Babygehuil in containers kwam uit bluetoothspeakers c Politie zoekt nog naar de schutter met de bijnaam 'De Vleermuis' 3 Bij een schietpartij voor een café in Utrecht is een 37-jarige man om het leven gekomen. Hij probeerde een ruzie te sussen tussen de schutter en een andere bezoeker van het café. De politie heeft een verdachte op basis van getuigenverklaringen. De man woont ook in Utrecht en is nog voortvluchtig. Bij de schietpartij voor café De Plak in de Utrechtse wijk Lombok raakte ook een vrouw uit Utrecht gewond. Zij kon op eigen kracht het ziekenhuis bereiken. Zij zou voor zover bekend niets met de ruzie van doen hebben gehad. Ze is op dit moment nog niet aanspreek baar, aldus de politie. De dood van de 37-jarige Utrechter Paul, vader van drie kinderen, is hard aangekomen bij zijn familie, in de Utrechtse uitgaanswereld en binnen de fanatieke supportersgroepen van FC Utrecht. Ook bij voetbalvereni ging VVJ, waar Paul actief was, heerst verslagenheid. Paul, die als kleine zelfstandige een schildersbedrijfje runde, staat bekend als een harde werker. ,,Hij ging graag op stap, maar was zeker geen ruziezoeker. Eerder andersom.'' De politie onderzoekt de eerste getuigenissen die melden dat de schutter - het zou gaan om een licht getinte, tengere man - verhaal kwam halen in De Plak bij iemand met wie hij een sluimerend conflict heeft. De aard van dat conflict is vooralsnog onduidelijk, maar zou enkele maan den geleden zijn ontstaan op een Lieve Paul, waarom nou jij? We gaan je ongelofelijk missen, maat camping waarop beide families verbleven. De politie heeft het gezin van de gezochte schutter - met de bijnaam 'De Vleermuis' - op een onbekend adres ondergebracht. Er wordt in politiekringen rekening gehouden met een wraakactie. Onderzoek Terwijl de jacht op de schutter in volle gang was, deed een unit van de Forensische Opsporing uitgebreid sporenonderzoek voor het café. De politie was voor het onderzoek ook bij een woonwagenkamp in de wijk Overvecht. Er waren aanwijzingen dat de gevluchte schutter zich moge lijk in die omgeving zou bevinden. Op sociale media ging het gerucht dat de schietpartij voor het café ver band zou houden met de vondst van een dode vrouw donderdagavond op een parkeerterrein in Eemnes. ,,Dat is niet het geval'', meldde de politie in een verklaring. ,,Er zijn geen aanwij zingen dat deze incidenten gelinkt zijn aan elkaar.'' Café De Plak is op last van burge meester Sharon Dijksma gesloten. ,,Er is besloten tot een directe slui ting van vier weken. In deze periode kan de rust rond het bedrijf weder keren en heeft de politie de tijd om verder onderzoek te doen'', meldde de gemeente Utrecht. 'Hart van goud' Op sociale media heerst grote versla genheid om de dood van Paul. Zijn broer plaatste een foto van zichzelf en Paul. 'Wat gebeurt er allemaal?' vraagt een bekende van het slacht offer zich af. Een ander schrijft: 'Maatje, waarom jij? Hart van goud, zo ken ik er maar weinig. Heel veel sterkte voor de hele familie.' Enkele mensen uit de omgeving van Paul hebben hun profielfoto op Facebook ingewisseld voor een zwart lintje met de naam van het slachtoffer erop. Iemand postte een foto van Paul met daaronder de woorden: 'Onze harten huilen, zijn gebroken door ditLieve Paul, waarom nou jij? We gaan je ongelofe lijk missen, maat, topper. Wij denken aan jouw drie mooie meiden, aan je vader en moeder, broer en zussen. Wat een ellende. Wat een verdriet. Rust zacht, liefie.' In Utrechtse Facebookgroepen gaat het ook rond. 'RI.P. Paul. Vreselijk', post iemand in de groep Utrecht voor echte Utrechters. 'Ik kende hem niet goed, maar via via. Vreselijk voor zijn vrouw en kindjes.' Hulpdiensten moesten afgelopen vrijdag en zaterdag drie keer uit rukken na meldingen van huilende baby's die in ondergrondse afval containers vast zouden zijn komen te zitten. In alle gevallen haalde de brandweer bijzonder voorzichtig alle zakken uit de metersdiepe af valcontainers. ,,Dat is niet alleen smerig, maar ook werk waar risico's aan verbonden zijn. Je weet vooraf niet wat er in die zakken zit. Het kost ook veel tijd, waardoor we mensen die echt in nood zitten misschien niet kunnen helpen.'' ,,Dit zijn geen dingen waar je grappen mee uithaalt'', reageert de politie. ,,We nemen het uiterst seri eus als er meldingen binnenkomen over huilende baby's.'' Een 48-ja- rige man uit Zoetermeer is zater dagavond door de politie opgepakt. Hij wordt ervan verdacht de blue- toothspeakers in de containers te hebben gedumpt. De brandweer haalde vrijdag middag ook echt een kind en een man uit een container in Zoeter- meer. Toen de man het jongetje uit de container probeerde te redden, kwam hij zelf ook vast te zitten. De politie kan geen verband leggen tussen de gebeurtenissen. ,,De man die is opgepakt wordt nog onder vraagd. We weten nog niet waarom hij dit heeft gedaan.'' Begin dit jaar werd een pasgebo ren meisje gevonden in een onder grondse vuilcontainer in Amster dam-Zuidoost, nadat een vrouw het gehuil van de baby had gehoord. De brandweer slaagde erin het kindje, dat in een grote Jumbo boodschappentas zat, eruit te ha len. De minderjarige ouders van het meisje werden een paar dagen later aangehouden. GO MAANDAG 11 OKTOBER 2021 Slachtoffer schietpartij café Utrecht wilde ruzie sussen Ard Schouten Indra Jager Utrecht De politie deed uit gebreid sporenonder zoek voor het café. FOTO MICHEL VAN BERGEN - Bekende van het slachtoffer ZOETERMEER Voorbijgangers in Zoetermeer en Rotterdam schrokken zich rot toen ze het gehuil van een baby uit een ondergrondse container hoorden komen. Het bleek het werk van een Zoeter- meerder die draadloze speakers in de containers had verstopt. - Theresia Schouten k waak/aam en dienstbaar De brandweer ging uiterst voorzichtig te werk. foto regio 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 3