'Hoog druk zetten hoeft niet eng te zijn' BARRY VAN DER HOOFT Hoek treedt op eigen veld aan tegen Odin'59 ZEELAND 15 Na de overwinning op VVOG en Dovo aast de derdedivisionist op de derde zege op rij. Van onderschatting mag geen sprake zijn, zegt de trainer. Hoek Na een moeizame start van het sei zoen, met drie punten uit vijf duels, wist Hoek twee overwinningen op rij te boeken. De ploeg van Lieven Gevaert klom op de ranglijst en kan vandaag opnieuw een stap zetten. Op eigen veld staat de derdedivisi onist tegenover Odin'59, dat pas één keer won en de nummer zes tien van de ranglijst is. ,,Maar dat zegt me dus helemaal niets'', zegt Gevaert. ,,Wij mogen helemaal nie mand onderschatten." Hoe er deze week getraind is? Best oké, zegt Gevaert. ,,Ik vond het donderdag beter dan dinsdag. Maar dat is misschien vooral mijn ge voel.'' Over de personele bezetting heeft hij in ieder geval wel weer een iets beter gevoel gekregen. Moham mad Jabar Zada maakte zaterdag te gen Dovo (1-3-winst) als invaller zijn officiële debuut voor Hoek en kreeg deze week geen terugslag. Er- win Franse trainde ook bijna voluit mee en staat dicht bij een rentree. ,,Voor Erwin komt deze wed strijd nog net iets te vroeg'', aldus Gevaert. ,,Hij heeft zo goed als alles meegedaan, maar ik heb hem uitge legd dat hij eerst tien dagen aan een stuk vol mee moet hebben ge traind. Dat begreep hij wel. Hij zit er in ieder geval dicht tegenaan en Ik vind dat we twee keer verdiend hebben gewonnen dat is heel mooi.'' Franse en Fabian Wilson zijn vandaag de enige spe lers die ontbreken in de selectie van Gevaert. Steven Smulder is uit het gips en weer van de partij. De tegenstander uit Heemskerk is niet goed aan het seizoen begon nen. Na zeven duels staat de teller op vijf punten. Gevaert: ,,Ik verge lijk hun situatie een beetje met die van Dovo. Die ploeg speelde een sterke voorbereiding en daardoor waren de verwachtingen hoger. Hoe Odin'59 nu presteert, dat is 'on-Odins'. Voor Hoek is het altijd een lastige tegenstander.'' Dit decennium speelde de Zeeuws-Vlaamse ploeg vijf keer te gen Odin'59 en won vier keer. De enige nederlaag dateert uit maart 2010, toen het in Heemskerk 3-1 werd. In de laatste ontmoeting tus sen beide clubs, op 31 augustus 2019, werd Gert-Jan van Leiden de matchwinnaar (0-1). Als Hoek nu opnieuw weet te winnen, boekt het de derde overwinning op rij. ,,Dat is een grote motivatie voor ons'', be kent Gevaert. ,,Dan sta je denk ik op de juiste plaats op de ranglijst. Maar je moet die punten wel eerst pak ken. Ik heb de spelers deze week meerdere keren verteld dat van on derschatting geen sprake mag zijn.'' Ranglijst zegt niets Want Gevaert weet hoe het werkt. Spelers kijken naar de ranglijst, zien dat de tegenstander zestiende staat en denken: die pakken we wel even. ,,Maar de ranglijst zegt in deze fase van de competitie nog helemaal niets.'' De twee overwinningen hebben de trainer, zijn staf en de spelers wel deugd gedaan. ,,Het zat eraan te komen. Het was een kwes tie van tijd en dan moet je ook wat geluk hebben. Ik vind dat we twee keer verdiend hebben gewonnen, we hebben het niet gestolen. Na een overwinning train je ook wat makkelijker, het is allemaal wat los ser. Tegen Odin'59 willen we de volgende zege boeken.'' Column @Barryvdh9 Het vertrek van Dolf Roks bij Sparta kwam deze week niet echt als een verrassing. Aan het eind van het vorig seizoen werd zijn functie van hoofd jeugdopleiding al aan een andere trainer aangeboden, die de job moest combineren met het trainerschap van de On der 18. Betreffende trainer be dankte, maar het maakte wel duidelijk dat er aan de stoelpoten van Roks werd gezaagd. De verklaring op de website van Sparta was deze week bij zonder summier. De samenwer king was beëindigd met Roks, want de Kasteelclub wil een an dere koers gaan varen 'op tech nisch gebied in relatie tot de jeugdopleiding'. Daar zijn de cri ticasters het wel over eens: het niveau van de opleiding moet omhoog. Misschien helpt het dat het hoofd jeugdopleiding dan zijn handen vrij heeft en niet ook nog een team moet trainen. Het komt nu over alsof Roks er niets meer van kan. Dat zal niet over zijn capaciteiten als trainer gaan, want heel veel voor malige pupillen van hem zijn po sitief over de trainer Roks. Mis schien was hij als hoofd jeugdop leiding niet (meer) de geschikte man bij Sparta. Dat kan. Maar het lijkt dat vooral een persoonlijke vete met technisch directeur Henk van Stee hem nu de kop heeft gekost. De hele situatie past niet bij SP-AR-TA - zoals ze op het Kas teel zingen -, vind ik. Want Sparta is een mooie, best wel chique club. Er worden door gro tere clubs te veel jonge talenten weggekaapt, las ik. Maar dat is De verklaring was bijzonder summier toch al jaren zo? Wijnaldum ging als jong ventje naar Feyenoord, Depay naar PSV. Zeeuwse talen ten als Olivier Aertssen en Dies Janse kwamen via Sparta bij Ajax terecht. Maar altijd was er talent in overvloed in Rotterdam-West. Sparta verkocht de afgelopen ja ren ook veel zelf opgeleide spe lers. Rick van Drongelen, Abdou Harroui, Ragnar Ache, Laros Du- arte, Halil Dervisoglu, Sherel Flo- ranus en Denzel Dumfries; ze brachten samen vele miljoenen in het laatje. Altijd stonden talenten klaar en kregen ze een kans. Daar wringt de rood-witte schoen nu een beetje. In de Keuken Kampi oen Divisie kon Sparta jonge ta lenten aan het echte werk laten ruiken en inpassen. In de eredivi sie is dat een heel ander verhaal. Het is ook heel makkelijk om te roepen dat er te weinig talent is, dat ze niet het gewenste niveau hebben, er niet klaar voor zijn. Zoals Dick Advocaat dat vorig seizoen ook steeds riep bij Fey- enoord. Advocaat is de laatste trainer die gedegradeerd is met Sparta. Toch dienden zich daarna weer nieuwe baantjes aan. Dolf Roks hoeft op zijn 58ste dus niet te wanhopen. Twee weken geleden - in de aan loop naar de wedstrijd tegen VVSB (2-2) - bekende Hollander dat zijn team toe was aan een weekendje rust. ,,Ik heb de spelers van woensdag tot en met zondag vrij gegeven. Zowel fysiek als mentaal was dat nodig. Je merkt nu dat de pijntjes een beetje ge zakt zijn. Daarnaast was het een moment om weer 'fris in de kop' te worden." Ruben Hollemans, Sylvio Hage, Francis Kabwe Manengela en Ste fan de Bert zijn volgens de oefen- meester weer helemaal fit. Julian van de Kreeke kampte eveneens met klachten, maar ook hij is in zetbaar. Ralph de Kok (knie) en Souffiane el Ouazani (enkel) zijn er niet bij tegen Barendrecht. Gevoel is anders Voor Goes telt er vandaag maar één ding: winnen. ,,Wij willen voor de eerste keer drie punten pakken'', ambieert Hollander ,,We willen het gat met Barendrecht en de andere concurrenten dichten. Zij gaan voor de derde overwin ning op rij. Het gevoel bij beide ploegen is dus heel anders.'' Hollander ziet de ontmoeting vol vertrouwen tegemoet. ,,Tegen VVSB speelden we in de tweede helft met meer risico.'' De Goese- naren bogen een 2-0-achterstand om in een 2-2-gelijkspel. ,,Als je al- les voor elkaar over hebt, hoeft hoog druk zetten niet eng te zijn. Op het moment dat er iemand werd uitgespeeld, stond er een teamgenoot klaar om te helpen. Daardoor gaven we minder kan sen weg dan in de eerste helft.'' De oefenmeester is niet van plan om grove wijzigingen door te voe ren. ,,Ik hoop niet dat ik een ander Goes te zien krijg", verwijst hij naar de seizoenstart. ,,We zijn met iets bezig geweest waar we op voort kunnen borduren.'' Noodgedwongen De Walchenaar realiseert zich dat er twee aspecten moeten verbete ren. ,,Ik hoop dat we iets makkelij ker doelpunten gaan maken. En het is zaak dat we minder treffers tegen krijgen. In de eerste wed strijden was er meer defensieve zekerheid. Dit veranderde na een aantal keer noodgedwongen schuiven achterin.'' De defensie van de Goesenaren treft hoogstwaarschijnlijk een be kende uit het Zeeuwse voetbal. Aanvaller Bart Deprez - voormalig speler van Goes en Kloetinge - draagt het shirt van Barendrecht. De uit Kortgene afkomstige spits kampte tot voor kort met een bles sure. Vorige week maakte hij zijn rentree op bezoek bij Harkemase Boys (2-4-zege). zaterdag 9 oktober 2021 PM Gevaert verslapt niet na twee zeges Barry van der Hooft Lieven Gevaert. -Lieven Gevaert SP-AR-TA Na een weekend rust gaat Goes zaterdag op jacht naar de eerste overwinning in de derde divisie. De hekkensluiter treft een ploeg in vorm: Barendrecht. De num mer veertien van de ranglijst won de laatste twee competitie duels en versloeg tweededivisi onist Scheveningen in de KNVB- beker (3-0). Len Wolters Goes Bijna twee jaar geleden speelde Goes voor de eer ste en enige keer tegen Ba- rendrecht. Het werd toen 0-1 door Steve Schalkwijk. Kevin Hollander treft met Goes in Barendrecht een ploeg in vorm. foto rené van der vliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43