Red Bulf WmÊmfK mSWk jWSHlSl 8MMR si li .-:A$^vèvMM ■■■•■•V;VA---.'V^iv *~"jSz 5^/^35 HONDA Mini Rode Kruis: corona blijft geldproblemen veroorzaken Wijnaldum legt zich niet neer bij bijrol bij PSG Max Verstappen deelt tik uit Walcheren Nederland-Gibraltar 20.45 uur De Kuip Rotterdam Niks leukers dan tot diep in de nacht op stap gaan in de stad. Alleen mag dat nog niet. De coronaregels schrijven voor dat de cafés om middernacht sluiten. Taïscha Balsingh uit Oud-Sabbinge en Sophie Born (I) uit Goes draaien het stap-protocol daarom tegenwoordig om. „Normaal gespro ken begin je met een drankje bij iemand thuis en ga je later op de avond naar de stad. Nu is dat andersom." Middenvelder keert tegen Gibraltar terug in de basis bij Oranje Nederlander blijft beducht voor A Lewis Hamilton Volgens hulporganisatie Rode Kruis gaat het om ruim 19.000 mensen die het nog niet alleen redden. Deze groep bestaat vooral uit gezinnen, mensen met lage inkomens zoals zzp'ers en alleenstaande moeders die door corona in de problemen zijn geraakt. 'Behoefte aan voedsel' blijft volgens de hulporganisatie voor hen 'een grote zorg'. Op hygiëne wordt volgens het Rode Kruis vaak bezuinigd, hoewel dit ook een eerste levensbehoefte is. Directeur Rode Kruis Nederland Marieke van Schaik: ,,We zien dat mensen soms de keuze moeten ma ken tussen voedsel, zeep of luiers. Kwetsbare mensen hebben vaak geen geld voor essentiële verzor gingsproducten als maandverband, incontinentiemateriaal, luiers, tandpasta of wasmiddelen. Als mensen zichzelf niet goed kunnen verzorgen, maakt dat het voor hen moeilijker om uit hun penibele si tuatie te komen. „Hoewel de versoepelingen van de coronamaatregelen ervoor zor gen dat de werkgelegenheid flink is aangetrokken, zoals bijvoorbeeld We zien dat mensen soms de keuze moeten maken tussen voedsel, zeep of luiers het geval is in de schoonmaak branche en in de horeca, start het werk voor anderen maar langzaam op. Veel mensen hebben noodge dwongen informele schulden ge maakt, bijvoorbeeld bij familie of vrienden. Harde klappen In de taxibranche vielen door corona harde klappen. De Amstelveense taxichauffeur Marco is één van de mensen die niet rond kan komen. ,,Als ik geluk heb moet ik het nu doen met één, misschien twee ritj es op een avond. Gekmakend. En on dertussen doet de hele wereld net of corona al bijna voorbij is, maar voor mij is er nog niets veranderd." Het Rode Kruis roept op om deze zelfstandigen, (alleenstaande) ou ders, ouderen en gezinnen niet te vergeten en ze ook tijdens de na sleep van de coronacrisis te onder steunen. De hulporganisatie onder steunt met boodschappenkaarten wekelijks mensen die buiten de re guliere hulp vallen. Van Schaik: ,,Wij laten deze mensen niet zitten en willen hen zeker tot het einde van dit jaar ondersteunen met eer ste basislevensbehoeften. Om dat te kunnen blijven doen, is hulp hard nodig." P8 maandag 11 oktober 2021 MR ,**-*'fc— ,r +4„ - 4 +4** .•-i' ZEELAND2 SPORT6en7 SPORT 1,2en3 Voedselhulp is hard nodig Door de coronacrisis verkeren nog duizenden mensen in Ne derland dagelijks in nood. Een deel van de zelfstandigen en al leenstaande moeders leeft in ar moede en is afhankelijk van voedselhulp. Marcia Nieuwenhuis Den Haag - Marieke van Schaik, Rode Kruis Enkele buien Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 11688 555554

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1