Als ze niet op hun geliefde Griekse eiland kunnen zijn, proberen NATASJA PEIJER (48) en GERARD (74) die heerlijke sfeer te benaderen in Kreta, hun favoriete restaurant in Ede. ER IS EEN KLEIN leeftijd, daar doet Natasja niet inge wikkeld over. Maar ze zijn wel 27 jaar samen. De vonk sloeg over in een sportcafé, hier in Ede, toen de kinderen van Gerard (74) en zijn jong overleden vrouw al waren uitgevlogen. Vier jaar later, ze bezochten het res taurant van zijn Griekse vriend, vroeg ze hem ten huwelijk. Natuurlijk zei hij ja. Alleen haar verre reisplannen - Mexico of zo - werden omgebogen richting Thassos: een idyllisch eilandje in de noordelijke Egeïsche Zee, nog totaal niet toeristisch, met ontzettend vriendelijke en gastvrije mensen. Daar is hun liefde voor het land begonnen. Vervolgens ontstond het idee om jaarlijks twee of drie eilanden te ontdekken. Op Chalkidiki, hun tweede pleister- plek, leerden ze een Grieks gezin ken nen, waaruit een vriendschap voor het leven ontstond. En van 2008 tot 2011 hebben ze er zelfs gewoond, op het prachtige Kefalonia, nog steeds hun vaste stek. Natasja was er reisleidster, Gerard ging vaak mee als vrijwillige gids. Zeven maanden daar, de winter maanden hier. Door familieomstandig heden kwamen ze terug. De bedoeling was voor een jaar, om dan de Griekse draad weer op te pakken, maar de lokroep van haar huidige baan, manager van een beroepsvereniging, bleek te sterk. Sindsdien vertrekken ze meerdere keren per jaar naar Kefalonia - naar hun Griekse familie, zeggen ze altijd. Het hartelijke van dat optimistische, sterke volk blijft trekken. Natasja komt er helemaal tot rust, ze wordt er behandeld als een prinses. Thuis proberen ze die sfeer te behouden, met een blauwwit terras, foto's op canvas, hapjes, drankjes en van die plastic tafellakens. En in de weekends eten in Kreta, hun favoriete restaurant. Dan voelt Griekenland toch nog een beetje dichtbij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 84