Terneuzense Boys barst van het vertrouwen O O) CD O H|M 0-2 9 Derdedivisionist loopt thuis tegen Odin'59 in het mes (0-2) Zege ASWH Klomp Hoek Wie dacht dat bij Hoek na twee over winningen op rij het lek boven was, kwam zaterdag bedrogen uit. De der dedivisionist was in het duel met Odin'59 weliswaar lange tijd de boven liggende partij, maar kon de tegenstan der geen pijn doen. Toen de ruimtes na rust wat groter werden, gebeurde pre cies waar de bezoekers een hele mid dag op aasden. Twee counters resul teerden in twee goals (0-2), waardoor de terugreis naar Heemskerk voor Odin'59 een stuk fijner werd. Alles en iedereen bij Hoek bleef ver slagen achter. Er was verbazing over wat de thuisploeg had laten zien - of juist niet had laten zien. Er was frustra tie, die eerder in het veld ook al zicht baar was geweest, omdat de ploeg van Lieven Gevaert bij momenten echt vierkant draaide. Er werd gediscussi eerd door teleurgestelde sponsors, van wie sommigen zich al vanaf de tribune hadden laten horen. Dat leidde weer tot een reactie van Jonathan Constan- sia, die duidelijk maakte dat de meeste geldschieters er niet zo veel van snap pen. Kortom, er was weer ouderwets reu ring in Hoek, de club waar het ver wachtingspatroon altijd bijzonder hoog is. Ja, ook dit seizoen zijn de Ik heb me geërgerd aan de lichaamstaal van sommige spelers woorden 'tweede divisie' al gevallen. Na zaterdag lijkt het beter om daar voorlopig niet meer over te praten. Want Hoek is na acht duels de num mer elf van de derde divisie, met slechts negen puntjes. Precies een jaar geleden, toen de competitie in het tweede weekend van oktober door de coronapandemie werd stilgelegd, had Hoek na zes duels acht punten. Beter gaat het nu dus niet. En dan wacht zaterdag een uitwed- HüeK strijd tegen koploper Sparta Nijkerk, dat nog altijd ongeslagen is. In Nij kerk zal de thuisploeg het spel maken en kan Hoek reageren. Dat lijkt de ploeg beter te liggen dan zelf de la kens uitdelen. Odin'59 zakte zaterdag als één blok in op eigen helft en pro beerde het speelveld klein te houden. Daar had Hoek de grootste moeite mee. ,,Ik vond ons in de tweede helft dramatisch'', zei Lieven Gevaert. ,,De aanvallers zaten niet in de wedstrijd. Tegen zo'n laag blok moet je creativi teit hebben. Normaal hebben we dat ook, alleen hebben we het vandaag niet gezien.'' Het ontbrak aan heel veel zaken. Dat begon al met de houding van een aantal spelers. ,,Ik heb me soms geër gerd aan de lichaamstaal van som mige spelers'', aldus Gevaert. ,,Terwijl we iedereen hadden gewaarschuwd dat Odin'59 dit spelletje zou kunnen spelen. Dan moet je de bal snel rond spelen, daar hebben we donderdag nog op getraind. Je moet geduld heb ben. De jongens voorin probeerden het wel, maar het was vaak te gehaast en heel slordig.'' Hoek liet zich ook van zijn naïeve kant zien, door in het mes te lopen te gen Odin'59, dat een duidelijk plan had en zich daar aan hield. Weinig tot geen diepgang zonder bal, onnodig balverlies, mislukte dribbels, geen power; Hoek zakte zaterdag behoor lijk door de ondergrens. Het pro gramma van de komende weken is op papier ook loodzwaar: uit naar Sparta Nijkerk en Staphorst, thuis tegen DVS'33 en dan uit naar VVSB. De kans is groot dat Hoek over een maand nog steeds in het rechterrijtje is terug te vinden. Maar wie de ploeg zaterdag zag ploeteren, zal daar dan niet verbaasd over zijn. Drie wedstrijden, zes punten. Onge kende weelde, weet ook aanvoerder Bart Gort. ,,Het eerste seizoen in de eerste klasse hadden we na zes wed strijden drie punten. Moet je nagaan.'' Toch had het nog gekker gekund, ver- telt de aanvoerder. ,,De eerste wedstrijd tegen Neptunus hadden we ook moe ten winnen, dan hadden we gewoon bovenaan gestaan.'' Met het goede ge voel zit het in de spelersgroep logi scherwijs wel goed, na zo'n start. ,,Na vorige week was er veel blijdschap, meteen die eerste overwinning. Dan krijg je vertrouwen.'' Dat vertrouwen namen ze mee naar Heinenoord, al zorgde dat in de eerste helft nog niet voor veel kansen. ,,We hadden steeds de bal, zonder echt ge vaarlijk te worden. Dat is wel nieuw voor ons, tegenstanders laten ons nu gewoon het spel maken.'' Ook een kop bal van Cor-Pieter Pander bracht Ter- neuzense Boys voor rust niet op voor sprong, na rust gebeurde dat via Re- mon de Vlieger wel. Op aangeven van Jochem van der Meulen. ,,Het eerste kwartier van de tweede helft was echt goed van ons, toen scoorden we ook. Daarna kregen we het lastig, gingen zij iets anders spelen op het middenveld, maar echt in gevaar kwam de overwin ning ook niet. Een terechte zege.'' Gort, ook dit seizoen aanvoerder van 'de Boys', ziet een belangrijk verschil met voorgaande seizoenen. ,,We heb ben een stuk of zes nieuwe jongens, kwalitatief zijn we sterker. Waar we eerst afwachtend moesten spelen, zet ten we nu druk. Dat pakt goed uit.'' Dat gevoel lijkt ook te heersen bij de tegen standers. ,,RVVH en Heinenoord zijn volgens sommigen ploegen voor de top 4, normaal grepen dat soort teams ons bij de strot, nu geven ze ons de bal.'' Tot slot gaat hij in op de rol van trai ner De Nooijer. ,,Dennis weet alles van de tegenstander. Op donderdag kijken we dan waar voor ons de kansen en ge varen liggen. We weten wat we kun nen verwachten, dat is wel prettig.'' Door de tweede overwinning staat Terneuzense Boys nu op een vierde plek in de eerste klasse, zaterdag wacht een thuiswedstrijd tegen Heerjans- dam. ,,Vandaag was het een overwin ning van het collectief.'' maandag 11 oktober 2021 5-3 De zaalvoetbal lers van Groene Ster Vlissingen boekten vrijdag de eerste zege in de eredivisie. Thuis werd het eveneens nog puntloze Leek ster Eagles met 5-3 versla gen. 2-1 Voor de vijfde keer in acht duels verloor ASWH met één goal verschil. De ploeg van trainer Rogier Veenstra en de Zeeuwse spe lers Daniel Wis sel (ziek afwe zig), Levi Bou- wense en Ya- rick Dorst ver loor met 2-1 van Rijnsburgse Boys. Daan Klomp slaagde er met Cavalry FC niet in om laagvlie ger Edmonton te verslaan. het duel eindigde in 1-1, de verdedi ger speelde de hele wedstrijd. Cavalry staat nu derde in de Canadian Pre mier League. Hoek speelt als een ploeg die in het rechterrijtje thuishoort Barry van der Hooft -Lieven Gevaert Istvan Bakx zoekt met Rik Impens (10) naar een opening in de geel-blauwe muur van Odin'59. foto anne hana I Hoek - Odin'59 1 0-1 62. Al Mahdi 0-2 72. Willemse Opstellingen De Vroe Meendering De Jager Ben Chekh Embrechts Groot James Van Amersfoort Bannani Willemse 82. De Pauw Zantman Verwilligen 75. Aarts 75. Jabar Zada Jonathan Constansia 85. Segers Impens Delannoy Schalkwijk Bakx 75. Jahrdell Constansia Burger Lanting Jager Kooge 86. Vahle Al Mahdi Scheidsrechter: T. Dogterom Toeschouwers: 550 Waar het Kloetinge vorige week niet lukte om te winnen van Heinen- oord, deed Terneuzense Boys dat dit weekend wel. De ploeg van Den nis de Nooijer had aan een treffer van Remon de Vlieger genoeg voor drie punten: 0-1. Daniel Wissel Heinenoord r!Nr-t&#T M'OHtf a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41