Savelkouls kondigt haar afscheid aan Europese sprinttitel prooi voor Lavreysen 21 Toussaint wint 100 meter Verstappen zoekt naar juiste afstelling KWALIFICATIE, VANDAAG 14.00 UUR, RACE, MORGEN 14.00 UUR en de arbeiderszoon, de strateeg en het natuurtalent, ze blijven met grote regelmaat botsen. Op de baan en erbuiten, zeker als ook binnen het team twee kampen blijken te zijn. Na een touché op Spa, met een uitvalbeurt tot gevolg, zet Hamil ton de knop om. Hij wint vijf races op rij en heeft een comfortabele voorsprong voor het slotakkoord in Abu Dhabi. De Formule 1 experi menteert daar met dubbele punten, en dus moet Hamilton alsnog op letten. Maar bij de start heeft hij po- lesitter Rosberg al te pakken. Met overtuiging stelt hij zijn tweede wereldtitel veilig. Seizoen 2016 De eerste ronde in Spanje, de laatste FORMULE 1 ronde in Oostenrijk. Twee botsin gen, twee keer moddergooien en boze teambazen. Maar van een ge zonde relatie tussen Hamilton en Rosberg was al een paar jaar geen sprake meer. Alleen: Mercedes is zo dominant, dat ook in 2016 de titel strijd een interne aangelegenheid is. In Abu Dhabi moet de beslissing vallen, dit keer heeft Hamilton het niet in eigen hand, hij heeft gedu rende het jaar te veel punten verlo ren - ook al komt dat vaker dan eens door technische problemen. Hamilton leidt de race, maar met Rosberg op plek twee is dat niet ge noeg. Door in te houden probeert Hamilton de achtervolgers van Rosberg een kans te geven, maar zo ver komt het niet. De Duitser wordt kampioen en beseft: mooier wordt het niet. Hij stopt. Seizoen 2021 Na vier titels op rij hangt er een aura van onaantastbaarheid rond Hamilton. Maar insiders weten dat hij nooit écht is uitgedaagd, Valtteri Bottas is geen Rosberg en andere teams kwamen tekort. Rosberg, Alonso en Villeneuve, wijzen allemaal geregeld op de kwetsbaarheden van Hamilton. Zet hem onder druk en hij blijkt men selijk. Het uitstapje in de grindbak op Imola, het per abuis indrukken van een knopje bij de herstart in Bakoe, de botsing met Verstappen op Silverstone, het te laat vervangen van de regenbanden in Hongarije, het kussen van de pitmuur in Sotsji. Natuurlijk was ook Verstappen niet foutloos, maar Hamilton weet dat het een klein wonder is dat hij na zestien races leidt. Hij hoopt dat zijn rivaal de bibbers krijgt nu diens eerste wereldtitel in het vizier komt en zegt dat Verstappen onder druk staat. Maar die druk lijkt nog meer op zpn schouders te rusten. Hamilton kan in het jaar dat moest leiden tot zijn achtste wereldtitel worden onttroond. Nu 'Het Record' gloort, rijdt er iemand in de weg die hem dwingt tot de limiet te gaan of net erover. En Hamilton weet dat het niet altijd goed afloopt als hij op de hielen wordt gezeten. Wereldtitel ,,Het is tijd om los te laten en iets anders te beginnen. Na veel nagedacht te hebben en naar mijn gevoelens te hebben geluisterd, heb ik dat besloten.'' Savelkouls kwam tweemaal in actie op de Olympische Spelen en won onder meer goud op de World Masters. In aanloop naar de Olympische Spelen van Tokio maakte ze na een zware blessure een lange revalidatie door. Savel- kouls scheurde begin vorig jaar in Parijs een zenuw in haar rechter been. Artsen gaven haar slechts 1 procent kans op herstel, maar Sa- velkouls doorliep het zware reva- lidatietraject met succes en kon in Tokio toch meedoen. Ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Sa- velkouls gaat zich nu richten op het afronden van haar studie als onderwijzeres. ,,Ik kan niet zeggen dat ik trots ben op de resultaten die ik door de jaren heen heb behaald, want dat ben ik niet'', zegt de judoka. ,,Ik heb het gevoel dat er veel meer voor mij te bereiken was. Ik kan wel zeggen dat ik trots ben op de momenten die ik heb beleefd met alle mooie mensen die ik heb ont moet. Dat neem ik de rest van mijn leven mee.'' Pascal Bakker, interim-direc teur topsport van de Nederlandse judobond, zegt 'ongelofelijk veel respect' te hebben voor het moe dige besluit van Savelkouls. ,,In ons laatste gesprek voelde ik hoe graag ze nog wilde. Maar dan wel alleen het hoogst haalbare en niet om slechts mee te doen. Dat ty peert Tessie. De indrukwekkende revalidatie die zij heeft doorlopen, zal ik altijd als inspiratie bij me dragen. Een overtreffende trap van doorzettingsvermogen en po sitivisme die je maar een paar keer in je leven voorbij ziet komen.'' Voor de 24-jarige Lavrey sen, tevens regerend we reldkampioen sprint, is het pas zijn eerste Euro pese titel op het onder deel. Twee jaar geleden was de vier jaar oudere Hoogland in Apeldoorn in de finale van de sprint nog te sterk voor Lavreysen. Vorig jaar deed Nederland van wege de uitbraak van het corona virus niet mee aan de Europese kampioenschappen en in 2018 was Hoogland ook de beste. Afgelopen zomer stonden La- vreysen en Hoogland ook tegen over elkaar in de finale van het olympische sprinttoernooi tij dens de Spelen in Tokio. Ook toen won Lavreysen, al een paar jaar een klasse apart. Lavreysen en Hoogland plaatsten zich zonder moeite voor de eind strijd. Lavreysen was bij de laatste vier de Rus Mikhail Iakovlev in twee races de baas, in de andere halve finale versloeg Hoogland de Fransman Sébastien Vigier ook in twee races. Iakovlev pakte uiteindelijk het brons. zaterdag 9 oktober 2021 GO ook niet feilloos GRAND PRIX VAN TURKIJE WK-stand (na 15 van de 22 GP's) Coureurs Constructeurs 1. Hamilton 246,5 1. Mercedes397,5 2. Verstappen 244,5 3. Bottas 151 4. Norris 139 2. Red Bull 364,5 3. McLaren 234 4. Ferrari 216,5 5. Alpine 103 5. Pérez 120 6. Alpha Tauri. 84 6. Sainz jr. 112,5 7. Aston Martin 59 7. Leclerc 104 8. Williams 23 8. Ricciardo 95 9. Alfa Romeo 7 9. Gasly 66 Lewis Hamilton won tot dusver zeven keer de wereldtitel in de Formule 1. Max Verstappen wil de Engelsman afhouden van zijn achtste titel. In beide vrije trai ningen was Lewis Hamilton gisteren de snelste man op de baan, terwijl Max Verstappen nog aan het zoeken was naar de juiste af stellingen. In de ochtendsessie gaf hij ruim vier tienden toe op de Brit, in de middag werd hij slechts vijfde op meer dan zes tien den. Maar Verstap pen weet dat hij van daag in de kwalifica tie niet hoeft af te rekenen met Hamil ton. Die krijgt name lijk een gridstraf voor het vervangen van zijn verbran dingsmotor. Na de kwalificatie wordt hij tien plekken terug gezet. Waarschijnlijk volgen nog meer coureurs die onder- delen gaan wisselen en daardoor tegen een sanctie aanlo pen. Voor Verstappen, die zelf twee weken ge leden in Rusland zijn gehele motorblok liet wisselen, gloort morgen dan ook een kans om de leiding in het wereldkampi oenschap weer van Hamilton over te nemen. ROTTERDAM Judoka Tessie Savelkouls stopt per direct met topsport. ,,Het is tijd om afscheid te nemen'', zegt de 29-jarige Sa- velkouls, die uitkwam in de klasse boven 78 kilogram. Tessie Savelkouls houdt het voor gezien. foto anp ROTTERDAM Kira Toussaint heeft bij de wereldbeker op de kortebaan in Boedapest de 100 meter rugslag ge wonnen. Ze tikte aan in een tijd van 55,72 se conden. De Austra lische wereldre cordhoudster Minna Atherton ein digde als tweede in 56,58. Toussaint zegevierde donder- dag in Boedapest ook al op de 50 meter rugslag. „Winnen is altijd fijn, ik ben blij met mijn race. Het is alweer even geleden dat ik 55,7 heb gezwom men'', reageerde Toussaint, die op dit nummer een per soonlijk record heeft staan van 55,17. ,,Het plan was hard weg te gaan en dat is gelukt.'' Arno Kamminga moest op de schoolslagsprint Peter Stevens (26,22) voor zich dulden. De Sloveen was 0,03 sneller dan de Katwijker die 26,25 over de 50 meter zwom. ,,Slordige race, goede tijd. Net geen eerste. Vorm is er. Op naar mor gen, de 200 meter'', zei Kamminga. GRENCHEN Harrie Lavreysen (foto) is in het Zwitserse Gren- chen ten koste van Jeffrey Hoog land Europees sprintkampioen geworden. De Nederlandse finale werd met 2-0 in het voordeel van de regerend olympisch kampi oen beslist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21