Ineens zei Mia dat ze columnist wil worden, net als haar vader Rechters: 'Excuus toeslagenouders' anytime; ANYWHERE® 6 OZCAN AKYOL FreeStyle Libre Glucose meten zonder vingerprikken met de Freestyle Libre 1 w f NU A Ik I I gratis Het is u hopelijk niet ont gaan; deze week vieren we in Nederland de Kinder boekenweek. Dit jaar is het thema 'Worden wat je wil', waarmee wordt bedoeld dat alle kinderen, ongeacht hun leeftijd, afkomst, ge slacht en wat dies meer zij, ge woon mogen dromen over de toe komst, zonder dat anderen daar een oordeel over vellen. Op woensdag mocht onze doch ter Mia (5) verkleed naar school komen, in een outfit die past bij haar droombaan. Dat zorgde met een voor wat verwarring - bij ons. ,,Wat wil je later worden, schat?'' vroeg ik. „Columnist", ant woordde ze. Mijn vriendin keek me zorgelijk aan. ,,Zou je niet lie ver een écht beroep uitkie- zen?'' ,,Nee, ik wil net als papa co lumnist worden.'' Mia liep naar de grote boekenkast, wees een roman van mij aan en vertelde dat ze het boek wilde meenemen naar school. Daarna pakte ze een pot lood uit een etui en een koptele foon ('voor alle vergaderingen'). Om haar te beïnvloeden, gooi den we het over een andere boeg. ,,Een columnist heeft nooit mooie kleding'', zei ik. ,,Echt wel'', reageerde Mia resoluut. ,,Ik wil een trainingsbroek en een shirt met vakjes aan.'' ,,Want dat dragen co lumnisten?" vroeg ik. ,,Ja, jij gaat ook altijd naar zolder in je jog gingpak.'' ,,En waar wil je dan over schrij ven?'' vroeg mijn vriendin. Mia keek ons, om de beurt, trots aan. En zei toen: ,,Over de actualiteit, media, politiek, maatschappij en sport.'' Het was duidelijk dat we dit niet uit haar hoofd gingen pra- Lieverd, je moet iets weten. Als columnist krijg je altijd boze mails ten. Onderweg naar school, in de winkelstraat, terwijl zij een koptelefoon op haar hoofd had, deed ik een laatste poging. „Lieverd, je moet iets weten. Als columnist krijg je altijd boze mails.'' ,,Wat zeggen die mensen dan?'' ,,Nou, dat je bijvoorbeeld op moet rotten naar je eigen land.'' Mia moest lachen. ,,Wat een gekke mensen.'' En daar had ze ge lijk in. Op het schoolplein, klein en brui send, zag ik politieagentjes, brandweermensen en een Super man lopen. Mia sloeg het boek open en maakte een aantekening met haar potlood. Daarna liep ze zelfverzekerd richting de ingang van het gebouw. Ik wilde haar een kus geven, maar dat mocht niet van haar. ,,Columnisten zijn heel cool.'' De werkelijkheid was anders. Dat besloot ik haar niet te vertel len. In plaats daarvan liep ik naar de etalage van een kledingwinkel, op zoek naar een uniform voor tij dens het schrijven. Als onze doch ter columnist wilde worden, moest ze zich in elk geval beter kleden. Uit een gisteren gepresenteerd rapport, waarover deze krant als eerste publiceerde, blijkt dat rech ters zelfvinden dat ze tienduizen den mensen in de kou hebben la ten staan. De toeslagenaffaire gaat over ruim 35.000 ouders die ten onrechte hun kinderopvangtoe- slag verloren, nadat ze te snel en meestal onterecht als fraudeurs werden gezien. Bij de rechter waren de ouders daarna meestal kansloos. De meeste rechters voegden zich naar de strenge interpretatie van de toeslagenregels, bepleit door de Raad van State. Die kwam neer op een 'alles-of-nietsuitleg', waar door burgers bij kleine gemaakte foutjes al gauw geconfronteerd werden met een volledige terug vordering van de toeslag. Volgens Naves hadden de rechters 'activis- tischer moeten zijn'. Naves noemt het 'uiterst pijn lijk' dat de rechtspraak burgers in de kou heeft laten staan. Hoewel het rapport niet rept over excuses, 'mag het zo wel worden gelezen'. Naves: ,,Voor de slachtoffers van de toeslagenaffaire bestond de rechtsstaat de facto niet. Dus is het antwoord op de vraag of excuses op zijn plaats zijn: ja.'' De Parlementaire ondervra gingscommissie Kinderopvang- toeslag riep rechters vorig jaar op bij zichzelf te rade te gaan. Een commissie van bestuursrechters en juridische experts onder lei ding van rechter Jan Catsburg (rechtbank Midden-Nederland) heeft afgelopen halfjaar gehoor gegeven aan de oproep. Deze heeft C Uiterst pijnlijk' dat de rechtspraak burgers in de kou heeft laten staan alle 16.753 kinderopvangtoesla- genzaken - die zijn behandeld tussen 2010 en 2019 - doorgelicht. Demissionair minister Sander Dekker van Rechtsbescherming vindt het een goede zaak dat de rechtspraak 'in de spiegel' heeft gekeken over de gemaakte fouten in de toeslagenaffaire. Ook de Raad van State komt nog met een onderzoek naar het eigen functioneren tijdens de toesla genaffaire. 3 Abbott 1 g\ l\J yPROBEREN! Kijk op www.nietmeerprikken.nl/sensor of scan de QR code met je telefoon. ZATERDAG 9 OKTOBER 2021 GO Y @OzcanAkyol Voor de rol van rechters in de toeslagenaffairezaken zijn ex cuses op zijn plaats, zegt Henk Naves, voorzitter van de Raad voor de Rechtspraak. Victor Schildkamp Den Haag life, to the fullest J" 9 an My Glucose GLUCOSE IN RANGE YOU DOIT Voorwaarden zijn van toepassing. Ga naar de website www.freestyle.abbott/ nl-nl/sample/aanvragen.html voor details, toepassing criteria en enkele screeningsvragen voor een gratis proef. Dit is een medisch hulpmiddel (CE 2797). De sensor heeft een opwarmperiode nodig van 60 minuten. De sensor is maximaal 30 minuten waterbestendig tot een diepte van 1 meter. Gebruik niet boven een hoogte van 3048 meter. Scan de sensor om jouw glucosewaarden te meten. Gebruik van lancetten overbodig. Gesimuleerde gegevens ter illustratie. Dit is geen echte patiënt of gegevens. Afbeeldingen ter illustratie, dit is geen echte patiënt of professionele zorgverlener. FreeStyle, Libre, en gerelateerde merk aanduidingen zijn eigendom van Abbott. Abbott 2021. Abbott B.V. Wegalaan 9, 2132 JD Hoofddorp. 71 mmd/L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6