'Kwam iemand uit zijn werk, zat ik daar als verrassing met mijn gitaar onder de klep van mijn bus te spelen. Zo leuk!' 7 PASPOORT A ven en dat is gelukt. De eerste lockdown vond ik eigenlijk wel fijn. Ik was thuis bij mijn kin deren, het was mooi weer. En ik deed wat op tredens bij verzorgingshuizen, als troubadour op de stoep. Dat had ook wel wat. Maar in de winter brak een donkere periode aan. Alles ging dicht. En toen kwam die avondklok. Ik heb nog nooit zo veel gehuild als toen." ,,Ik kon mijn passie niet uitoefenen, ik kon ner gens heen. En ik snapte heus waarom, we mochten de zorg niet overbelasten. En dat was ook zo. Maar dan zag ik die borden van 'we doen dit samen' en dan werd ik helemaal gek. We doen dit helemaal niet samen! De mensen die hun werk konden blijven doen, hadden nergens last van. Maar mijn leven stond stil. Ik had gewoon geen geld meer. Ik begon me te verdiepen, ik zag filmpjes van mensen die met een waterkanon van de weg werden geblazen. Ik voelde de polarisatie tot in mijn eigen vrien denkring. Ik had het gevoel dat ik in een hoek zat, alsof er maar één gevoel mocht klinken." ,,Op een gegeven moment tikte ik mijn relaas op Facebook. Sommige mensen zeiden 'ga gla zen wassen'. Maar ik ben geen glazenwasser, ik ben muzikant! Maar ik kreeg ook een berichtje van Rens Reijnierse, wethouder cultuur in Vlissingen. Hij nodigde me uit bij hem thuis. Ik ben er naartoe gegaan en ik heb er alles uitge- gooid. Hoezeer ik in de put zat. Hij zei: ik heb nog een potje. Daar kreeg ik geld uit. En ik heb het nog. Ik houd het apart voor als we nog een keer thuis komen te zitten. Ik hoef me geen zorgen meer te maken om de winter." ,,Ik zou een optreden doen bij een mevrouw in Oudelande, die 87 werd. Maar er was regen voorspeld. Moeten we een parasol neerzetten, vroeg de familie. Ik zei: ik heb een busje, ik zet de klep wel open en dan speel ik daaronder. Dat heb ik gedaan en het was fantastisch. Nadat ik het postte op Facebook, kreeg ik gelijk boekin gen. Dus ik ben het vaker gaan doen. Tapijtje erbij, wat Tibetaanse vlaggetjes. Zo leuk! Ver jaardagen, bruiloften, noem maar op. Kwam ie mand uit zijn werk, zat ik daar als verrassing met mijn gitaar onder de klep te spelen. Half uurtje hier, half uurtje daar. In juni had ik ge woon 45 optredens. En echt alleen maar blije mensen." „Absoluut. Ik wil dit echt blijven doen. Ook na corona. Ik verdien er misschien niet zoveel mee als vroeger, maar het intieme van spelen bij mensen thuis is me zo veel meer waard. Ik kom nu in heel Zeeland en overal waar ik rij, toete ren mensen naar mijn bus. Mijn werk is veel persoonlijker geworden. Dat heeft me heel ge lukkig gemaakt." GO ZATERDAG 9 OKTOBER 2021 Hans van der Werf was feestmuzikant en speelt nu vooral onder de klep van zijn bus, bij mensen thuis. „Mijn werk is veel persoonlijker geworden. Dat heeft me heel gelukkig gemaakt." foto ruben oreel Hans van der Werf werd op 30 maart 1976 ge boren in Sint Maartensdijk. Hij deed even hts bouwkunde en zelfs nog even pabo, maar werd uiteindelijk muzi kant. Eerst in studentenband Chateau Mi graine, later bij The Old Firm en momenteel bij Woodworks. Hans woont in Vlissingen, samen met zijn vrouw en twee kinderen. Waarom raakte het je zo? Hoe ben je daar uitgekomen? En je kreeg een idee. Smaakt het naar meer?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55