Vandaag Noten zijn gezond Vliegtuigje stort in Westerschelde, piloot ongedeerd Opgepakte advocaat speelde informatie door bij deze krant Walcheren 'Het kwaad huist in ons allemaal OSSENISSE Voor de kust van Ossenisse is gisteren aan het einde van de mid dag een sportvliegtuigje in de Westerschelde gestort. De piloot, de enige inzit tende van het vliegtuigje, raakte daarbij niet gewond. Het vliegtuigje kwam in het water terecht ter hoogte van boei 30. Een ooggetuige zag dat en alar meerde rond 17.15 uur de hulpdiensten. Een vaartuig van Rijks- waterstaat wist de piloot al vrij snel aan boord te krij gen. Het gecrashte vlieg tuigje is vervolgens naar Hansweert gesleept. Onderzoek Nadere details, zoals de identiteit van de piloot en de toedracht van het onge val, waren gisteravond nog niet bekend. De politie on derzoekt het ongeluk in sa menwerking met de lucht- vaartpolitie. De energieprijs explodeert. Hoe kon het zover komen? Zijn we echt in de aap gelogeerd, of kan het tij nog worden gekeerd? En door wie, kunnen wijzelf iets doen, ligt de bal bij de overheid, bij het bedrijfsleven? Wat nu? >2 Demissionair minister Sander Dek ker (Rechtsbescherming) liet na de aanhouding weten op strengere re gels voor de advocatuur te zinnen. De Amsterdamse Orde van Advo caten sprak van een 'buitengewoon zorgelijke' situatie. De politie hield Youssef Taghi gisterochtend aan. Volgens het Openbaar Ministerie zouden de twee neven plannen voor een gewelddadige uitbraak van Ridouan Taghi uit de EBI heb ben besproken. Het OM verdenkt hen er verder van dat ze besprekin gen hielden over drugshandel en dat ze adressen van medewerkers van de gevangenis wilden achter halen. De Nederlandse wet geeft gede tineerden recht op vrij contact met hun advocaten. Toen Youssef Taghi zich voor de eerste keer meldde aan de poort van de EBI bleek na onder zoek door de deken van de Neder landse Orde van Advocaten dat Wellicht moeten we voor een specifieke groep zware gevallen kijken of er andere regels nodig zijn hem de toegang niet kon worden geweigerd. Hij kwam vervolgens tientallen keren op bezoek. Minister Dekker lichtte de Tweede Kamer gisteren in dat de casus aanleiding is om te kijken of de regelgeving voor de omgang met advocaten moet worden aangepast. ,,We hebben geprobeerd deze advo caat te weren uit de gevangenis. Maar de Deken kon niets vinden. We hadden een ongemakkelijk ge voel omdat deze man een neef was van Taghi. Dat gevoel hebben we nooit hard kunnen maken, tot van daag.'' Volgens Dekker heeft 'iedereen recht op een advocaat en vertrou welijke communicatie'. ,,Maar wel licht moeten we voor een specifieke groep zware gevallen kijken of er andere regels nodig zijn. Je hebt nu recht op een onbeperkt aantal ad vocaten, dat geldt ook voor Taghi. Daar moeten we echt naar kijken.'' In de Tweede Kamer reageren partijen begripvol op het voorne men. VVD-Kamerlid Ulysse Ellian wijst op Italië, waar zware crimine len vrijwel worden afgesloten van de buitenwereld. ,,Ik wil weten wat we van hun gevangenisregime kunnen leren, vooral als advocaten hun ambt evident misbruiken.'' Pijnlijk Bart Swier, portefeuillehouder strafrecht bij de Amsterdamse Orde van Advocaten, noemt het 'ontzet tend pijnlijk voor onze beroeps groep als een advocaat wordt aange houden voor deelname aan een cri minele organisatie en voorberei ding van een liquidatie'. ,,Erger kan eigenlijk niet." P4 zaterdag 9 oktober 2021 17°C Nieuw in de PZC app Altijd op de hoogte van weer op jouw locatie «Kaelfki! Het gecrashte vliegtuigje werd naar Hansweert ge sleept. FOTO KNRM HANSWEERT Alles over de energiecrisis Taghi had in cel neef als mol Een van de advocaten van Ri- douan Taghi wordt ervan ver dacht vertrouwelijke informatie in en uit de Extra Beveiligde In richting (EBI) in Vught te hebben gesmokkeld. De advocaat, een volle neef van Taghi, is gisteren aangehouden. Yelle Tieleman en Hans van Soest Den Haag - Sander Dekker, minister Eerst mist, later komt de zon Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1