Klap voor bende van Taghi, oorlog nog niet gewonnen UITGEKOOKT.nl Ontdek en proef onze maaltijden 4 SS, €19,95 5 Besten een proef pakket ontsnappingspoging te plannen. Of dat gericht was op een zittings dag van Marengo in de Bunker, tij dens het vervoer naar de Bunker, of vanuit de EBI is nog niet duide lijk. Ook is volgens Lucas vast ko men te staan dat Taghi nog beslis singen neemt over de handel in verdovende middelen. Daarnaast zijn er aanwijzingen dat Taghi op zoek is naar adresge gevens van personeel van de Dienst Justitiële Inrichtingen, die verantwoordelijk is voor de EBI. ,,Met het onderscheppen van de boodschapper is naar verwachting een einde gemaakt aan de vrije communicatie vanuit gevangen schap", aldus Lucas. ,,We moesten nu ingrijpen om erger te voorko men en de communicatielijn te stoppen." Aanwijzingen dat Yous- sef Taghi betrokken is bij de moord op Peter R. de Vries zijn er niet, zegt hoofdofficier Lu cas. Vanaf maart 2021 bezocht Youssef Taghi de EBI tientallen ke ren, soms wel twee keer per week. Ook hadden de twee veelvuldig te lefonisch contact. De Deken van advocaten is gisterochtend op de hoogte gesteld van de aanhouding. De aanhouding van Youssef Taghi is een volgende klap die po litie en justitie uitdelen aan de cri minele organisatie van Ridouan Taghi. Afgelopen dinsdag nog, werd een andere neef, Jaouad F., aangehouden in Marokko. Hij geldt als een vertrouweling van Ridouan Taghi en is nu door de Marokkaanse autoriteiten opge pakt op verdenking van betrok kenheid bij een vergismoord in Marokko. Onlangs werden ook Gerel P. en Gregory F. aangehou den, in respectievelijk Brazilië en Curasao. Gerel P. werd gezien als een van de belangrijkste huur moordenaars van de organisatie en was jarenlang voortvluchtig. De politie ziet in Gregory F. iemand die belangrijk was voor de drugss mokkel. Voorarrest Maandag wordt Youssef Taghi voorgeleid aan een rechter-com- missaris, die zal beslissen over zijn voorarrest. Formeel wordt Youssef Taghi verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich richt op witwassen, handel in ver dovende middelen en het voorbe reiden van moord. Wie zijn advo caat is, is nog onduidelijk. Met de aanhouding van Youssef Taghi hebben politie en justitie opnieuw een grote slag geslagen in het ontman telen van de organisatie rond Ridouan Taghi. Het is te vroeg voor optimisme. Yelle Tieleman Vught Na een jarenlange klopjacht werd in december 2019 Ridouan Taghi in Dubai aangehouden. ,,We've got kim", riepen opsporingsbron nen in koor. De man die zij ver antwoordelijk hielden voor moor den en jarenlange drugssmokkel en die ze zagen als het brein achter de moorden op de broer van de kroongetuige Nabil B. en advocaat Derk Wiersum, was eindelijk ge boeid. Ook klonk de waarschu wing: het is niet voorbij. De slag was gewonnen, niet de oorlog. Hoewel het anderhalf jaar rela tief rustig bleef, werd Nederland deze zomer opgeschrikt door de moord op Peter R. de Vries. Hij trad op als vertrouwenspersoon van de kroongetuige. De hoogste baas van het OM wond er geen doekjes om: hij koppelde de moord op De Vries rechtstreeks aan de organisatie rond Taghi. De oorlog bleek inderdaad nog niet voorbij. En uit gekraakte berich ten van de versleutelde berichten dienst Sky bleek dat de organisatie van Taghi springlevend was. De handel in drugs ging door. Na de moord op De Vries en het vrijkomen van de versleutelde chatberichten is in rap tempo een groot aantal kopstukken gearres teerd. In augustus werd - ook al in Dubai - de 46-jarige Italiaan Raf- faele Imperiale opgepakt. De maf fiabaas werd in 2017 door de Ame rikaanse Drug Enforcement Ad ministration (DEA) bij een brui loft van de Ierse crimineel Daniel Kinahan gesignaleerd. In het ze- vensterrenhotel Burj Al Arab in Dubai leek toen de complete top van de Europese drugsmaffia aan wezig. Ook Ridouan Taghi werd daar gezien. Ook de zeer recente arrestaties van Gerel P. (volgens justitie actief als schutter en moordmakelaar) in Brazilië en Gregory F. op Curasao (volgens justitie belangrijk voor de drugs smokkel) werden met gejuich onthaald bij justitie. En afgelopen dinsdag kwam daar ook de aan houding van Jaouad F. bij, een volle neef van Taghi. Hij werd in Marokko aangehouden, officieel op verdenking van betrokkenheid bij een vergismoord in Marrakech. Maar wie zijn oor te luister legt bij storingsbronnen, hoort dat hij werd gezien als een vertrouweling van Taghi. ,,Hij was één van de troonopvolgers." Dat een advocaat hier zo misbruik van maakt, is heel ernstig - John Lucas, hoofdofficier van justitie De criminele organisatie van Taghi is grote klappen toege bracht, maar over is het niet. Nog steeds lopen andere kopstukken van de organisatie vrij rond ofzijn voortvluchtig. Wel is John Lucas, hoofdofficier van justitie, voorzichtig optimis tisch. ,,We hebben ervoor kunnen zorgen dat de vrije communicatie die Ridouan Taghi had vanuit de EBI is gestopt." In een democratische rechts staat is het belangrijk dat verdach ten vrije toegang hebben tot een advocaat, zegt Lucas. ,,Dat een ad vocaat hier zo misbruik van maakt, op een hele geniepige ma nier, is heel ernstig." Lekker, gezond en lekker makkelijk giallS erwtensoep 3000+ Gratis gekoeld @1 aan huis bezorgd In 4 minuten op tafel zonder koken Uitgekookt.nl 085-0190068 GO ZATERDAG 9 OKTOBER 2021 met goud bekroonde rS klantreviews

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 5