EPZ: beveiliging is wél op orde van UCR ÏIF.R 5 L f ïïr.i De onderzoeksredactie van Zembla maakte een lijst van honderd be drijven en organisaties die van vi taal belang zijn voor onze samenle ving. Ook de kerncentrale Borssele en Covra staan daarbij. Hebben ze bijvoorbeeld de beveiliging van de e-mail goed op orde? Een veelge bruikte methode is dat de crimine len 'van binnenuit' het bedrijf een mail sturen naar een collega en die overhalen op een link te klikken of software te downloaden. Zo wordt In september is de beveiliging nog verder opgevoerd software binnengehaald waarmee het bedrijf'gegijzeld' kan worden. Zembla keek of de organisaties en bedrijven goed genoeg beveiligd zijn om dit te voorkomen. Dat was bij 43 procent van de bedrijven - ook bij de kerncentrale Borssele - niet het geval. In het programma gaf EPZ aan dat er eerder wel pogin gen tot het inzetten van ransomware gedaan zijn, 'maar die leidden niet tot incidenten'. EPZ wilde tegenover deze krant niet reageren, maar verwees naar een uitgebreide reactie op epz.nl. Daar staat onder meer dat de bevei liging van uitgaande mailberichten ten tijde van het contact met Zem- bla juist werd onderzocht. Ook was toen een deel van de adviezen al overgenomen. In september is de beveiliging nog verder opgevoerd. De betrouwbaarheid van mailbe richten wordt in een van het inter net losgekoppelde omgeving ge controleerd en voor uitgaand e mailverkeer geldt een strikt verifi catieprotocol tegen spoofing. Advertentie zaterdag 9 oktober 2021 GO 'Tóch leuk weer' Johan den Hollander werkt aan het miniatuur-winterlandschap. EPZ is goed beveiligd tegen cy bercriminelen en geen enkel vi taal bedieningssysteem van de kerncentrale is aangesloten op het internet. Dat is, kort samen gevat, de reactie van het bedrijf op een uitzending van Zembla waarin gesteld werd dat de be veiliging van EPZ niet optimaal is. Ondine van der Vleuten Borssele Studenten In hartje Middelburg ligt University College Roosevelt, een klein Liberal Arts Science college, dat onderdeel is van de Universiteit van Utrecht. Studenten stellen uit 200 vakken een studie samen, gebaseerd op hun eigen passies en interesses. Na het afronden van de studie ontvangen zij een Bachelor of Arts of Bachelor of Science diploma. Met maximaal 600 studenten over drie leerjaren verspreidt, worden de klassen klein en het contact persoonlijk gehouden. Doordat studenten een kamer krijgen op één van de vier campus locaties in het centrum van Middelburg, is er een hechte studentengemeenschap, waarin studenten samenleven, studeren en sociale activiteiten ondernemen. Febe komt uit België, maar haar leven speelt zich eigenlijk af in Nederland. Hier in Zeeland is ze lid van de hockeyclub, heeft ze haar middelbare school gedaan en wonen haar vrienden. Doordat zij zo houdt van haar leven in Zeeland was het een hele logisch stap dat Febe naar UCR zou gaan.Voor Saswot lag de keuze anders. "Ik wilde graag studeren in een internationale omgeving en die heb ik in Middelburg zeker gevonden. Alles is in de buurt en dat maakt het studentenleven een stuk leuker. Elke dag hier op de campus is uniek, je weet nooit hoe de dag gaat verlopen. Ik vond het een hele leuke ervaring om hiernaartoe te verhuizen en alle nieuwe mensen te ontmoeten." Saswot is vooral geïnteresseerd in de sociale wetenschappen en in het bijzonder in de internationale politiek. Hij ambieert om diplomaat te worden bij de VN om op te kunnen komen voor de rechten van de mens. Door de lesmethodes van UCR kan hij zijn kennis en interesses ideaal toepassen. Om diezelfde reden heeft ook Febe voor UCR gekozen, omdat ze een breed scala aan vakken kan volgen. Al haar interesses kan ze zo combineren in haar eigen samengestelde curriculum."Wat leuk is aan UCR is dat ik al zoveel heb meegemaakt in zo weinig tijd. Zo hebben we soms buiten les, dan zitten we in het zonnetje en hebben we gesprekken. Dat is echt iets waar ik heel erg van kan genieten. Ik kende Middelburg al wel, maar om er te studeren is het echt een hele leuke stad!" University College Roosevelt Univerity College Roosevelt Visiting adress: T +31 (0) 118-655500 Lange Noordstraat I E info@ucr.nl 4331 CB Middelburg www.ucr.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33