Bedrijventerrein Smokkelhoek bijna vol OBESITAS Alles geprobeerd, maar lukt het niet om af te vallen? 7 Eigenaren Marijn van Son en Kyra Bijlstra keren terug naar de Randstad. ,,We zijn trots op wat we hier hebben neergezet.'' Het gaat om één van de nog weinige groene plekjes op Smokkelhoek. Ontwikkelaar Faasse en Fermont heeft aan de Smokkelhoekweg, op nummer 5, een woning met een flinke lap grond gekocht. Het huis wordt gesloopt, en de kavel wordt herverdeeld in bedrijfspercelen. Ook grond ten zuiden ervan, aan het eind van de Ambachtsweg, wordt daarbij betrokken. Zo ontstaan vijf nieuwe percelen. Op twee ervan, direct aan de Smokkelhoekweg, komt zowel bedrijfsruimte als een 'bedrijfsvilla'. De rest van de grond is verdeeld in drie stukken. Eén ervan, achter de villa's, is gekocht door Schutting- bouw Zeeland. De andere twee, aan weerszijden van het eind van de Ambachtsweg, door Raintec. Het plan heeft ter inzage gelegen, waarbij enkele buurtbewoners hun zorgen uitten over de natuurlijke in passing van de kavels en de gebou wen. Ze vrezen voor lichtoverlast. Volgens B en W is dat goed geregeld en is het niet nodig om het aan te passen voordat het naar de raad gaat. Smokkelhoek zit in de loop van volgend jaar vol, zei wethouder Jon Herselman eerder. Het gemeentebe stuur wil daarom aan de andere kant van de A58, in de Willem-An- napolder, een nieuw bedrijventer rein aanleggen. De grondverwer ving daarvoor is nog maar net be gonnen. Herselman verwacht dat Kapelle daardoor straks een poosje geen bedrijfsgrond uit kan geven. Kyra Bijlstra en Marijn van Son voor hun hotel in Sint-Maartensdijk. foto cynthia cats Hotel KOM! in Sint Maartensdijk staat te koop. Het is dat eige naren Marijn van Son en Kyra Bijlstra niet naar het buitenland gingen. Maar anders had het met gemak een aflevering van het televisie programma Ik vertrek kunnen zijn. Twaalf jaar geleden verlieten Kyra en Marijn hun woonplaats Voorburg (bij Den Haag) om in Sint-Maartensdijk de voormalige bibliotheek aan de Markt - een Rijksmonument - te kopen en om te bouwen tot hotel. En dat met twee heel kleine kinderen. ,,Ik weet nog dat Kyra acht maanden zwanger was toen we besloten het te gaan doen", zegt Marijn. Kyra vraagt zich soms nog wel eens af hoe ze het destijds alle maal voor elkaar hebben gebokst. ,,Maar we deden het gewoon." Waar het in Ik vertrek nog wel eens strandt in goede bedoelin gen, hebben Marijn en Kyra in Sint-Maartensdijk een succes volle onderneming opgebouwd. Na een verbouwing van een jaar opende Hotel KOM! in 2009 de deuren. De eerste paar jaar was het een hotel-restaurant, waar de tien kamers los te boeken waren, maar later werd de focus verlegd naar het verhuren van de kamers aan groepen, zoals families, vriendengroepen of zakelijke ge zelschappen. Daarmee had het stel ineens heel wat tijd over. ,,Zo'n groep hoef je enkel te ont- We hebben hier onze ziel en zaligheid ingestoken vangen en wat dingen uit te leg gen, maar daarna redden ze het wel", legt Kyra uit. ,,Vaak vonden ze het zelfs leuk om zelf hun eten klaar te maken in onze horeca- keuken.'' Terugkeren Het nieuwe concept gaf Kyra en Marijn de ruimte om ook los van het hotel weer te gaan werken. Zij is leidinggevende in de biblio theek in Gouda, hij werkt als pro jectmanager bij Fooddelta Zee land. Dat bevalt. Hoewel het best te combineren was met het hotel heeft het tweetal onlangs toch besloten daarmee te stoppen en terug te keren naar Den Haag of omgeving. ,,Nu de kinderen (Mauk en Kee zijn inmiddels 15 en 13 jaar oud, red) groter worden en in Bergen op Zoom op school zitten, ervaren ze steeds meer het gemak van de stad'', verklaart Kyra. „Bovendien komen mijn ouders op een leeftijd dat ze meer zorg nodig hebben, dus ik wil graag wat dichter in de buurt wo nen.'' Avontuur Of het echtpaar in de toekomst nog een keer een soortgelijk avontuur aangaat, is de vraag. Ma- rijn zou het best willen. Sterker nog, enige tijd geleden viel zijn oog op een oude, leegstaande kleuterschool in Wassenaar. ,,Ik zag het wel zitten, hoor, om daar bijvoorbeeld een groepshotel van te maken", zegt hij. Dat werd 'm uiteindelijk niet. Kyra zegt de be hoefte om nog een keer zo'n pro ject op te pakken wat minder te voelen. ,,Maar zeg nooit nooit.'' Kyra en Marijn laten Sint-Maar tensdijk binnenkort dus achter zich. Ze hopen ooit nog wel een vakantiewoning in de provincie te kunnen kopen. ,,Dus het is ze ker geen definitief afscheid van Zeeland", benadrukt Kyra. Marijn zegt dat hij en zijn vrouw trots zijn op wat ze in de smalstad heb ben opgebouwd. ,,We hebben hier onze ziel en zaligheid inge stoken en kijken terug op twaalf mooie jaren. Maar zoals Kyra het een keer mooi verwoordde: soms moet je iets durven loslaten om te kunnen bewegen.'' stress Voor vragen kunt u ons bereiken via 0115 - 74 57 45 of info-terneuzen0obesitaskliniek.nl vrijdag 8 oktober 2021 BE Bedrijventerrein Smokkelhoek in Kapelle raakt steeds voller. De gemeenteraad krijgt binnenkort het voorstel om de bouw van twee bedrijfsvilla's met bedrijfs gebouwen toe te staan. In het zelfde plan zit de realisatie van nog drie nieuwe bedrijfsperce- len. Die zijn al verkocht. Martijn de Koning Kapelle v-vw Kyra en Marijn zetten hun Hotel KOM! in Smerdiek te koop Rob Paardekam Sint-Maartensdijk - Marijn van Son, mede-eigenaar Hotel KOM! Corona, thuiswerken of extra maken dat niet makkelijker! Duist nu is het belangrijk om fit door het leven te gaan. Zorgs- aam en de Nederlandse Obesitas Kliniek werken samen in Zeeland en geven voorlichting over de (operatieve) behandeling van obesitas (ernstig overgewicht) en over de verschillende operaties. Online, laagdrempelig en veilig. Kijk op obesitaskliniek.nl/ agenda voor onze gratis voor lichting. U kunt zich hier ook direct aanmelden. Persoonlijke voorlichting? U wilt liever een persoonlijke voorlichting? Dat kan natuurlijk ook, gewoon door te bellen met 0115 - 745745 voor het maken van een afspraak. De voorlich ting is bedoeld voor mensen met obesitas, hun naasten en andere belangstellenden. NEDERLANDSE KLINIEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52