Als je zo weinig kan als De Bever en Geus red je het niet Typetjes Draadstaal onthullen meest opmerkelijke tv-fragmenten tijdens Gouden Televizier-Ring Gala 16 Het Van Gogh Museum presenteert een tentoonstelling over De aardappeleters. Dat was een mislukt schilderij van een schilder die zijn draai nog niet gevonden had. HARTZEER Ze slingerde en viel in het water... vier, vijf, zes keer. Sylvana IJsselmuiden bleek allesbehalve een Jane uit de Tarzan-films. Door haar verloor Kamp Noord de proef. Dus maar even gebeld met Tim Coronel. Hij had Sylvana toch getraind? De auto coureur deed twee jaar geleden zelf mee aan Ro binson. Wars van gekonkel, ijverig met vissen en een man van emoties. Hij redde de finale niet. Tim werd dit voorjaar gebeld door Sylvana. Of hij haar kon helpen met voorbe reiden op Expeditie Robinson. Dan kon-ie. ,,Ik heb haar vuur leren maken, we zijn gaan vis sen, hebben proeven doorgenomen. Het sociale as pect, maar ditslingeren aan een touw. Daar had ik toch geen rekening mee gehouden. Stom, want ik heb een klimpark bij onze kartbaan. Balen. Met Expeditie Robinson weet je het nooit." Sylvana werd gespaard. Tot opluchting van Tim. HONGER Blijf ik nog even bij Tim. Ik maakte twee jaar terug een achtergrondreportage van Expeditie Robinson op de Filipijnen en reisde met de weggestemde Tim terug. Op het vliegveld bestelde Tim ongeveer alle 1725 gerechten van het noedelrestaurant Ra men Nagi. Hem te zien smikkelen was al een ge not. Zoals dat ook is als Yuki een broodje ei eet. Of Kamp Noord een visje vangt en Sandra Ysbrandy dat klaarmaakt. Een tv-kok in je kamp is goud waard, weet Tim Coronel. ,,Wij hadden Hugo Ken nis. Die maakte cassave met krabbetjes, man, dat was om te smullen." Weten we nog wie er twee jaar geleden won? Juist, Hugo Kennis! HELD Jammer dat Jasper Demollin zich niet kan revan cheren. Het is ergerniswekkend van de makers: ons eerst lekker maken met zijn kans op wraak en een week later ligt hij eruit. Weg heldenrol. Nu maar inzetten op Anouk Maas. Die manifesteert zich nogal op Afvallerseiland. Tot ongenoegen van Rob Geus. Die vindt dat Anouk 'te veel de regie pakt'. Zou Rob ook wel eens moe worden van zichzelf? Wat is dit voor sneu egogedrag? Anouk pakt de schep, ze zoekt slakken en krabbetjes, is sterk in de proeven, wat wil je nog meer? Of ze de finale gaat halen, is zeer de vraag. Als je zo'n beetje alles kan, ben je een ware Robinson, dus gevreesd en meestal word je dan weggestemd. Maar ja, als je weinig kan, zoals Rob Geus en John de Bever - de Peppi Kokki van Expeditie Robinson - red je het ook niet. Zeker niet wanneer je verongelijkt loopt te jammeren (Geus), of als een adjudant (De Bever) de boel staat te com manderen. Nog een week, hooguit twee, dan zitten ze lekker thuis. tsgv at ik van mijn ei gen werk denk', schreefVincent van Gogh in ok tober 1887 aan zijn zuster Willemien, 'is dat het schilderij van de boeren die aardap pels eten, wat ik in Nuenen maakte, après tout het beste is dat ik maakte.' Een vreemd oordeel, want eigenlijk was dat schilderij - De aardappeleters Matthijs in de Dome R. Kelly verkoopt De tien meest opvallende fragmenten van het afgelopen televisiejaar worden tijdens het Gouden Televizier-Ring Gala gepresenteerd door het cabaretduo Draadstaal. Zoals elk jaar hebben de kijkers thuis een top tien samenge steld van tv-momenten die hen afgelopen jaar zijn bijble ven. Vrijwel altijd zitten daar sportmomenten tussen. Niet onwaarschijnlijk zijn dit jaar de beelden van de gouden plakken van atlete Sifan Has san of de communicatieblun der van wielrenster An- nemiek van Vleuten op de Olympische Spelen, maar de samenstellers houden de selec tie tot de uitzen ding stil. Vorig jaar werd de top tien gepresenteerd door de makers van parodie programma De TV-Kantine. Het meest opmerkelijke tele visiemoment was toen tolk Irma Sluis die tijdens een pers conferentie over de coronapan- demie de woorden 'niet ham steren' uitdrukte in geba rentaal. Dit jaar ligt de pre sentatie in handen van Jeroen van Ko- ningsbrugge en Dennis van de Ven van het satirische programma Draad staal. Het Gouden Tele vizier-Ring Gala beleeft don derdagavond zijn 56ste edi tie in theater Carré. Wie wint welke proef, lijdt het meeste honger of smeedt de gemeenste plannetjes om anderen weg te stemmen? Verslaggever Dennis Jansen kijkt in de rubriek Expeditie Jansen wekelijks terug op Expeditie Robinson in drie thema's: hartzeer, honger held. Dennis Jansen MAANDAG 11 OKTOBER 2021 PC De aardappeleters van Van Gogh: misser of meesterwerk? Kees Keijer CONCERT Matthijs Gaat Door, de muzi kale talkshow van Matthijs van Nieuwkerk, gaat de Ziggo Dome in. De presenta tor organiseert op 17 maart 2022 met zijn huisband Sven Hammond Big Band een con cert. Kaartjes zijn al te koop. MUZIEK De verkoopcij fers van zanger R. Kelly zijn flink gestegen sinds hij schuldig is bevonden aan mensenhandel. Zo is zijn album verkoop sinds de uitspraak ruim 500 pro cent omhoog gegaan. - Hanneke van Houwelingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16