Jan Rot Een 'Rotmiddag' in een kapel in Brabant. Voor de vuist weg speel ik uit mijn repertoire. 'Het lijkt wel of je steeds beter wordt,' prijst een echtpaar uit Den Haag dat zo'n tien keer per jaar komt kijken. En ja, zo voelt het ook. Echt een wonder, hoe op het podium alle moeheid, alle pijn als bij toverslag verdwijnt. 'Wil je nog iets drinken?' vraagt de organisatie na afloop. 'Nee, op deze energie rij ik naar Rotterdam. Als ik nu ga zitten, zak ik in,' leg ik uit. Een uurtje later draai ik ons parkeerterrein op. Weer thuis! app ik Daan, want ik weet dat ze bezorgd is dat ik voor solo-optredens nog zelf achter het stuur zit. Maar hé, kleine afstandjes gaan prima. Geen moment het idee dat ik een gevaar op de weg ben. En ook in het spiegeltje zag ik geen ravage achter me. Ha. Monter open ik het portier, pak mijn gitaar en optreed- tas van de achterbank, hang de merchandise-banner om mijn schouder en voel ineens drie ton lood in mijn poten. Oef. En dan dat cd-koffertje nog... Zal ik appen of een van de Rotjes komt sjouwen? Gedoe. Als het honderd meter naar huis is, is het veel. Na twintig stappen moet ik al stoppen. Spullen op de grond. Rustig ademhalen. Een vrouw passeert, aarzelt en draait zich om: 'Bent u hier bekend?' 'Zeg maar gerust beroemd,' wil ik antwoorden, maar het is geen tijd voor grapjes. Waar de Noordermarkt is. Ik wijs de weg. Ze dankt en loopt verder. 'Eh sorry, zou u mijn gitaar een stukje willen dragen?' wil ik vragen, maar dat klinkt wel heel zielig. Ik pak 'm op en begin weer te strompelen. Voetje voor voetje. Er zit een barst in het eelt onder mijn rechtervoet, dat helpt niet mee. Bijwerking van de chemo. 'Ho ho vent, je bent ook al 63, hè. Je kan niet alles op die kanker afschuiven,' maak ik mezelf aan het lachen. Het geeft net genoeg energie tot de voordeur. 'Dit bedoel ik,' zegt Daan als ik eenmaal op de bank lig. 'Het is geweldig dat het spelen zo lekker gaat, maar de tol betaal je hier. Dit is niet eens op halve kracht, dit ben jij op nog geen twintig procent.' Evengoed is het gezellig. Ik steek mijn kop om de hoek bij Rover, en steel een knuffel van Maantje Piet. Zoon Wolf heeft de hele dag met zijn gitaar geoefend op Love me tender, maar de B-mineur snapt hij niet. Ik laat de vingerzetting zien, maar merk dat ik het geduld mis. 'Ik haal eerst even pijnstillers,' onderbreek ik zijn derde poging, 'want die was ik vandaag vergeten.' Boven los ik de Brufen Bruis op in een glas water, sla het achterover. Het bed lokt. Even liggen. Even Zen. Even. 'Vader, we gaan eten,' schudt Maantje Piet me wakker. 'Ha lekker!' Fluks huppel ik de trap af. Wat mijn opa zaliger zei: 'Uitrusten, dat doe je maar onder de grond.' Muzikant Jan Rot (63) is getrouwd met Daan (46). Ze hebben vier kinderen: dochters Elvis (19) en Maantje Piet (10) en zoons Rover (16) en Wolf (13). In juli hoorde hij dat hij ongeneeslijk ziek is. 'Eh sorry, zou u mijn gitaar een stukje willen drasen? 40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 120