II 77 r m 'Diamant aan zee' en duurzaam 6 PANORAMA WALCHEREN NIEUWE RUIMTE IN MACHINEFABRIEK Doordat er verhalen worden ver teld over de oorlog, de deportatie van de Joodse gemeenschap, de inundaties, de watersnood, de we deropbouw en de ontwikkeling van haven- en industriegebied Vlissingen-Oost. Scherphuis: ,,We willen graag een schilderij laten maken over de We zijn bereid 50.000 euro per jaar als huur te betalen en vragen geen subsidie Slag om de Schelde. Daarmee slui ten we mooi aan bij de opgelaaide belangstelling voor die historie door de succesvolle film. Die rol prent kunnen we in een nieuw onderkomen draaien. Als een kun stenaar een pakkende scène uit die film schildert, kunnen daar weer verhalen over worden verteld." Geen hand ophouden Het bestuur van Panorama Wal cheren beseft dat realisatie van hun wensen geld kost. De hand ophouden voor subsidies is weinig kansrijk bij een artikel-12 ge meente als Vlissingen. ,,We zijn bereid 50.000 euro per jaar als huur te betalen en vragen geen subsidie. Dat is op te brengen als we jaarlijks 15.000 tot 20.000 be zoekers trekken, nu komen er zo'n 8.000 betalende bezoekers. Bij ons nieuwe onderkomen willen we ook een film- annex vergaderzaal, een kantine en een toilettenblok realiseren. Van die voorzieningen kunnen andere residenten van de Machinefabriek gebruikmaken en dat kan ons weer wat inkomsten opleveren." Panorama Walcheren verhuizen? Ja, maar dan wel binnen de Machinefabriek. De tweede verdieping van het gebouw in Vlissingen is voor een Panorama Walcheren 2.0 dé ideale locatie. vice-voorzitter Lex de Looff grij pen het betrekken van een nieuwe ruimte aan om Panorama Walche ren zichtbaarder te maken als 'uniek museum'. Geen doodse kijkdoos, maar een centrum waar mensen de recente geschiedenis van Walcheren ('tot ongeveer een eeuw terug') kunnen beleven. Zeven groepen van de HZ-opleiding bouw kunde maakten ont werpen voor een in drukwekkend nieuw Panorama Walcheren in de Machi nefabriek. Enkele studenten en begeleiders presenteerden hun ideeën gisteren voor de burge meester van Vlissingen en enkele wethouders. Ze lieten de gemeen tebestuurders, het bestuur én am bassadeur Karla Peijs van Pano rama Walcheren zien hoe het wat statische museum kan transfor meren tot 'een levendig centrum waar verhalen worden verteld'. De verhuizing naar de bovenste verdieping van de her in te richten Machinefabriek spreekt voor zich zelf. Het licht dat door de glazen dakpanelen van de Machinefa briek valt, zet de gigantische schil derijen van Panorama Walcheren fraai in natuurlijke schijnwerpers. Als het museum het vloeropper vlak van een hele hal heeft, komen de bijzondere doeken nog beter tot hun recht. Op drieduizend vier kante meter is ruimte voor enkele nieuwe taferelen die nu nog ont breken; Fort Rammekens en een deel van Vlissingen-Oost, een ge zicht op Domburg en een blik op de Veerse Gatdam bij Vrouwen polder bijvoorbeeld. Voorzitter Koos Scherphuis en KARLA PEIJS Villa Valentijn Middelburg Kinderdagverblijf |IV zaterdag 9 oktober 2021 Dé locatie om verhalen te vertellen - Koos Scherphuis, voorzitter Panorama Walcheren M Het plan van HZ-studenten bouwkunde om een bijzon der trappor taal aan de buitenkant van de Machinefa briek in te richten viel zeer in de smaak bij Pa norama Wal cheren. FOTOPA NORAMA WALCHE REN/HZ BOUWKUNDE René Hoonhorst Vlissingen Voorzitter Koos Scherp huis, vice- voorzitter Lex de Looff en se cretaris Jos Pielage voor één van de pronkstukken van Panorama Walcheren, het gezicht op de boulevards van Vlissingen. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Bedenktijd had Karla Peijs (foto) nauwelijks nodig toen de heren van Panorama Walcheren haar vroegen om ambassadeur te worden. Natuurlijk snapte ze dat het stichtingsbe stuur hoopt dat zij als voormalig minister en commissaris van de koningin deuren opent van kluizen van kapitaalkrachtige spon sors. Maar ze is er van overtuigd dat Vlissingen als 'diamant aan zee' ('de stad wordt echt adembene mend') een topattractie in huis heeft. ,,Nu ik de fantastische presentatie van de studenten heb gezien, ben ik nog enthousi aster. Kijk naar die trapgeveltjes van cortenstaal waar ze een trappenhuis in situeren langs de buitenwand van de Machinefa briek. Geniaal gevon den." Dat B en W van Vlis singen welwillend luis terden, maar geen toe zeggingen deden, ver baast Peijs niet. ,,Maar ze heb ben in elk geval gezien dat we een realistisch en realiseerbeer plan hebben." Wethouder Rens Reijnierse (cultuur) waardeert het dat Panorama Walcheren niet om een zak geld vraagt en bereid is om een behoorlijk huurbedrag te betalen. Of dat genoeg is en of de plannen kansrijk zijn, durft hij nog niet te voorspellen. ,,Met alle binnengekomen plan nen en wensen kunnen we als gemeente wel drie Machinefa brieken vullen. Of een hele ver dieping voor Panorama Walche ren realiseerbaar is, is de vraag. Of exploitatie haalbaar is, kan ik ook nog niet beoordelen, maar er zitten zeker aansprekende aspecten in de ideeën voor Pa norama Walcheren." We gebruiken wasbare bamboeluiers. Waarom persé zo'n wasbare luier? Het is gewoon beter voor het milieu. En de kinderen zijn eerder zindelijk. We hebben vier groepen waardoor we de kinderen op maat tijdens de verschillende ontwikkelingsstadia kunnen begeleiden en de overgang naar de basisschool optimaal is. We hebben een 36 Meter diepe ommuurde tuin met moestuintje. Rouaansekaai 61 in Middelburg 0854-890090 info@villavalentijn.nl www.villavalentijnmiddelburg.nl Landelijk registratienummer 257589806

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34