Thuis hangt het toch maar op zolder Noodopvang voor asielzoekers in Goes krijgt zakken vol kleding Carrière basketballer Pieter Buijs gaat als een raket Het is een komen en gaan van mensen bij het afgifte- punt bij de Zeelandhallen. Op die locatie worden sinds vo rige week 320 asielzoekers uit verschillende landen opge vangen. ,,Soms komen ze met bijna niks'', zegt woonbegelei der Esther Vlasblom. ,,Dan hebben ze echt niet veel meer dan de kleding die ze droe gen.'' Een oproep van het COA om spullen te doneren, was duidelijk niet aan dovemans oren gericht. In de afgifte- ruimte liggen onder meer puzzels, spelletjes, boeken en badmintonrackets. ,,Maar er is vooral al veel kleding ge bracht", zegt De Jong, terwijl ze wijst naar een grote stapel volle vuilniszakken, die alle maal nog moeten worden uit gezocht. Een paar mensen brachten vrouwenkleding, schijnbaar niet wetende dat in de Zeelandhallen alleen man nen worden opgevangen. ,,Dus met een zak beha's kun nen we hier niet zoveel'', zegt de huismeester lachend. ,,Maar die komen op één van onze andere locaties prima te recht, hoor." Goesenaar Diederick Spaas komt op zijn fiets aangereden. hoefte aan zouden hebben. Weet je, thuis hangen ze toch maar op de zolder." Francien Tesink haalt drie volle zakken uit haar koffer bak. Er zitten jassen en schoe nen in. ,,Mijn man is vorige week overleden, ik ben nu zijn kleding aan het opruimen", verklaart ze haar komst. Ze vertelt thuis nog zeker acht volle zakken te hebben staan. Of ze die misschien ook nog willen hebben. Het antwoord is bevestigend. ,,Nou, dan kom ik nog een keer." Hartverwarmend Fatah Soroush kijkt tevreden toe hoe alle spullen binnenko men. Hij vindt het hartver warmend. De twintiger uit Afghanistan is één van de be woners van de noodopvang in Goes. Verrassend genoeg spreekt hij al goed Neder lands. ,,Dat komt omdat ik al drie jaar in Nijmegen heb ge studeerd", legt hij uit. Echter: de verblijfsvergunning die hij daarvoor heeft, verloopt bin nenkort, maar Soroush waant zich niet veilig in zijn vader land nu de Taliban daar de macht hebben gegrepen. Daarom heeft hij asiel aange vraagd. En dan kun je al drie jaar in Nederland zijn, je komt dan aan het begin van het tra ject en gaat dus gewoon naar de noodopvang. Toch is Soroush dankbaar. ,,Alleen de slaapplekken zijn klein en niet erg comfortabel", zegt hij. ,,Maar het eten is prima en we hebben verder voldoende ruimte. Het is goed hier." Volgens huismeester Jenni fer de Jong zijn de eerste twee weken van de noodopvang prima verlopen. ,,Hoe gek het ook mag klinken, soms is het gewoon gezellig. Gisteravond hebben we een leuke avond met muziek gehad.'' Hoe gek het ook mag klinken, soms is het gewoon gezellig Hij haalt een goed gevulde vuilniszak onder de snelbin ders vandaan. ,,Er zitten wat winterjassen in", vertelt hij. ,,Ik dacht dat ze daar wel be- De vrouw in kwestie wil lie ver niet met naam en toenaam in de krant. ,,Mijn man is erg ziek", vertelt ze. „Sommige mensen zullen het raar vin den dat ik zijn kleding nu al weg doe. Maar hij gaat het toch niet meer dragen en ik begrijp dat ze het hier goed It I zaterdag 9 oktober 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 12 j Kijk op de site bij /video Diederick Spaas overhandigt een zak met kleding aan Jennifer de Jong van de noodopvang in de Zeelandhallen in Goes. foto cynthia cats kunnen gebruiken." ,,Er zitten toch niet te veel grote mannen, hè?" Een vrouw die vrijdagochtend een paar zakken kleding komt afgeven bij de noodop vang voor asielzoekers in Goes is er niet gerust op. ,,Het zijn kleren van mijn man, maar hij is maar 1,60 meter groot", legt ze uit. Huismeester Jennifer de Jong stelt de oudere dame gerust. ,,Er zitten hier veel kleine mannen, dus dat komt vast goed." - Jennifer de Jong, medewerker noodopvang asielzoekers in Goes Rob Paardekam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29