bewaart' r Ja 'Inbrekers stelen heel wat meer dan alleen dierbare spullen. Ze gaan er ook met je vertrouwen en je veiligheidsgevoel vandoor' 5 4 B i if c r c Of dat je nooit meer op vakantie durft." Ferrie en Bernadette willen meteen naar huis. Ze drukken hun reisgenoten Marianne en Bennie op het hart toch vooral te blijven om hun vakantie af te maken, maar daar is voor hun buren geen denken aan. Marianne: ,,Samen uit, samen thuis!" Vreselijk thuiskomen Terwijl in Frankrijk in allerijl de caravans worden ingepakt voor de terugreis, die nog zeker een dag zal duren, belt Thomas de politie. Agenten zijn er gelukkig snel, maar kunnen ook niet veel meer doen dan constateren. Thomas mag het huis ook niet meer bin nen in verband met komend spo renonderzoek. De forensische spe cialisten kunnen de volgende dag pas langskomen en Bernadette en Ferrie wordt verteld dat ze van- wege dat onderzoek de eerste nacht niet in hun eigen huis kun nen slapen. Dat wordt een nacht in hun caravan op hun eigen oprit. Thomas: ,,Wat ik verschrikkelijk vond, is dat ik niet mocht oprui men voor mijn ouders zouden thuiskomen. Ik had ze zo graag die aanblik bespaard. Het is echt vre selijk om zo thuis te moeten ko men." Waarom het huis van Berna- dette en Ferrie het doelwit was en niet het (bijna identieke) huis van hun bevriende buren, blijft gissen. Wellicht omdat bij de buren, in te genstelling tot bij de familie Mou- bis, niet alle rolluiken en gordij nen potdicht waren? Bij een in braak daar, zouden de inbrekers veel meer in het zicht hebben ge lopen. Of waren het wellicht de raamuitzetters die buurman Ben nie kort voor vertrek (vanwege de inbraak verderop in de straat) had vervangen door metalen exempla ren en langere schroeven? ,,Feit is dat inbrekers meestal maar heel kort binnen zijn. Minutenwerk. Maar hier wisten ze zich door de hermetisch gesloten rolluiken en overgordijnen onbespied en na men opvallend veel tijd", zegt po litiewoordvoerder Willem-Jan Uytdehage. Ze hebben zelfs met bleekmiddel en allesreiniger ge poetst. Uytdehage: ,,Dat is een mo dus operandi (manier van werken) die we niet vaak zien bij inbraken. Heel apart." In huis zijn voet- en vingeraf drukken aangetroffen. Er wordt momenteel gekeken of er een match is in de politiebestanden. Ferrie lapte de zeiknatte recorder van de bewakingscamera zelf op en kwam er zo achter wanneer de inbraak gepleegd moest zijn. De politie gaat de recorder nu verder proberen uit te lezen in de hoop dat de inbrekers zich er op laten zien. Ondertussen begon voor de fa milie Moubis een heel ander tra ject: poetsen om de sporen van de inbrekers uit te wissen, al is het maar voor het idee, alles opruimen en opnieuw inrichten en veel bel len naar, touwtrekken met en for mulieren invullen voor de verze kering. Bernadette: ,,En dan kom je erachter dat je verzekering de gestolen goederen maar voor tachtig procent vergoedt, omdat er geen rekeningen zijn. Daar betaal je dan vijftig jaar premie voor. Echt be-la-che-lijk!" Daarmee houdt het gedoe rond de nasleep nog niet op. Bij de notaris en de gemeente moeten de akten op nieuw worden aangevraagd, de schilder moet de schade komen herstellen en een aannemer moet het huis verder beveili gen. Dat kost allemaal tijd, geld en rompslomp. Kluis gevonden Ook de buren nemen maatre gelen. Marianne: ,,Die smalle zijraampjes met draaikozijn waarlangs ze bij de buren naar binnen zijn gekomen, worden ook bij ons vervangen door een vast kozijn. Niet meer open te krijgen. Een goede alarminstal latie komt er ook." Volgens Ber- nadette zit de schrik er in de hele buurt goed in. ,,Een in braak treft niet alleen diegenen die het overkomt." Ondanks al les willen de buurvrienden zich er niet van laten weerhou den uiteindelijk toch weer sa men op vakantie te gaan. Twee weken na de inbraak, is er nieuws. De kluis is gevon den, gedumpt in een sloot in de Clingse Bossen. Alleen het trouwboekje, de hypotheekakte en vrijwaringsbewijzen van enkele auto's zaten er nog in, helemaal doorweekt. Het ver driet van de overige gestolen spullen blijft. ,,Maar", zegt Fer- rie: ,,Er is niets dat voorgoed verdwijnt als men de herinne ring bewaart" GO ZATERDAG 9 OKTOBER 2021 Ook de bewaarde knuffels moesten eraan geloven. Bernadette Moubis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53