3 dagen Groningen Scherp blijven zien? 'J 1 1 3 4 De politie heeft gisteren advocaat Youssef Taghi aangehouden terwijl hij zijn neef Ridouan Taghi in de gevangenis in Vught bezocht. Hij zou informatie hebben doorgespeeld en met Taghi een gewelddadige uitbraak hebben besproken. MISDAAD NEEF VAN TOPCRIMINEEL ZOU MAANDENLANG INFORMATIE HEBBEN DOORGESPEELD 3 dagen Bergen diner Advertentie Naarmate we ouder worden kunnen we soms ondersteuning gebruiken voor onze ogen. Nieuw: A.Vogel Oogtabletten helpt om scherp te blijven zien en draagt bij aan het goed functioneren van het netvlies1. Belang van een goede conditie Deze tips kunnen helpen bij het behoud van een goede oogconditie: Ondersteunt de conditie van het oog 'Helpt het gezichtsvermogen normaal te houden'1 Naast zijn aanhouding heeft de politie ook invallen gedaan in zijn kantoor in Utrecht en woning in Maarssen. Daarbij is beslag gelegd op notitieboekjes, digitale gege vensdragers en notities. Daarnaast is de cel van Ridouan Taghi door zocht. Youssef Taghi (38) is al en kele jaren actief als strafrechtadvo caat en bezocht sinds maart van dit jaar tientallen keren Ridouan Taghi in de EBI. Vanwege zijn beroep als advo caat had hij vrije toegang tot de hoofdverdachte in het Maren- go-proces en waren de gesprekken die zij voerden niet zicht- of hoor baar voor de politie. Via de advo caat kon Taghi, aldus het OM, on belemmerd met de buitenwereld communiceren en kon hij zijn cri minele organisatie blijven aanstu ren. Vierde In december 2020 liet Youssef Taghi weten dat hij Ridouan Taghi wilde bezoeken in de EBI. Die heeft naast Inez Weski, die zijn strafzaak doet, aanvankelijk nog twee andere advocaten, onder meer voor civiele zaken en voor detentiezaken. Youssef Taghi zou de vierde advocaat worden, maar het OM had bezwaren tegen de voorgenomen bezoekjes omdat het onwenselijk zou zijn als een advocaat ook familie is. Daarnaast bestond de gedachte dat Youssef Taghi in een ander on derzoek tuchtrechtelijke regels had overtreden. Daarop had het OM een klacht ingediend bij de Deken, die toezicht houdt op de advocatuur. Uiteindelijk zag die geen bezwaren, waardoor Youssef Taghi vanaf 11 maart van dit jaar toegang kreeg tot de EBI. In febru ari 2021 ontving de politie via het Team Criminele Inlichtingen in formatie dat Ridouan Taghi vanuit de EBI zijn criminele organisatie nog steeds zou aansturen. Die ver denking werd sterker door onder schepte en gedecodeerde berich ten die werden verstuurd met Sky-telefoons. Dat netwerk van cryptotelefoons werd in maart van dit jaar door politie en justitie ont manteld. Ondertussen was uit die berichten ook gebleken dat Yous- sef Taghi zou fungeren als bood schapper naar de buitenwereld. Die verdenking werd afgelopen zomer sterker, waarop is besloten verdergaande opsporingsmidde len in te zetten. Met toestemming van de rech- ter-commissaris zijn bijzondere opsporingsmiddelen ingezet om vast te stellen of Youssef Taghi in derdaad informatie doorspeelde. Daarbij zijn telefoons afgeluisterd, is hij geobserveerd en zijn ook ver trouwelijke gesprekken die hij voerde met Ridouan Taghi heime lijk meegeluisterd. ,,Het gevoel dat we daarbij kregen werd steeds slechter", zegt hoofdofficier John Lucas van het Landelijk Parket. ,,Het werd zó geniepig gedaan. Aantekeningen op schrijfblokjes die tegen het glas in de spreekruimte werden gehouden en meteen werden doorgekrast." Wat er allemaal precies is doorge geven wordt nog onderzocht. ,,Het is een complex onderzoek", aldus Lucas. Wat het onderzoeksteam wel duidelijk is geworden is dat Taghi bezig was een gewelddadige We moesten nu ingrijpen om erger te voorkomen ZATERDAG 9 OKTOBER 2021 GO Opgepakte advocaat besprak ontsnapping met Ridouan Taghi 4* Van der Valk Groningen-Zuidbroek (8,3) Comfort kamer met balkon 2 nachten incl. ontbijtbuffet M H Gratis wifi en parkeren 4* Fletcher Hotel-Restaurant Marijke (7,8) 2 nachten incl. ontbijtbuffet AO lx een 2-gangen diner en wifi OVt" Boek via zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70 cpg Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Een goede conditie voor de ogen is belangrijk voor het goed functioneren van het netvlies. Ogen worden bloot gesteld aan talloze invloeden van buitenaf. Van invloed op de conditie van de ogen zijn o.a.: Beeldschermgebruik Leeftijd Voedingsmiddelen De ogen kunnen als aanvulling op de voeding extra ondersteuning gebruiken om goed te blijven func tioneren. Maak minder gebruik van kunstlicht en werk niet te lang achtereen met een beeldscherm Dit laatste kunt u voorkomen door pauzes in te lassen Draag contactlenzen niet langer dan de fabrikant aanbeveelt Probeer niet te lang aaneen gesloten tv te kijken Gezonde voedingsmiddelen zijn onder andere eieren, groene bladgroenten, noten, vette vis en kiwi's A.Vogel B.V. A.Vogel Oogtabletten ondersteunt de conditie van het oog1. De tabletten dragen bij aan het goed functioneren van het netvlies1. Het helpt het gezichtsvermogen normaal te houden1 en om scherp te blijven zien1. A.Vogel Oogtabletten bevat zink. Daarnaast bevat het luteïne, zeaxanthine en zwarte bes. Oogtabletten Bevat zink: Goed voor het gezichtsveim Ondersteunt de conditie van Oogtabletten 1 Gezondheidsproduct o.b.v. zink KOAG-nr. 11-0721-9640 Yelle Tieleman Vught Ridouan Taghi, hier bij zijn aanhouding eind 2019 in Dubai, zit gevangen in de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (boven). hh/anp - Hoofdofficier John Lucas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 4