Oktober woonmaand 20 Lossebladen.nl/woonmaand 'BVDZ' al klaar in Indian Wells Antony scoort bij zijn debuut FORMULE 1 GP TURKIJE Lewis Hamilton leek een onaantastbare kampioen de afgelopen jaren. Maar nu hij vol onder druk staat, blijkt hij lang niet feilloos. Hoe verging het hem in vier andere jaren met échte concurrentie? Gratis verzending Nu in de winkel of bestel op Seizoen 2007 Hamilton kent een geweldig de buutjaar in de Formule 1. Hij staat, als coureur van McLaren, bij zijn eerste negen Grands Prix op het po dium, twee keer op de hoogste trede. Als uitdager van Fernando Alonso en Kimi Raikkönen is juist het supertalent de meest stabiele coureur, en gaat als leider in het kampioenschap naar Brazilië voor de laatste race. Maar ook zijn twee rivalen ma ken nog kans op de titel. De meeste ogen zijn gericht op Hamilton. Kan hij als 22-jarige rookie meteen de macht grijpen? Nee, in Sao Paulo gaat het mis. Vanaf plek 2 ziet Ha milton bij de start meteen zijn beide concurrenten passeren. In een poging teamgenoot Alonso te rug te pakken, belandt hij even naast de baan. Een probleem met de versnel lingsbak werpt hem verder terug, met een achtste plek komt Hamil- ton uiteindelijk één punt tekort op Raikkönen. Seizoen 2008 Nu Alonso is vertrokken bij McLa ren, is Hamilton kopman. Dit sei zoen moet het gebeuren. Opnieuw komt het aan op de laatste grand prix in Brazilië, weer gaat Hamilton met een voorsprong van start. Het wordt één van de mooiste en span nendste races ooit Hamilton hoeft slechts vijfde te worden, maar door wisselende weersomstandigheden, ongelukkig getimede pitstops en een foutje, ligt hij bij het ingaan van de laatste ronde zesde. Hamilton móet Timo Glock inhalen om Fe lipe Massa, die de race wint, voor te blijven in het WK. Het lukt, omdat Glock op de natte baan geen grip heeft. Het feest bij de renstal van Ferrari is al ingezet, maar dat maakt de ontlading een garage verderop al leen maar groter. Hamilton wordt, op dat moment, de jongste wereld kampioen ooit. Maar het had zomaar anders kunnen lopen en nog zes jaar kun- nen duren voor hij die eerste titel had gewonnen. Seizoen 2014 Na een aantal magere jaren bij McLaren waagt Hamilton de gok en verkast naar Mercedes. Zijn eerste seizoen daar verloopt kleurloos, maar als in 2014 het hybridetijdperk aanbreekt, blijkt het een gouden zet. Het team is oppermachtig. Maar met Nico Rosberg heeft Hamilton toch een lastige klant naast zich. Al in het karten maakten de twee el- kaars leven zuur. Het rijkeluiskind zaterdag 9 oktober 2021 TENNIS Botic van de Zandschulp is niet door de eerste ronde gekomen van het masterstoernooi in het Amerikaanse Indian Wells. De Amerikaan Marcos Giron was de Nederlander in een lange driesetter de baas: 6-7 6-2 6-4. De partij tussen Giron, nummer 59 van de wereld en de Ne derlander nam ruim 2,5 uur in beslag. Van de Zand schulp, 66ste van de we reld, was door twee over winningen in de kwalifica ties in het hoofdschema beland. Hij speelde zijn derde partij in drie dagen. Voor Van de Zandschulp was het zjn eerste toernooi sinds de US Open, waar hij opzien baarde met een plek in de kwartfinale. VOETBAL Ajax-aanvaller Antony (21, foto) heeft zijn debuut in het Braziliaanse elftal opgeluisterd met een doelpunt. De 21-jarige vleu gelspits kwam in de WK- kwalificatiewedstrijd tegen Venezuela in de 77ste mi nuut bij een stand van 1-1 in het veld. Nadat Gabriel Barbosa de Brazilianen uit een strafschop op voor sprong had gezet, tikte An tony in de blessuretijd op aangeven van Raphinha de 1-3 binnen. De Ajacied ver overde afgelopen zomer met het olympisch elftal goud op de Spelen van Tokio. Bij terugkeer in Ne derland begon Antony ook sterk aan het nieuwe sei zoen. Zo blonk hij uit in de Champions League tegen Benfica. GO Hamilton onder druk Rik Spekenbrink Rotterdam/Istanboel Lewis Hamilton in actie in Istanboel. FOTO AP 13X binnenkijk bij creatieven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20