'Motie van wantrouwen was een overval' 4 'Kledingbank kost 20 cent per inwoner' VLISSINGSE HAVEN SCHIP NUMMER 70 OP DE KANT GEZET De gelukseuro ligt al onder de voorsteven van Nummer 70. De Vlissingse scouts De Watergeuzen rekenen erop dat hun clubhuis ook aan wal een prachtig honk en een ideale uitvalsbasis is voor onder meer roei- en zeilles. I ummer 70 mag vrijdag definitief zijn vastge lopen op de oever aan het Kanaal door Wal- I cheren, het ligt nog vlak bij het ruime sop. Het schip krijgt de komende zes weken niet alleen een stevige opknapbeurt, maar is voor het eind van het jaar ook toegankelijker. Aan boord klauteren hoeft straks niet meer. Deuren in de romp geven vol gende maand direct toegang tot ontmoetingsruimten in het schip. Het clubhuis van De Watergeu zen ligt enigszins verscholen ach ter de loods van de Stichting Be houd Hoogaars. Maar de Nummer 70, de 'naam' die het schip kreeg nadat het Ministerie van Defensie het ruim tachtig jaar geleden kocht, is over een poosje niet al leen vanaf het water en de over kant van het Kanaal goed te zien. Ook vanaf de Jachthavenweg ter hoogte van de Lasloods valt het onderkomen op, verwacht schip per Irene de Buck. ,,We hebben nog een hoop blikken verf." La chend: ,,Geel, maar niet al te fel als ik het me goed herinner." De Watergeuzen 'leenden' de loods van Behoud Hoogaars afge- Veel Watergeuzen vinden die historische houten schepen fantastisch -John de Jonge, wethouder lopen week al even om verhui zingsactiviteiten te coördineren en koffie te drinken. Ook tijdens de 'verbouwing' en het plegen van groot onderhoud zal de hal als uit valsbasis gebruikt mogen worden. De Vlissingse wethouder John de Jonge hoopte eerder al op druk verkeer tussen scouts en bescher mers van varend erfgoed. ,,Veel Watergeuzen vinden die histori sche houten schepen fantastisch en de mannen van de hoogaarzen proberen die belangstelling onge twijfeld aan te wakkeren om jonge vrijwilligers te werven." Nu Nummer 70 op de wal is aangemeerd, laat de gemeente Vlissingen tussen de hal van Be houd Hoogaars, het scoutingschip en de bunker van Festung Wal cheren een pleintje aanleggen. Een ideale plek om, al dan niet met aanvoer van hapjes en spiritualiën uit de Lasloods, de binnenhavens wat levendiger te maken. De Sociale Cliëntenraad Wal cheren (SCW) is geschrokken van een brief van de Kleding- bank Zeeland. Daarin wordt de gemeente Middelburg gevraagd om een nieuw pand mogelijk te maken voor de Kledingbank. Geschatte kosten: 950.000 euro. Dat mag zeker niet betaald wor den met geld voor armoedebe strijding, waarschuwt de SCW. Geld uit dat potje is namelijk be doeld voor bijvoorbeeld kwijt schelding van belastingen. Dat gebeurt ook niet, zegt wethouder Chris Simons. ,,De Kledingbank moet volgend jaar zomer weg uit het pand aan de Ravensteijnweg. Daarom moet er nieuwe huisvesting komen. Eén van de opties is dat wij als gemeente een loods die ons ei gendom is, geschikt maken. Die kosten worden zeker niet uit het geld voor armoedebestrijding betaald." De Kledingbank schat de kos ten van een nieuw pand op 950.000 euro. Die investering wordt dan vertaald naar een huurprijs. ,,En daarom vraagt de Kledingbank aan alle gemeenten in Zeeland een bijdrage van twintig cent per inwoner om toekomstige huurlasten te kun nen betalen", legt Simons uit. ,,Voor Middelburg zou dat dus om een kleine tienduizend euro gaan. Dat is dan een subsidie die we betalen en die rechtstreeks terugkomt via de huurinkom sten." Die subsidie komt wel uit het budget voor armoedebestrij ding, zegt Simons. Maar dat is nu ook het geval met de subsidie die de Kledingbank al krijgt van de gemeente. Emile Calon Koudekerke Oppositiefracties wilden dat omdat ze vinden dat de wethouder de ge meenteraad niet adequaat inlicht over alles wat er speelt rondom de plannen van Dormio voor de bouw van een hotel-resort met 466 bed den bij Biggekerke. De coalitiepar- tijen van CDA, DTV en PvdA/GL blokkeerden de indiening, omdat ze het veel te laat vonden. Het was al tien over één 's nachts. ,,Het ging niet alleen om dat ab surde tijdstip." Meijs zegt dat de motie niet in de openbaarheid be handeld kon worden omdat een deel van de informatie over Dormio nog steeds geheim is. ,,We hadden zes weken daarvoor een besloten raadsvergadering waarbij allerlei informatie is gedeeld. Omdat wat daar besproken is, nog steeds ge heim is, had het debat ook deels in beslotenheid moeten worden ge voerd. Dat is te gek voor woorden." Meijs stelt ook dat het indienen van een motie om formele redenen niet kon. ,,Wij hebben de goede ge woonte vooraf aan te kondigen dat er een motie wordt ingediend. De raad werd dan ook overvallen door de motie die pas werd aangekon digd op het moment dat de burge meester midden in de nacht de ver gadering wilde sluiten." Meijs weet dat bij de oppositie- Ik herken die frustratie. Maar is het terecht? partijen het gevoel leeft dat ze op het gebied van informatieverstrek king niet serieus worden genomen door het college. ,,Ik herken die frustratie. Maar is het terecht?" Vol gens hem leverde het college juist veel inspanningen om alle raadsle den te informeren over alles wat er speelt rondom de plannen van Dor- mio op het Kaasboerterrein een ho tel-resort te bouwen. Omdat veel informatie nog geheim is kan Meijs dat nu niet met voorbeelden sta ven. Hij benadrukt ook dat de ge meente nu al verwikkeld is in juri dische procedures en dat er dus voorzichtig omgesprongen moet worden met het naar buiten bren- gen van gevoelige informatie. ,,Wij zijn voor openheid. Maar moeten ook voorkomen dat de gemeente daar financieel nadeel van onder vindt. Het gaat er uiteindelijk om dat Dormio bereid is de plannen aan te passen zodat er een kleiner hotel komt. Dat is ons streven." Chemie Meijs hoopt op een resort met een derde minder bedden. ,,Dat zou mooi zijn want dan kan er een che mie ontstaan tussen dorp en re sort." Het zou hem ook heel wat waard zijn als Dormio besluit het niet de naam Zoutelande te geven. ,,Dat kan je de mensen uit Bigge- kerke niet aandoen." maandag 11 oktober 2021 Watergeuzen hebben voortaan vaste grond onder de voeten René Hoonhorst Vlissingen N WA Nee, Middelburg haalt geen miljoen euro weg van het geld voor armoedebestrijding om een gebouw neer te zetten voor de Kledingbank Zeeland. Wethouder Chris Simons kan de zorgen daarover wegne men: ,,Het gaat hooguit om zo'n tienduizend euro per jaar: twintig cent per inwoner van Middelburg." Maurits Sep Middelburg Wij werden overvallen. Dat zegt de Veerse fractievoorzitter Peter Meijs (PvdA/GL) over de motie van wantrouwen die de bijna voltallige oppositie ruim een week geleden wilde indie nen tegen wethouder Chris Maas (PvdA/GL). -Peter Meijs fractievoorzitter PvdA/GL Voorzitter Richard van de Voorde (met rood shirt) laat leiders van De Watergeuzen weten dat er nog veel werk is te doen. De lach van schipper Irene de Buck (derde van links, vooraan) laat zien dat zij er vertrouwen in heeft. fotodirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24