Angela Zeikwijven over mannenwereld 24 KIJKT TV INTERVIEW Blueszanger Phil Bee won gisteren The Voice Senior. De 62-jarige Limburger veroverde de harten van het publiek, maar van één iemand in het bijzonder. Op het podium vroeg hij zijn vriendin Jacqueline ten huwelijk. BLUESZANGER PHIL BEE WINT THE VOICE SENIOR Weet u nog, de ophef van een paar weken geleden om de spotprent van Ruben Oppenheimer? Hij liet Sigrid Kaag op een bezem op de Twin Towers afvliegen. Het land was te klein. Nou ja, vooral D66 toonde zich klein. De partij die er normaal als de kippen bij is om een cartoonist publiekelijk een hart onder de riem te steken als hij kritiek durft te leveren op Tur kije of de islam, vond het nu 'wel heel ver gaan' dat hun leider werd afgebeeld als heks. Dat was 'pijn lijk' en 'seksistisch', aldus onze nationale hoeders van de persvrijheid en vrijheid van meningsuiting. Benieuwd wat ze bij die partij dan vinden van de titel van het nieuwe komische consumentenpro gramma Zeikwijven, waarvan donderdag de eerste aflevering was te zien op NPO 3. Als we de criteria van minister Van Engelshoven doortrekken, kan die naam natuurlijk al helemaal niet. Als er iets sek sistisch is, is het wel vrouwen neerzetten als een stelletje zeurende kenau's, enkel en alleen omdat ze willen laten zien dat anno 2021 de wereld nog steeds vooral op mannen is gericht. Film over Madonna Eurovisie in Turijn Het vuurwerk was al gedoofd, de gouden bokaal uitgereikt en pre sentatoren Martijn Krabbé en Lieke van Lex- mond wilden zojuist beginnen aan een paar afsluitende woorden. Het vierde seizoen van The Voice Senior zat erop. Maar winnaar Phil Bee - breed grijnzend, de trofee stevig in de rech terhand geklemd - had andere plan nen en greep naar de microfoon. ,,Ik heb nog één dingetje.Er volgde een dankbetuiging aan zijn familie en vriendin Jacqueline. Of laatstge noemde even naar voren wilde komen? Daar, midden op het podium, ging de blueszanger op één knie voor 'de liefste vrouw ter wereld'. Wie er verbaasder was - zijn toekomstige vrouw of presentator Martijn Krabbé - was moeilijk te zeggen. De één sloeg de handen voor haar gezicht, de ander schoot in een mantra ('Nou jaaa zeg, dit heb ik werkelijk nog nooit meegemaakt'). Hoe dan ook, het ant woord was 'ja'! Tweemaal gefeliciteerd! Voor we over de bokaal beginnen, toch even terug naar dat mooie aanzoek. Was dat een spontane ingeving? ,,Nee, ik liep er al een tijdje mee rond en had twee redacteuren van het pro gramma vooraf geïnformeerd over mijn plan. Maar ik zou het aanzoek alleen doen wanneer ik The Voice zou winnen. Je kunt niet naast de winnaar gaan staan en zeggen 'O ja, ik wil ook nog wat zeggen.' In alle consternatie heb ik haar antwoord niet eens gehoord, maar haar lichaamstaal zei gelukkig genoeg." Was je zó zeker van de eindzege? ,,Nee, helemaal niet. Hoogmoed komt voor de val. Tijdens de blind auditions (de voorronde waarin de vier coaches met hun rug naar het podium zitten, Voor mij is The Voice Senior geen eindpunt, maar start. Ik voel me 40 red.) had ik wel het vertrouwen dat er ten minste één stoel zou draaien. Als ik mijn strot openzet, wekt dat meestal wel nieuwsgierigheid op. Maar daarna begint het spel pas. Om een finaleplek te veroveren moest ik het opnemen tegen Justine Pelmelay en Adrienne West, twee belachelijk goede zangeressen. Zongen ze ook nog eens zonder foutjesIk haalde de finale, net als vorig jaar in We want more (talentenjacht van SBS, red.). Dat was een droom, maar godnondeju, dit keer wilde ik winnen. Ik heb einde loos gerepeteerd in mijn studio aan huis." Je koos voor volkszanger Frans Bauer als coach. Met jouw liefde voor blues en soul is deze keuze niet voor de hand liggend ,,Ik ging op mijn gevoel af. Frans past qua karakter het beste bij mij. Hij is een relaxte, lieve man. Zo zou ik mezelf ook willen bestempelen. Ik wilde ook graag mijn eigen stijl zin gen: blues en soul met een rockrandje. Frans snapte dat. Er zijn ook coaches die willen dat je uit je comfortzone stapt. Daar begrijp ik dus he-le-maal niks van! Ik wil juist zo diep mogelijk in mijn comfortzone blijven. Dan ben ik op m'n best. Natuurlijk kan ik ook Shelly Sterk (bekend van RTL Boulevard en Shownieuws) en Quinty Misiedjan (YouTube) zien er allerminst uit als een stelletje zure zeikwijven. En ze zijn het ook niet, want de 'misstanden' die ze aandragen zijn uiterst valide. Waarom worden er in de auto-industrie geen crashtestdummy's met vrouwelijke vormen gebruikt? Daardoor lopen vrouwen bij een ongeval aanzienlijk meer risico op letsel dan mannen. En waarom zijn er geen vrou welijke reanimatiepoppen? Nu worden vrouwen buiten het ziekenhuis namelijk veel minder vaak gereanimeerd dan mannen, want mensen zouden het lastig vinden om aan borsten te zitten. Voor je het weet red je iemands leven, maar heb je meteen een #metootje aan je broek. Kijk, daar had ik nou nog nooit over nagedacht. Dat lijken me twee 'pijnlijke' en 'seksistische' onderwerpen waar D66 beter zijn kostbare tijd en energie aan kan besteden dan aan een onschuldige cartoon. Toch nog even terug naar de titel van het pro gramma. Waarom dan het denigrerende Zeikwij ven, vraagt u zich wellicht af. Logisch, Sterk en Misiedjan willen de aandacht trekken in een over vol medialandschap en laten op deze manier meteen zien dat ze als hedendaagse feministen heus over zelfspot beschikken. Maar helaas is de naam voor hen ook een haakje voor zogenaamd ko mische intermezzo's op een wc tussen de serieu zere items door. Zeikwijven, snapt u hem? Natuur lijk ontbrak ook de viezige oudere witte man die commentaar levert vanaf de pisbak niet. Dat was ronduit flauw en eigenlijk reden om meteen weg te zappen. Maar hier spreekt dan ook het opperzeikwijf van Nederland. Op mijn dertigste viel mijn leven zonder waarschuwing uit elkaar Quote van de dag ZATERDAG 9 OKTOBER 2021 GO 'Diep in mijn comfortzone ben ik op m'n best' MUZIEK Er komt een film over het leven en de carrière van Madonna. De zangeres (63) zei in The Tonight Show van Jimmy Fal- lon dat ze mee werkt aan een 'visuele autobio grafie'. Volgens Madonna stemde ze ermee in, omdat een vrouw de initiatiefnemer is. MUZIEK Hanneke van Houwelingen - Phil Bee, winnaar The Voice Senior F Phil Bee hoopt na winst in The Voice Senior door te bre ken. Het Eurovisie Songfestival wordt volgend jaar van 10 tot en met 14 mei gehouden. Or ganisator Euro pean Broadcas ting Union (EBU) laat daar naast weten dat het liedjesspek takel plaats zal vinden in de Ita liaanse stad Turijn. - Adele is nu, drie jaar later, klaar om de wereld te veroveren met nieuwe muziek, zegt ze in Vogue.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24