Kloetinge wint eenvoudig zonder sprankelend te spelen 2-2 ,1(17 TüllBAKI 11 Ploeg van Kevin Hollander haalt alles uit de kast en verlaat de laatste plaats Irriteren, veel wisselen en aanhou dend commentaar op de arbitrale leiding. Het is zomaar een greep uit het tijdrekrepertoire dat Goes han teerde om het 2-2-gelijkspel over de streep te trekken. Op sportpark De Bongerd was Barendrecht immers veel sterker dan Goes, al vertaalde dit krachtsverschil zich nimmer in doelpunten. ,,We mogen ons de morele winnaar noemen'', gaf trai ner Kevin Hollander zonder spoor tje van twijfel toe. ,,Je weet hoe het werkt in de voetballerij. Als het niet mooi kan, moet je andere manieren vinden om een resultaat te behalen. Door telkens een seconde te win nen, kun je de tegenstander con tinu uit zijn ritme halen. Het is Ik ben blij dat ik mijn team geholpen heb, maar ik baal van mijn fout in de eerste helft jammer dat we niet winnen, maar dit mogen we een bonuspunt noe men.'' Goes knokte zich op Italiaanse wijze naar de eindstreep. Net als te gen VVSB toonde het karakter, wat zich uitte in irritant maar uiterst ef fectief spel. Alleen aan het begin van de tweede helft liet Goes zien ook heel goed te kunnen voetbal len. Hollander wisselde aanvaller Huib van Hecke voor verdediger Stefan de Bert om 5-3-2 te gaan spe len. Dankzij deze formatiewijzi ging voerden de bezoekers even de boventoon, wat leidde tot een fraaie goal van Gianni Tiebosch. ,,Wij kunnen ook gewoon heel goed voetballen. We hebben op de flan ken en in de as wapens waarmee we het veel teams in de derde divi sie lastig kunnen maken. Het komt er alleen niet altijd even goed uit.'' Bonuspunt Na deze goal kantelde de wedstrijd echter weer naar zijn oude beeld. Vanaf de 75ste minuut kwam alles in het teken van een gelijkspel te staan. Het 'bonuspunt' liep tien mi nuten voor tijd nog even gevaar, maar doelman Matthew Lentink keerde de zwak ingeschoten straf schop van Tim Eekman. ,,Het voelt heel dubbel. Ik ben heel bij dat ik mijn team geholpen heb, maar ik baal van mijn fout in de eerste helft'', wees hij op de knullige 1-0 toen hij de bal tegen het been van Tiebosch aanschoot, waardoor Ba- rendrecht-speler Ugur Altintas de bal op een presenteerblaadje kreeg. Een held durfde Lentink zich na afloop dan ook niet te noemen. ,,Het is het leven van een keeper hé. Ik had de penalty liever bij een 2-1- voorsprong gepakt, zodat we met drie punten weg konden gaan. Het zou voor ons lekker zijn om eens een overwinning te stelen.'' Ketchup De smaak van een overwinning is ook al lange tij d niet meer geproefd. Op 15 februari 2020 won Goes voor het laatst een competitiewedstrijd. De 3-1 tegen DVS'33 werd geken merkt door twee goals van Steve Hopelijk is dit die fles ketchup waar Ruud van Nistelrooij het altijd over had Schalkwijk, maar de aanvaller speelt inmiddels voor HSV Hoek. Sindsdien is er doelpuntenschaar- ste bij Goes, aangezien zijn opvol gers vooralsnog veel moeilijker tot scoren komen. Riad Elloukmani liet zaterdag voor het eerst zijn tor instinct zien. ,,Misschien is dit de fles ketchup waar Ruud van Nistel- rooij het altijd over had'', grapte Hollander. ,,Als de ketchup einde lijk uit de fles komt, gaat de rest ook makkelijker. Hopelijk geldt dit ook voor Riad wat betreft goals.'' In de hectische slotfase deden de bezoekers er alles aan om het spel te ontregelen, ook buiten het veld. Dat leverde assistent-trainer Gerrit Pe- tersen na commentaar op de lei ding een rode kaart op, hoofdtrai ner Hollander moest dat bekopen met geel. Door het zwaarbevochten punt staat Goes nu niet meer laat ste, die plek deed het over aan Dovo. Het hoogtepunt van de wedstrijd was de openingstreffer (minuut veertien) van Rico van Nielen. De jonge verde diger schoot de bal van zo'n twintig meter snoeihard in het dak van het doel. Na een enthousiaste start van Kloetinge werd het er naarmate de wedstrijd vorderde niet bepaald beter op. De ploeg van Marcel Lourens was duidelijk de betere, maar grote kan sen bleven uit. Totdat clubtopscorer Thomas de Rijke in de 34ste minuut voor Papendrecht-goalie Roy Rijntjes opdook, hem omspeelde en de bal in een leeg doel schoof: 2-0. Zo ging Kloetinge op rozen de rust in. Na de hervatting kabbelde de wed strijd voort. Papendrecht nam in fases het initiatief, maar kwam kwaliteit te kort om Kloetinge uit balans te bren gen. De groen-witten lieten na om er een paar doelpuntjes bij te prikken. Counters werden onzorgvuldig uitge speeld en de eindpass ontbrak vaak. De 3-0 viel pas in de negentigste minuut en werd gemaakt door Dano Lourens, na voorbereidend werk van Jeremy Hubregtse. Er kwam zichtbaar ontla ding vrij bij de zeventienjarige inval ler, die de bal als een echte spits bin- nentikte bij de eerste paal. Het was im mers zijn eerste competitiegoal voor Kloetinge. ,,Een goede overwinning, niks op af te dingen'', was de eerste reactie van coach Marcel Lourens. ,,Na het gelijk spel van vorige week was er wat teleur stelling. Ik denk dat we het nu beter deden. Maar de voetballer in mij.Ik gebruikte net het woord sprankelend. Dat was het niet, maar ik wil dit resul taat ook niet gelijk naar beneden ha len. 3-0 is prima, al had die derde goal veel eerder moeten vallen. Misschien voor rust nog wel, in de eindfase wa- Dano Lourens viert zijn eerste competitietreffer voor ren we slecht.'' Kloetinge. foto johan van der heijden tel: 010-2310770 emqloglstla.com RIGHT maandag 11 oktober 2021 PM Goes is heel blij met bonuspunt Ondanks het gelijkspel kende de wedstrijd met Goes wel een mo rele winnaar. Met kunst en vlieg werk bleven de Goesenaren in de slotfase overeind, waardoor de ploeg de laatste plaats mocht overdragen aan Dovo. Maurits de Liefde Barendrecht - Matthew Lentink Barendrecht - Goes 43. Altintas 1-0 1-1 44. Elloukmani 1-2 49. Tiebosch 65. Monster 2-2 Opstellingen Verkerk Lentink Eekman Klap Husen Maipauw Van Dijk Van de Kreeke Cornet Roemeratoe Masrhalmi Mbikulu Jongman 89. Nguyen Vorthoren Hollemans Altintas Tiebosch 84. Bakour Van Hecke Deprez 46. De Bert 24. De Lange Elloukmani Van der Stoep 77. Clinckemaillie 58. Monster Hage Matthew Lentink stopt de strafschop en bezorgt zijn ploeg een zwaarbevochten punt. foto carla vos Scheidsrechter: M. Roeleveld Toeschouwers: 300 - Kevin Hollander Eersteklasser Kloetinge zette za terdag de officiële opening van het nieuwe kunstgrasveld luister bij door Papendrecht eenvoudig van zich af te schudden. De 3-0-zege leverde niet alleen drie punten op, maar óók de koppositie. Stefan Maas Kloetinge Visser

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43