Dag huis! Perfecte huis staat toch te koop Achter elk huis zit een verhaal. In Dag Huis vertellen mensen waarom ze hun huis kochten, wat ze er hebben meegemaakt en waarom ze het verkopen. Deze week: Zandweg 1 in Sirjansland. 9 Van Rotterdam naar Bruinisse is een hele stap. En hoewel op het zelfde eiland, de stap van Brui nisse naar Sirjansland is mis schien nog wel groter. Toch zet ten Hans en Jacqueline Tarmond hem. In het dorpje tussen natuur gebied Dijkwater en hun oude 'republiek' bouwden ze een se venties-villa om tot hypermo dern landhuis. Met luxe keuken, prachtige veranda, een gastenver blijf: alles erop en eraan. En toch zetten ze hem nu, na amper twee jaar, alweer te koop. „Eigenlijk uit pure noodzaak. Omdat we niks anders konden vinden. We hebben twintig jaar boven ons restaurant gewoond, totdat we de zaak verkochten. Daarna woonden we zolang in de Grevelingenhout, bij Bru, maar we wilden heel graag een plekje voor onszelf. Alleen, we grepen overal naast. Wilden we bieden op een huis dat vier jaar te koop stond, was dat ook alweer weg. Toen hoorden we van dit huis. Jacqueline was niet gelijk enthou siast. Veel te groot, zei ze. Maar ik ging kijken en vond dat we er wel iets van konden maken. Ik zei: verkocht. En toen hadden we een huis. Eindelijk." „Keurig, maar niet onze stijl. Al les was bruin. De muren buiten, de balken binnen. Echt een huis uit de jaren zeventig. Dus we gin gen schilderen. Heel veel schilde ren. Echt verbouwd hebben we niet, de basis was gewoon goed, maar alles is opgefrist en gemo derniseerd. Alle vijvers eruit. Dat levert een hoop verkeer en dus fraaie beelden op." Het filmpje van het cameragestuurd schoffelen van de bieten is spectaculair. Tom liep tijdens zijn mbo-oplei- ding stage op een bedrijf in Ca nada. In 2019 ging hij er nog eens terug naartoe. Ligt zijn toekomst op de ouderlijke boerderij? Tom: ,,Als ik in Dronten klaar ben wil ik eerst in Nieuw-Zeeland en Austra lië kijken. Ook naar Letland en de andere Baltische staten ben ik be nieuwd. Ik ga nog eens terug naar Canada. Natuurlijk zou het bedrijf waar we nu staan een mooie basis zijn om te beginnen. In Canada of een ander land ligt dat anders, dan begin je echt opnieuw. Het is niet dat ik zou vluchten voor de regel geving. Het is veel meer dat ik niet met oogkleppen op hier op dit be drijf wil gaan zitten. Ik kies voor een plek waar je trots boer kan zijn." Wim: ,,Ook in Polen, Duits land, Tsjechië liggen er kansen. Een maat van me ging in Frankrijk kijken en is nu boer in Normandië. Als ik met hem mee was gaan kij ken, zat ik misschien ook daar." Tom: ,,Dit is een proper en schoon bedrijf. Het is een luxe dat ik kan kiezen. Ik ben zo opgevoed: geniet van het leven, een contente mens is een rijke mens." Wim: ,,Als Tom deze boerderij niet wil? Dan zet ten we een bord in de tuin: te koop. Ik kan toch moeilijk een hy potheek op zijn leven leggen?" Naast het huis staat een gebouw tje, zo groot dat er een gezin kan wonen. De vorige eigenaren had den er een kantoor, wij hebben er een bed and breakfast van ge maakt. Zodat je iets om handen hebt, zei Jacqueline. En zij maar schilderen, naast haar fulltime baan. Het werd met de dag mooier." ,,Heel erg relaxed. Iedereen dacht: je bent omringd door campings, dat zal wel druk zijn. Maar echt, als je érgens geen last van hebt, dan zijn het die campings wel. Onze gasten schreven ook stee vast in het gastenboek hoe rustig het hier is, dat je wakker wordt van de vogeltjes. Dat ervaren wij ook. Maar ja, die bed and break fast was niks voor mij. Ik heb mijn hele leven gewerkt, en niet zo'n beetje ook. Ik was daar ei genlijk wel klaar mee." ,,Daar hebben we verschillende redenen voor. Om te beginnen gaat onze dochter het huis uit. Vrij onverwacht ook wel. Ze ging met haar vriend naar een huisje kijken en verrek, drie dagen later was het van hen. Dan wordt ons huis ineens wel heel groot. Het was eigenlijk al te groot. Een maand geleden zei ik: weet je wat, we gaan het verkopen. En nu staat het al op Funda." „Ontzettend! Geen moment spijt dat we hier zijn gaan wonen. En apetrots op hoe mooi Jaqcueline het heeft gemaakt. Het is een pa radijsje. Daarom snapt niemand het ook. Maar mensen hoeven me niet te snappen. Zo ben ik ge woon. Die verbouwing, dat vond ik fantastisch. Nu is het klaar en voel ik me onrustig worden. Ik wil weer door." ,,De makelaar waarschuwde: zoiets als dit vind je niet meer. Maar dat willen we ook niet. We willen iets kleiners; In de buurt van Middelharnis, waar onze dochter woont, of op Curasao. Ja, een beetje uitersten zijn het wel. Maar zo zijn we. En we maken er vast weer iets bijzonders van." Wim: ,,Ik ben nu een eenmansbe drijf. Om biologisch te boeren zou ik met personeel moeten werken. Dan ben ik mijn onafhankelijk heid kwijt. Ik wacht wel tot er ro- botjes zijn die het handwerk kun nen uitvoeren." Niet met oogkleppen op Wim en Tom laten via Facebook graag zien waarmee ze bezig zijn. De graan- en worteloogst levert elk jaar mooie plaatjes op. ,,We vinden dat belangrijk", zegt Tom, ,,mensen hebben vaak geen idee wat we hier doen. Als de wortelen weg zijn gebruiken we de loods voor tijdelijke opslag van pioenro zen van een kweker in de buurt. GO ZATERDAG 9 OKTOBER 2021 WENDY WAGENMAKERS Waarom kocht u dit huis? Hoe zag het huis er toen uit? eigen hof' Het akkerbouwbedrijf van de familie Vael bij Hulst. FOTO'S RUBEN OREEL Foto boven, de familie Tarmond en hond Bram voor hun huis aan de Zandweg 1 in Sirjansland. Links Jac queline Tar- mond in het eetgedeelte van de woonkamer. Hoe was het om hier te wonen? Maar toch gaat u weg. Zo snel al. Hebt u dan wel genoten van het huis? Hoe is het om weg te gaan? V-Farms laat op een eigen Face- bookpagina zien hoe het met de gewassen staat. Zandweg 1 ligt aan de rand van Sirjans land. Het woongedeelte meet 184 vier kante meter, het perceel 2015 vierkante meter. Het huis is gebouwd in 1975. De vraagprijs is 1.200.000 euro kk. Make laar is Delta makelaardij BV.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 57