I 5 p f3* Verstappen gaat mede dankzij een perfecte tactiek en timing voor de pitstop 2 FORMULE 1 GRAND PRIX VAN TURKIJE f 2i Vï In eigenlijk een moeizaam weekeinde nam Max Verstappen wel voor de derde keer de leiding over in het WK. Mercedes is slimmer, maar niet altijd sneller, bleek ook gisteren in Turkije. Eén ding is zeker: het wordt nog zes races billenknijpen. j Jb Ocon bezorgt zijn monteurs een vrije dag RIK |»-I SPEKENBRINK Voor de tweede grand prix op rij zette Max Verstappen met ge noegen zijn handtekening onder een tweede plek. Deed hij het in de afgelopen seizoenen - waarin de wereldtitel nooit binnen be reik lag - alleen voor race-over winningen, in 2021 is zijn instel ling veranderd. Punten scoren is het devies, de meest constante coureur mag zich op 12 december in Abu Dhabi kampioen noemen. Het Formule 1-seizoen krijgt de komende maanden nog zes bloedstollende races, dat kan niet anders. Mercedes heeft de snelste auto, was in Turkije althans de overtuiging in het Verstappen kamp, maar dat wil niet automa tisch zeggen dat Lewis Hamilton titel nummer 8 gaat afvinken. De geoliede machine van Mer cedes hapert dit jaar namelijk met enige regelmaat. Gisteren kreeg Hamilton het aan de stok met Peter Bonnington, de engi neer met wie hij al jaren zo'n suc cesvolle tandem vormt. Die maande de coureur naar binnen voor een bandenwissel, in lijn met de rest van het veld voorin. Hamilton voelde aan dat het niet nodig was en zei nee, maar ging acht ronden later alsnog overstag. Hij gaf er twee plekken en vijf kampioenschapspunten mee weg. Foutloze race Een meevaller die een garage ver derop dankbaar in ontvangst werd genomen. Verstappen zelf reed, op een baan die ondanks nagenoeg droog weer maar niet wilde opdrogen, een degelijke en foutloze race, waarin hij nooit écht in de buurt kwam van een andere auto. Valtteri Bottas was in de Mercedes te snel en won zijn eerste race in ruim een jaar. Charles Leclerc in de Ferrari kon Verstappen van zich afschudden. Bij Red Bull Racing was de tac tiek en de timing voor de pitstop - van intermediates naar inter mediates - wel perfect. Nog een plus: Sergio Pérez deed waarvoor hij is aangenomen: punten sco ren en waar mogelijk de rivaal in de weg rijden. Hij gaf Hamilton - De hele race draaide voor mij om één ding: het managen van de banden. Ik kon geen enkel moment pushen die door een motorwissel vanaf plek 11 startte - een zware dob ber. Met twee podiumplekken was het een succesvolle trip naar Turkije voor Red Bull Racing, al had de renstal liever met de spe ciale witte auto in Japan gereden, zoals eigenlijk gepland. ,,Als je het hele weekeinde in ogenschouw neemt, ben ik erg tevreden'', zei Verstappen dan ook. ,,De hele race draaide voor mij om één ding: het managen van de banden. Ik kon geen enkel moment pushen. Dus je moet wakker blijven, want het is ge makkelijk om iets fout te doen en dure plekken te verliezen. Maar zelfs met deze punten gaat het niet gemakkelijk worden de ko mende races.'' Bij Red Bull zagen ze in Turkije namelijk bevestigd dat Mercedes 'iets' heeft gevonden. Concreter: ES snelheid op het rechte stuk. ,,Ze hebben een forse stap gezet en gaan soms vijftien tot twintig ki lometer per uur harder dan de rest'', zei teambaas Christian Horner. ,,Dat is voor ons te veel om in de bochten te compense ren. Wij moeten op de toppen van onze kunnen blijven in de resterende races, net als vandaag. Dus: huiswerk doen, simulaties doen en het hoofd koel houden. Race voor race.'' Circuit voor Mercedes Na Monza en Sotsji bleek ook Istanbul Park, met asfalt dat nu wel grip genereerde, een circuit voor Mercedes. En dat is Austin over twee weken in theorie ook. Daarna volgen Mexico en Brazi lië, banen op hoogte waar Red Bull recentelijk de overhand had. Het seizoen wordt afgesloten met twee nieuwe races (Qatar en Saoedi-Arabië) en de tra ditionele afsluiter in de Emi raten. ,,Een mooi seizoen, toch?'', zei Verstappen, die herhaalde geen slaap te ver liezen als hij aan het einde van de rit naast de titel grijpt. ,,Maar we gaan er al les aan doen om te winnen." Die relaxte benadering, ogenschijnlijk niet gespeeld, kan in de verhitte strijd van waarde zijn. Drie keer leidde Ha milton het WK, drie keer nam Verstappen die over. ,,Zo gaat het het hele seizoen al, en zo zal het blijven.'' Daardoor was zelfs een saaie race in Istanboel eigenlijk geen moment saai. A- "-* - V maandag 11 oktober 2021 GO PETR/01? ■IllIB Valtteri Bottas won voor het M l eerst in 378 dagen weer eens ^B 1 IB een grand prix. Op 27 septem- 11II ber 2020 zegevierde de Fin in H V het Russische Sotsji. Esteban Ocon bezorgde zijn monteurs van Alpine gisteren een onverwachte vrije dag. Op het natte asfalt bleef de Fransman de hele race doorrijden op één set intermediate-banden. ,,Het was leuk om de jongens een middagje vrij te geven'', zei Ocon met een knipoog. Het leverde hem als beloning 1 punt voor het WK op, want hij eindigde op vrijwel versleten banden als tiende. @rikspekenbrink Istanboel - Max Verstappen J.?: - mbbbb - 1 - - -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34