II ZEELAND 13 driepunter in het shirt van Feyen- oord. De rol van aanjager binnen de OLA bevalt hem goed. ,,Ik vind het leuk en fijn om op die manier mijn commitment te tonen. Maar na dit jaar zit mijn opleiding erop en dus is dit seizoen cruciaal om mezelf in de kijker te spelen. In Nederland kan ik sowieso op het hoogste ni veau spelen'', weet Pieter, die dat de afgelopen wedstrijden al bewees bij Feyenoord. ,,Maar ik hoop dat er een grotere club uit Europa op mijn pad ren college-basketbal spelen en ho pen dat je er tussen komt. Hier in Europa kan ik volgend jaar direct een contract verdienen en op die manier mijn geld te verdienen.'' Maar eerst volgt vanavond om 20.30 uur alweer een herkansing te gen ZZ Leiden in de BNXT League. Of Pieter Buijs er weer bij is? Dat is nog even afwachten. Vandaag speelt hij ook nog een wedstrijd met Orange Lions Academy (OLA) in Den Bosch en het is maar de vraag of hij twee wedstrijden op een dag kan en mag spelen. Zijn beide coaches, Toon van Helfteren (Feyenoord) en Arik Shi- vek (OLA) hebben regelmatig over leg over de inzetbaarheid en belast baarheid van de jongeling. ,,Ik hoop dat ik er bij kan zijn'', zegt Pieter, die het liefst alle wedstrijden speelt. ,,We zullen als team in ieder geval gebrand zijn op een beter resultaat dan woensdag. Als iedereen vanaf het begin scherp is en agressief speelt denk ik dat we wel een kans maken.'' Pieter heel goed wat hij wil en waar zijn toekomst ligt. Basketbal is zijn passie en zijn leven. Met basketbal wil hij zijn geld gaan verdienen. ,,Die kans is in Europa een stuk gro ter dan in Amerika'', zegt hij met De sport is in Amerika veel individueler dan in Europa komt. Ik heb een keer een trainings stage in Valencia gehad en ik moet zeggen, Spanje dat lijkt me wel wat!'' En Amerika dan, is dat niet het walhalla voor een basketballer? Als nuchtere (import-)Zeeuw weet zijn kenmerkende realistische blik. Met de Giants maakte hij een aantal jaren geleden al eens een trip naar Amerika om er te ruiken aan de basketbalwereld. ,,Het is heel vet'', zegt hij met een zuinige glim lach. ,,Maar er zijn grote verschillen. De sport is in Amerika bijvoorbeeld veel individueler dan in Europa. Bovendien zijn er daar zoveel jon gens die hun droom willen vervul len. Dan moet je eerst een aantal ja- zaterdag 9 oktober 2021 GO Europese top bestormen - Pieter Buijs Pieter Buijs in actie voor de Orange Lions Aca demy (links) en Feyenoord (rechts). foto-slinda DE KRUIJF EN ORANGE LIONS ACADEMY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41