Wonderbaarlijk hoe er steeds spullen verdwijnen Waar zijn mijn sokken? Op avontuur Groene oase Groot zat DE HORT OP In een van mijn vele kasten zit een lade met een stuk of vijf paar sokken, bedoeld voor wandelschoenen. Het zijn de allerbeste: prijzig, warm en toch best luchtig. Fijngeweven maar robuust, luxueus van dessin, een troost voor de voeten. Heel aantrekkelijk: op de één prijkt een L, op de ander een R, zodat je denkt dat ze exclusief ontworpen zijn voor de linker- of rechtervoet. Dat maakt weinig uit in de praktijk, maar het doet een mens goed de L aan de juiste voet te schuiven, vervolgens de R. Ik weet niet of er handleidingen bestaan voor ouders van kinderen die al zelfstandig wonen maar geregeld in het ouderlijk huis komen aanwaaien, voor gratis maaltijden, goede raad (niet te veel) en een met oeverloos geduld luisterend oor. Zo niet, dan hou ik me aanbevolen die te schrijven, ik zou zo een manual kunnen opleveren van circa 180 pagina's. Er staat ook een hoofdstuk in over spullen die op wonderbaarlijke wijze verdwijnen. Een advies voor ouders: ben je een duur, begerenswaardig kleding stuk kwijt waar je erg blij mee bent, keer nooit ladenkasten en wasmanden ondersteboven. Tijdverlies. De kans dat een van de kinderen het kleinood in gebruik heeft genomen is circa 90 procent. w 'Heb jij mijn warme sokken toevallig geleend?' vraag ik dochter Fenna (29). Ze kijkt globaal in mijn richting. 'Nee pap, nee hoor. R Nee. Misschien kun je niet zo goed zoeken? Nee. Welke sokken bedóel je in godsnaam.' Haar intonatie zegt meer dan woorden kunnen uitdrukken: gaat het nog goed met je? Kun je nog wel voor jezelf zorgen, moeten we thuiszorg overwegen? Zoon Yann koestert van oudsher een hardnekkige voorkeur voor jassen en truien die aan mij toebehoren, vooral nieuwe en dure. Vroeger nam hij ze gewoon mee, tegenwoordig is zijn strategie er keer op keer geld voor aan te bieden, net zo lang tot ik zeg 'neem maar mee'. Hij: 'Ik wil echt betalen pap!' Het aandringen is uiterst P kortstondig. Pal na het eerstvolgende bezoekje van Fenna blijken er vijf paar o welbekende wandelsokken in de lade teruggekeerd. MEZZA 11 Egbert Jan Riethof (67) is journalist, dwarsdenker, ex-leraar, ex-minnaar en vader. De mooiste stadsparken Met 215 hectare is het Rotterdamse Zuider park het grootste stadspark van Neder land. Je hebt er bos, water, een strandje, vele wandelpaden en een Avontureneiland waar het geweldig spelen is voor kinderen. Het Stadspark in Maastricht bestaat eigen lijk uit zes parken en is dan ook bijzonder groot. Je kunt er fijn wandelen en onderweg is er genoeg te zien: kunst, vestingwerken en een volière. Ook de fontein en oude stadsmuur zijn de moeite waard. ParkSonsbeek in Arnhem kent een rijke geschiedenis: 750 jaar geleden lagen hier al landgoederen, inmiddels samen gevoegd tot één grote, groene oase. Beklim vooral ook de dertig meter hoge uitkijktoren de Belvédère.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 91