It MAAR WE ZOENDEN NIET' BY De Liefde 'Een jaar geleden was ik net gescheiden. Tussen de verhuisspullen zat een down memory lane-doos met oude foto's, school opdrachten, kattenbelletjes van vroegere vlammen. Plus een stapel brieven van Kristin. Kristin en ik waren zestien, zeventien en in de laatste twee jaar van de middelbare school zagen we elkaar elke dag. We zaten in dezelfde klas, maar de uren buiten schooltijd waren het dierbaarst. Dan draaiden we muziek, bezochten we concerten, gingen we naar het strand. We raakten nooit uitgepraat, hingen in elkaars armen en knuffelden, maar we zoenden niet - we bezwoeren dat onze liefde platonisch was. Als we niet bij elkaar konden zijn vanwege huiswerk, eten en andere verplichtingen, schreven we elkaar brieven. Met de hand. We vertelden elkaar onze diepste geheimen en gevoelens - behalve die voor elkaar. Dié stopten we in het feuilleton dat we om en om schreven; de liefdesgeschiedenis van twee mensen met mooie toekomstdromen. Onze bubbel leek onbreekbaar, maar na het eind examen gingen we studeren en gebeurde het ondenkbare: we verloren contact. Ik was de down memory lane-doos alweer vergeten toen Kristin een paar maanden geleden opdook in mijn social media. Ik had net een carrièreswitch gemaakt, zij bleek in dezelfde branche te werken. Ik had haar 26 Op school waren ze onafscheidelijk en schreven ze samen een liefdesfeuilleton. En toen gebeurde het ondenkbare: Dirk (44) en Kristin (43) verloren elkaar uit het oog. Dirk: '26 jaar had ik het gevoel dat ik iets miste.' jaar niet gesproken, nu stuurde ik haar zonder na te denken een bericht. Ze reageerde direct. Diezelfde avond begonnen we te appen, en stopten daar niet meer mee. Kristin bleek ook gescheiden. Twee weken later spraken we af voor een borrel, platonisch bedoeld, maar de eerste seconde dat we elkaar weer zagen, was het al beklonken. Het gevoel van vroeger was er nog. En meer, nu we het bekeken zonder de onzekerheid van toen. We praatten, kregen de slappe lach en huilden. Al die jaren zonder contact voelden als een seconde. Het was alsof we elkaar elke dag hadden gesproken. Toen we die avond afscheid namen - veel te snel en met een stuntelige kus en knuffel - wist ik dat er geen weg terug was. In de weken die volgden trokken we alle herinneringen tevoorschijn. Onze brieven aan elkaar, foto's. We reconstrueerden onze geschiedenis en konden maar tot één con clusie komen: onze innige vriendschap van toen was een liefde die te groot was om op die leeftijd aan te kunnen. 26 jaar hadden we allebei gelukkige en minder gelukkige relaties gehad en kinderen grootgebracht, altijd met het latente gevoel iets te missen. Een dieper gevoel, een grotere verbinding. Nu had ik het gevonden: dat ene ontbrekende puzzelstukje dat alles duidelijk maakte. Het was alsof de zon ging schijnen na een leven in de mist. We zijn nu vijf maanden samen. Het voelt alsof het nooit anders is geweest. En bovenal: alsof ik voor het eerst écht liefde beleef. Ze zeggen dat liefdeservaringen rond je zestiende zo intens kunnen zijn dat je ze nooit meer vergeet. Daardoor leiden her vonden liefdes op latere leeftijd vaak tot de gelukkigste relaties. Ik hoop dat het klopt.' co ro MEZZA45 De echte namen van Dirk en Kristin zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? mezza@dpgmedia.nl co O O ÜJ I cc I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 125