu nog steeds, maar er is onlangs een balletje opgegooid om de promotieactiviteiten te her vatten. Stichting Bezoekersma- nagement Hulst zou moeten pol sen bij de andere partners (Onder nemersvereniging Hulst Vesting stad, Morres, winkelcentrum Stati onsplein Hulst en de supermarkten Albert Heijn, Jumbo en Plus Man- gnus) of zij al behoefte hebben aan een nieuwe campagne. Burgemees ters en wethouders willen hier ech ter nog even mee wachten tot de coronaregelgeving in Nederland en België geharmoniseerd is, of hele maal verdwenen. De insteek is de zelfde slogan te gebruiken als die in 2020: ,,Want gezelligheid, dat is onze specialiteit!" Met klassiekers als 'Langs de Schelde', 'Miel de Piel' en 'Van verre gekomen', voordrachtjes en bab beltjes tussendoor was het zater dag in Den Dullaert weer een ou derwets feestje. Ambras'er Piet Scheerders: ,,Je zou er, ondanks onze ervaring, zenuwachtig van worden!" De sfeer zat er direct al goed in bij de eerste klanken van Langs de Schelde en de grootste hits werden ten gehore gebracht. Voor het pu- bliek was het genieten, luisteren en lekker meezingen. Ook de vier leden van Ambras stonden te trappelen om met zang, viool, gitaar en accordeon in dialect hun liedjes uit het Land van Hulst weer ten gehore te brengen. Scheerders: ,,Vóór co rona vonden we het de normaal ste zaak van de wereld om voor Vóór corona vonden we het de normaalste zaak van de wereld om voor een volle zaal te spelen een volle zaal te spelen. Nu is dit optreden ineens een bijzondere ervaring geworden. Niet alleen vanwege het jubileum, we staan sinds anderhalfjaar weer terug op de planken en wel voor een volle zaal." Ambassadeur Door de vele lp's, cd's en ook een dvd is de groep uitgegroeid tot ambassadeur van het sappige Oost-Zeeuws-Vlaams dialect. Veertig jaar in dezelfde bezetting optreden vinden Piet Scheerders, Hans en Rob van Bellen en Jos Neve ook een prestatie. Tijd om te stoppen? Scheerders: ,,Nee! De waardering van het publiek voor onze vaak melancholische liedjes, die doen denken aan vroeger, sterkt ons om er nog wat jaartjes aan vast te knopen." De naam en het logo van het nieuwe dorpshuis, de voormalige basisschool in de Dorpsstraat, was zorgvuldig geheim gehouden. ,,Niemand weet het nog!", sprak dorpsraadvoorzitter Soan Lan Ie haar dorpsgenoten toe. Maar oplet tende bezoekers van de feestelijke opening wisten het al vóór wethou der Marianne Poissonnier de ont- hulling deed. Alle bezoekers had den bij binnenkomst op het school plein na hun coronacheck immers een mooi stempeltje gekregen; mét de naam en het logo. Twee jaar geleden gaf de ge meente Sluis groen licht de geslo ten dorpsschool te bestemmen als dorpshuis. Vrijwilligers stroopten Dorp is in zijn nopjes met nieuw dorpshuis de mouwen op en regelden sponso ring. De ruime en luxe Zeven draaier heeft een gezellige huiska mer, een professionele keuken en gamerooms. Muziekvereniging Ve- ronica kan er elke week oefenen en ook de gymclub heeft een plek. Elke dinsdag is er 'koffieklets'en eens per maand kan men komen 'Eten bij Frieda'. Kinderen hebben er spelmiddagen op woensdag en za terdag en de gameroom is op vrij dagavond voor tieners. Ook tuin- club Klavertje 4 heeft De Zeven draaier als honk. Diverse zalen (voormalige klaslokalen) kunnen worden afgehuurd. De openingsdag was als een dorpsfeest. Veronica en Dansschool Anita Bekers gaven optredens op het oude schoolplein, binnen was de tentoonstelling 'Kroniek van Zuidzande' te zien en waren er doorlopend activiteiten De dag werd afgesloten met een barbecue en ouderwets gezellig dansen. maandag 11 oktober 2021 Hulst kijkt kat nog uit de boom Een ezel stoot zich geen twee keer aan dezelfde steen. Daarom wacht Hulst nog even met het lokken van Belgische dagjesmensen. Sheila van Doorsselaer Hulst - Slogan promotiecampagne Hulst Alle registers open en de viool, gitaar en accordeon gaan nog lang niet op zolder. Volksmu ziekgroep Ambras vermaakte trouwe fans tijdens de viering van zijn veertigjarig jubileum. Edy de Witte Hulst - Piet Scheerders, Ambras Verenigingen kunnen er repete ren, er is een zaal voor de koffie- klets, professioneel licht en ge luid en vergader- en huurruimte: Zuidzande heeft nu off cieel een nieuw dorpshuis; De Zeven draaier. Sheila van Doorsselaer Zuidzande Een wervelende dans na de onthulling van de naam en het logo van het Zuidzandse dorpshuis. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53