□LUIC Feesten met Brigitte Bardot Roger Moore KASTEEL DE HAAR,UTRECHT 0 Grote collectie e-bikes direct leverbaar én 5 jaar garantie! 0 Ruim 650 QWIC dealers, altijd de beste service dichtbij! Toen de Joodse Hélène de Rothschild in 1887 trouwde met de Belgische baron Étienne van Zuylen van Nyevelt van de Haar, werd ze meteen onterfd. Toch jammer, gezien het ongekende vermogen van de bankiersfamilie van de baron. Maar Hélène was een sterke, eigenzinnige dame. Zo deed ze als eerste vrouw mee aan een autorace en had ze tijdens haar huwelijk diverse affaires met vrouwen. Het is vooral aan Hélène en Étienne te danken dat het kasteel er nu zo gaaf uitziet. Ze wilden een huis dat paste bij hun status, die bijna gelijk stond aan royalty. En dus werd op de ruïnes van de oude vesting een sprookjeskasteel opge trokken, dat zo aan de Loire zou kunnen staan. Als architect hadden ze PJ.H. Cuypers in de arm genomen, inderdaad, die van het Rijksmuseum en het Centraal Station in Amster dam. De Van Zuylens woonden in Frankrijk en wilden DE HAAR, ten noordwesten van Utrecht, vooral als zomer verblijf gebruiken. Zo mooi als de buitenkant, zo specta culair is ook het interieur. De hal oogt als een kathedraal, de balzaal is een ode aan de kunst en in de eetzaal vonden beroemde diners plaats. Vooral zoon Egmont en kleinzoon Thierry organiseerden er extravagante feesten, met wereldsterren als Maria Callas, Roger Moore, Brigitte Bardot, Coco Chanel en Yves Saint Laurent. kasteeldehaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 115