9 zaterdag 9 oktober 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze elke week op. Tekst: Michiel Bouwman Foto: Sandra Schimmelpennink Silvia Siereveld Samen met haar hondje Arie Locatie: Hoge Kerkstraat, Nieuwerkerk Tijdstip: vrijdag 8 oktober, 10.55 uur Iijn jack russell Arie is zestien jaar dus hij kan niet meer zo ver lopen. Meestal loop ik een rondje over de Kerkring, dat is ver genoeg. Acht jaar geleden haalden we 'm op bij mensen in België die hem weg deden. Toen heette hij nog Argal. Een vriendin kreeg dat niet uit haar mond en stelde voor hem een Zeeuwse naam te geven. 'Hé Arie, kom eens hier', riep ze. En daar reageerde hij op." ,,Ik woon bijna mijn hele leven al hier in Nieuwerkerk. Met mijn ex-man woonde ik in Vlissingen waar we een Délifrance be gonnen. Maar toen mijn dochter geboren werd, verhuisden we. We wilden ons kind daar niet laten opgroeien. Na even in Zie- rikzee gewoond te hebben en de scheiding ben ik samen met mijn huidige man hier gaan wonen. Hij komt uit Arnemuiden, maar wil hier niet meer weg!" Op het dorp ,,Mijn ouders hebben 56 jaar in het Stekel straatje op het dorp gewoond. Dat ze twee jaar geleden verhuisden naar Zierikzee deed heel veel. Ze wilden liefst blijven maar dat ging niet meer. Mijn moeder is er ook nooit meer naar teruggeweest, dat zou ze niet aan kunnen. Ik ben ook geboren in dat huis, en speelde veel in de bakkerij van mijn oom op de kop van de straat. Vroeger was het hier heel levendig. Aan het begin zat een textielzaak, verderop de kapper. Vlakbij zaten ook een supermarkt en een tabakszaak. Nu ik even met de hond weg ben staat bij ons de achterdeur open. Ik weet dat de buurvrouw buiten zit. Dat heb je op een dorp. En ik vind dat prima zo." GO VAN DE STRAAT Klein rond e met ri ke herinnerinaen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37