Gas Klanten bellen Delta Energie plat over gas 2 MAIKEL HARTE Column Heeft u ook al gekeken naar uw gascontract? Ik wel, in februari loopt het af. We zullen wel flink meer kwijt zijn, al is er nog hoop, ik hoorde op de ra dio een geleerde in energietransitie en die gaf aan dat er nog al wat ac cijns op gas wordt geheven. Als de overheid daarin snijdt, valt het voor de burger nog wel mee. weer naar Groningen gekeken. Ik vond het wel bizar, we hadden er al een tijdje niets meer over gehoord, maar afgelopen maandag waren er ineens weer drie aardbevingen. Alsof de aarde kon spreken: waag het niet om me verder leeg te trek ken. Toch is het lonken naar Gro ningen begonnen. Er schijnt name lijk nog zo'n 500 miljard kuub in de bodem te zitten. Poeh, je zou er dollartekens van in je ogen krijgen. dichtdraaiden produceerden we twee keer zoveel gas als we nodig hadden. We exporteerden dus. Met de huidige schaarste en oplopende gasprijzen zou ons gas dus een goudmijn kunnen zijn. Als je dat vervolgens laat beleggen door Wopke Hoekstra (hij schijnt daar verstand van te hebben), heb je een prachtig rendement. Daar kan je dan royaal de Groningers mee com penseren en wij zitten er op een goedkope manier warmpjes bij deze winter. Bovendien hoefje dan niet bij Poetin om betaalbaar gas te bedelen. Als je naar de Champions League kijkt komt altijd Gazprom in beeld met een koor dat 'The Champions' zingt. Nou, dat zijn die Russen op het gebied van gas wel. een oplossing worden gevonden waardoor het gas in de Groningse bodem blijft zitten. Ik voel name lijk een soort verwantschap met de Groningers. Ook zij worden net als de Zeeuwen door Den Haag niet al tijd even fraai behandeld. Zij heb ben hun aardbevingsschade, wij het debacle van de marinierska zerne. En het is er bijna net zo mooi. Nee, er gaat niets boven Gro ningen, maar ja één ding zal altijd blijven knagen: er zit wel veel on der! Met de huidige schaarste zou ons gas een goudmijn kunnen zijn DE STELLING Weekend: Hoge gasprijs: ik stook deze winter wel wat minder Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters FINANCIËLE STRESS VERZWAKT IMMUUNSYSTEEM Doek valt na krap jaar voor sportbar Racoon komt binnen op 1 met nieuw album BRUINISSE Zeeuwsche Zoute beste noviteit Het spervuur aan vragen betekent dat klanten soms langer moeten wachten voordat een Delta-mede werker hen te woord kan staan. Hieronder de meest gestelde vra gen en de antwoorden die Delta, marktleider in Zeeland, daarop geeft. Dan krijg je binnenkort sowieso een goed aanbod van ons. Onder tussen doen wij ons uiterste best om op zo gunstig mogelijke mo menten energie in te kopen. Je kunt kiezen voor een nieuw contract met vaste of variabele prijzen. Grote kans dat de prijzen hoger zijn dan je nu hebt, maar je weet wel precies waar je de komende drie jaar aan toe bent. Kies je voor een variabel contract dan bewegen de prijzen mee met de wereldmarkt. Je profiteert dan wél van prijsdalin gen, maar ook prijsstijgingen wor den doorberekend. De meeste klanten hebben een energiecontract met vaste prijzen. Dan betaal je de prijzen die je vast legde op het moment dat je het con tract afsloot. Als je contract niet binnenkort (pakweg binnen een half jaar) afloopt, dan is er nu niets aan de hand. Je zit met een contract met vaste prijzen dat niet binnen kort afloopt dus goed. Dan ben je eraan gewend dat de prijzen ieder jaar op i januari en op i juli opnieuw worden vastgesteld. Je profiteert dus van prijsdalingen, maar op momenten dat de prijzen stijgen, stijgen jouw prijzen mee. Een aantal energieleveranciers heeft tussentijds haar tarieven ver hoogd voor variabel. Delta doet dit niet en gaat dit ook niet doen. Wij zullen zoals altijd onze variabele prijs aanpassen op 1 januari. Hoe veel de variabele prijzen op i ja nuari 2022 gaan stijgen, is nu nog niet te zeggen omdat de markt op dit moment enorm in beweging is. Ook een plotselinge harde daling is niet uit te sluiten. Wij respecteren de contracten en gaan deze dus niet opzeggen Bij een doorlopend contract is het niet nodig om je voorschot te ver hogen. Bij een nieuwe vast of vari abel tarief kan het inderdaad ver standig zijn om je voorschot te ver hogen, zodat je bij je jaarnota niet voor verrassingen komt te staan. Dan zullen we klanten helpen zo dat de energienota toch betaald kan worden. We hebben contact met gemeenten om vroegtijdig te signa leren of een klant in de problemen komt. Wat ook helpt, is zelf zoveel mogelijk energie te besparen. zaterdag 9 oktober 2021 Ondertussen wordt er natuurlijk Totdat we de gaskraan langzaam Uiteindelijk zal er hopelijk toch i Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben bang voor de griepgolf 1946 reacties UW HUICISE ENERSIECONTR LOOPT NO® TOT EIMtS 6E2E MAAMb LAMS RENESSE De sportbar aan de Ho- gezoom in Renesse is goed een jaar na de ope ning failliet. Ook de acti viteiten van de naastgele gen bowling zijn gestopt. Het faillissement is 5 ok tober uitgesproken. Sportbar-eigenaar Marco Berrevoets, die ook en kele jaren Bowling Re- nesse draaide, was bij de opening nog enthousiast. ,,Het is jammer dat het zo moet lopen. Schuldeisers hebben het faillissement aangevraagd, niet de ei genaren zelf", zegt cura tor Kees van Overloop. „Naar ik heb begrepen is de huur al geruime tijd geleden beëindigd, even als de activiteiten." VLISSINGEN Het nieuwe album van Racoon, Spijt Is Iets Voor Later, is gisteren binnen gekomen op nummer één in de GfK Album Top 100. Dinsdag werd de band al verrast met een gouden award voor het album, dat precies een week ge leden uitkwam. Spijt Is Iets Voor Later is het zevende studioalbum van de Goese band en het eerste Nederlandsta lige. Op het album staan ook de eerder versche nen singles Het Is Al Laat Toch, De Echte Vent, Hee Joh Jip en Geef Je Hart Niet Zomaar Weg. Zoutziederij Zeeuwsche Zoute uit Bruinisse heeft op de Vakbeurs Foodspecialiteiten in Houten de prijs voor 'Beste Noviteit 2021' ge kregen. De prijs ging naar het bedrijf van wege het ontwerp van de verpakkingen en de smaak van het zout dat uit Oosterscheldewater wordt gewonnen. Zeeuwsche Zoute, dat zout in (luxe) verpakkin gen en smaken ver koopt, werd twee jaar geleden opgericht door Christian Clerx. Naar eigen zeggen maakt het als enige in Nederland ambachtelijk zeezout. Delta Energie wordt bestookt met vragen wat de explode rende gasprijs voor klanten be tekent. De Zeeuwse energiele verancier zegt dat het aantal te lefoontjes met 50 procent is toegenomen. Ook via Whats- App, de chat, de website en per soonlijke pagina's op MijnDelta wordt veelvuldig contact ge zocht en informatie geraad pleegd. Frank Balkenende Middelburg 1. Ik heb een contract dat wél binnenkort afloopt. Wat moet ik doen? 2. Ik heb een contract dat niet binnenkort afloopt. Wat moet ik doen? 3. Ik heb een contract met varia bele prijzen, wat moet ik doen? 4. Je leest berichten dat ener gieleveranciers de leverings overeenkomsten met klanten stopzetten door de sterk geste gen prijzen. Ook zijn er berich ten dat leveranciers failliet kun nen gaan. Loopt Delta gevaar? Wij respecteren de contracten die we met klanten hebben en gaan deze dus niet opzeggen. Bij Delta zit j e veilig, want ons bedrijf zal niet failliet gaan. Dat heeft met onze manier van inkopen te maken. Alle energie die we verkopen, hebben we al ingekocht op het moment dat we die energie verkopen. We kie zen bewust voor deze verant woorde en veilige manier van inko pen. - Delta Energie 5. Is het verstandig om mijn ter mijnbedrag/voorschot te verho gen? 6. Wat gebeurt er als mensen hun energierekening niet meer kunnen betalen? Een warme trui en kaar sen aan om te besparen op stookkos ten. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2