Hè hè, herfst Leven na MH17 In de ban van Toon IN KATZWIJM VOOR DE LAMPION 'Heel soms worden we verliefd op foto's die we uit het niets krijgen' vV M Op de redactie worden we elke week verliefd op foto's. Tijs van den Brink die lol maakt met fotograaf Shody Careman en daarom ineens vervreemdend in een landschap staat. Of ligt. Het strikje van Toon Hermans bij presentator Lisa Wade, vastgelegd door Annabel Oosteweeghel. Foto's in dit nummer die worden gemaakt omdat we erom vragen. En heel soms worden we verliefd op foto's die we uit het niets in onze mailbox krij gen. Zo stuurde Theo Audenaerd naar artdirector Henk Marseille foto's van uitge bloeide bloemen in zijn moestuin. Klonk niet sexy, toch vielen we in katzwijm toen we ze zagen. Zelfs ik, terwijl ik tot groot verdriet van mijn kinderen en ouders, nog geen eik van een iep kan onderscheiden. Maar wat waren ze mooi, het duitouid, de blauwe winde, de gele morgenster. Die namen ook. De grote klit viel er een beetje buiten. En voor de lampionplant vielen we dan weer als een blok. Dichter Vrouwkje Tuinman, haar naam heeft ze mee, wilde die ook per se in Mezza toen we haar vroegen of zij een gedicht wilde schrijven bij al het moois uit Theo's tuin. Precies naar die lampionplant ga ik dit weekend vragen bij de marktkraam van bloemenvrouw Renate. Want ook al weet ik lang niet van allemaal hoe ze heten, ik heb wél elke week mooie bloemen op tafel. De schoonheid van een uitgebloeide moestuin Hoe de zusjes Ploeg het verlies van hun ouders en broertje verwerken Als Lisa Wade haar dochter op een vlinder wijst, hoort ze Toon Hermans 41 Puzzels MEZZA 3 Sara van Gorp (47) Chef Mezza en moeder van twee zonen van 7 en 11. 28 4 Mijn weekend 7 Heleen van Royen 8 Zin in 11 Egbert Jan 12 Interview Tijs van den Brink 19 Geld Geluk 32 Kastelen met een verhaal 36 Boeken Bahram Sadeghi 38 Nu lezen 39 Mijn boek Elma van Vliet 40 Jan Rot 45 BV De Liefde 46 Hemd van het lijf Bertolf Lentink COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Artdirector Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Mayee Macco (stagiair), Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef), Els Rozenbroek (frl) Vormgeving Très Melis (frl) Beeldredacteur Janneke Koorevaar, Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83