Waterlanders bij Joe Buck in 'Beste Zangers' 4 INTRATUIN IN WINTERSFEER Dansende ijsberen, winterlandschappen en bomen met lichtjes: terwijl buiten de najaarszon schijnt, is Intratuin in Koudekerke al in kerstsferen. Klanten neuzen al nieuwsgierig tussen de accessoires. „Kerstshoppen voelt een beetje tegenstrijdig, met je T-shirt aan", zeggen Peter en Marinka van Loon. „Maar het is toch leuk." weekend is Intratuin ook weer op zondag open. ,,We hebben extra openingstijden, zodat mensen de ruimte hebben om te winkelen", zegt Joziasse. „We denken dat mensen de kerstshow dit jaar weer meer als een uitje zien. Ze komen voor de gezelligheid: het funshop- pen kan nu weer." Het mag dit jaar allemaal wat uitbundiger en kleuriger Het treintje is er weer! Devyna Jobse (6) uit Vlissingen wil meteen machinist zijn en is niet van plan om er weer uit te komen. ,,Mag ik nog een rondje in dit wagonnetje?", vraagt ze haar moeder Carin na een paar rondjes. ,,Dit was niet de bedoeling. We gingen alleen even een cadeaubon kopen", zegt ze lachend. Nee, voor kerstshoppen is het echt nog te vroeg, vindt ze. ,,Dat doe ik pas eind november. Dan doen we altijd een rondje door de winkel, met oma. We zijn net klaar met een heel lange ver bouwing, dus ik ga wel wat leuke spullen kopen. Het is tijd voor een nieuw kleur tje." Devyna huppelt verder naar de ijsberen, die gaan dansen als je op de knop drukt. „Ach, kijk dat meisje nou", zegt Marinka van Loon uit Barendrecht, die toekijkt. Ze is met haar man Peter en schoon zus Pauli uit Burgh-Haamstede aan het winkelen. Marinka: ,,Ik vind het grappig dat de kerstspul len er alweer staan. Het is leuk om bezig te zijn met wat komen gaat: gezelligheid, kaarsjes aan. Vroeger vond ik altijd dat ik pas mocht gaan kerstshoppen als Sinterklaas geweest was, maar nu heb ik dat niet meer. Misschien neem ik toch wat leuks mee." Nog wat sneeuw Even verderop werken Intratuin- medewerkers aan het miniatuur winterlandschap. ,,Er moet alleen nog wat sneeuw op, en bij de kerstbomen moeten nog wat houtsnippers op de vloer", vertelt bedrijfsleider Sjacco Joziasse. Wie op zoek is naar accessoires kan z'n hart ophalen: er zijn kerstballen, takken en kaarsenhouders in tal loze kleuren. ,,Het mag dit jaar al- lemaal wat uit bundiger en kleuriger. Dat is een reactie op de moeilijke pe riode die we met z'n allen hebben doorgemaakt." De kerstshow van Intratuin be gint dit jaar niet vroeger dan an ders, maar Sabina Despinois heeft het idee van wel. ,,Maar misschien komt dat omdat nu buiten het zonnetje schijnt. Ik vind het wel gezellig hoor. Ik ga toch even kij ken welke dingen ik dit jaar zelf kan maken." De kerstshow is op zaterdag 16 oktober helemaal klaar. Vanaf dat De avond werd vrolijk afgetrapt met Alides' vertolking van The way you take time van Joe Buck. De 26-ja- rige zanger keek met een grote glimlach toe hoe Alides zijn num- mer eigen had gemaakt. Ook de an dere artiesten, onder wie Hendrik Jan Bökkers en Belle Perez, konden niet stilzitten tijdens het optreden en genoten met volle teugen van Alides' optreden. Verrassing Karsu pakte het anders aan. Zij koos geen nummer van Joe Buck, maar besloot een lied van zijn grote idool Shania Twain te zingen: From this moment. Om haar vertolking hele maal af te maken, had Karsu nog een verrassing voor Joe: ze had haar moeder een jurk laten maken die vrijwel identiek was aan de outfit in de videoclip van Shania Twain. Karsu, die week na week de kijker thuis weet te verrassen, kreeg dat nu ook weer voor elkaar. 'Wanneer Dat nummer is super persoonlijk voor me en ik weet ook hoe bijzonder dat gaat zijn voor mijn ouders Karsu Donmez een nummer naar zo'n grote hoogte brengt dat je ge durende een aantal minuten jezelf in de hemel waant waar een engel je toezingt', luidde een van de com plimenten. Tot tranen toe En hoewel de optredens van Belle Perez en Hendrik Jan Bökkers ook heel wat losmaakten bij de muzi kanten, kregen Roel van Velzen en Anneke van Giersbergen het voor elkaar om hun collega's tot tranen toe te roeren. Van Giersbergen zong het lied White Roses, dat Joe schreef voor zijn ouders en overleden broer. Al bij het bespreken van het lied werd Joe emotioneel, maar toen Van Giersbergen de eerste no ten inzette, was het raak. De waterlanders stroomden over Joe's wangen. ,,Ik ben zo blij dat Anneke White Roses heeft gedaan. Dat nummer is super persoonlijk voor me en ik weet ook hoe bijzon der dat gaat zijn voor mijn ouders om dat te kunnen zien." Van Giers- bergen koos het lied omdat ze als moeder maar al te goed weet hoe je kind 'alles voor je is'. ,,Dat lied vat dat zo goed, die emotie van dat ver lies. Ik vond het heel fijn om te zin gen." Naast Joe was er nog iemand die het moeilijk had na het optreden van Van Giersbergen: Alides. De zanger werd getroost door Karsu en bekende niet snel te huilen. ,,Maar ik heb ook zoiets van dichtbij mee gemaakt. Ja, ik werd er even hele maal niet goed van." zaterdag 9 oktober 2021 GO In je T-shirt bij de kerstshow: Cornelleke Blok Koudekerke Peter van Loon en zijn zus Pauli kijken naar de dansende ijsberen bij Intratuin. - Sjacco Joziasse, bedrijfsleider Devyna Jobse (6) uit Vlissingen is blij dat het treintje er weer is. Haar moeder Carin kijkt toe. De kerstshow van Intratuin Koudekerke begint weer. fotos dirkjan gjeltema Een stortvloed aan emoties don derdagavond in een nieuwe uit zending van Beste Zangers. Ruim 1,2 miljoen mensen stem den af op het zangprogramma, waarin deze keer Joe Buck uit Oostburg centraal stond. Onder anderen Roel van Velzen, Karsu en Anneke van Giersbergen wis ten zowel de kijkers thuis als hun collega's te raken met hun optredens. Maxime Segers Oostburg -Joe Buck, zanger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 32