Natascha opent piepkleine winkel in historische woning: 'Met alles waar ik zelf van hou' Veere ving 4,3 miljoen parkeergeld 6 Roodwitte beveiliging mooiste - jaloezieën Michiel Bouwman Tholen Dat doet de gemeente naar aanlei ding van een bezorgde brief die af gelopen zomer binnenkwam op het gemeentehuis. Daarin uitte een oma haar zorgen over de veiligheid van haar kleinkinderen. 'Een sloot kant zonder enige beveiliging, dat kan niet in een kinderbuurt. Ze moeten spelen met een zwemvest aan.' Liefst zag zij dan ook een hek komen langs de watergang die uit komt op het gemaal. Hoewel de ge meente erkent dat de oever van wege de stroming steil en daarmee niet kindvriendelijk is, zijn er toch meerdere redenen om geen meter slang hek te plaatsen, laat wethou- Een slootkant zonder enige beveiliging, dat kan niet in een kinderbuurt der Corniel van Leeuwen weten, die ook ter plekke is gaan kijken. Het is duur, zorgt voor hogere onderhoudskosten en belemmert het onderhoud aan de oevers. Daar naast vreest de gemeente prece dentwerking. Simpel gezegd: als Mer een hek gezet wordt, kan dat overal wel gebeuren. In Tholen zijn immers veel meer waterlopen waar vaak geen hek langs staat. Boven dien, betoogt de gemeente, zijn er ook inwoners die graag juist geen hekken willen zien 'omdat ze an ders een opgesloten gevoel erva ren'. Tegemoet komen Toch wil Tholen de bezorgde oma tegemoet komen. In antwoord op haar brief laat de gemeente weten een maatregel te nemen om de vei ligheid te vergroten. Er komen roodwitte 'schrikhekjes' op de hoe ken van het pad langs de Touw- slagersdreef. Die kunnen er voor zorgen dat fietsers en kinderen op een skelter minder hard de hoek om gaan. Het is vast één van de kleinste winkeltjes die er bestaan: Klaas Geluk in de Kerkstraat in Hoede- kenskerke. In de open gangkasten van het halletje ligt en staat een deel van de spullen die Natascha sinds afgelopen zomer ook al on line verkocht. Het gaat vooral om cadeau-artikelen en woonacces soires met een 'vintage look'. ,,Keukentextiel, handgemaakte zeep, boeken, make up...", somt ze op. „Eigenlijk alles waar ik zelf van hou." Natascha en haar vriend Mitchel wonen sinds vorig jaar in het his torische pand, dat zo'n vijfhon derd jaar oud is. ,,Toen we het huis gingen opknappen, kwamen er al lemaal oude details tevoorschijn. We hebben dat zoveel mogelijk behouden, en zelfs ook in oude staat teruggebracht." Ook de naam van de winkel grijpt terug naar vroeger. ,,Mijn We zijn nog maar net open, maar ik merk nu al dat we ook een beetje een sociale functie hebben vriend Mitchel is in de geschiede nis van het huis gedoken. Aan het eind van de 18de eeuw woonde Klaas Geluk hier. Dit pand was toen een herberg, met het huis van de buurvrouw erbij. Ons huidige huis is daarna ook nog een poos café geweest." Reuring En zo valt op die paar vierkante meter in de hal alles samen: de vintage spulletjes van de winkel, het historische verhaal en de uit straling van het pand en de poging van het stel om wat reuring te brengen in de straat en het dorp. ,,We zijn nog maar net open, maar ik merk nu al dat we ook een beetj e een sociale functie hebben. Veel mensen blijven hier staan voor een praatje." Voor haar klandizie richt Nata- scha zich vooral op de directe om geving. ,,Iedereen die een ca deautje of iets leuks nodig heeft. En in de zomer ook toeristen, want die komen hier best veel voorbij." Veere voerde dit jaar betaald par keren langs de hele kust in om de dagtoerist te laten meebetalen aan de voorzieningen. Bij de invoering was er veel kritiek op de stevige ta rieven, zowel voor toeristen als voor de eigen inwoners. Die laatste groep komt Veere nu tegemoet, als de raad akkoord gaat met de colle gevoorstellen. Wethouder Pieter Wisse is te vreden met de resultaten. ,,On- danks dat er maar weinig echte stranddagen waren, zitten we met die 4,3 miljoen euro op koers. Ook geven inwoners aan dat het nu rustiger is in hun straat." Uit een evaluatie hoorde de ge meente ook dat bewoners en on dernemers vinden dat ze te veel moeten betalen om te parkeren. Veere voerde dit jaar betaald parkeren langs de hele kust in Wisse zegt dat het parkeerbeleid niet is opgezet om hen te treffen. ,,Daarom willen we een aantal ta rieven verlagen." Ook komt hij te gemoet aan een grote wens van veel inwoners die nu moeten beta len als ze 's avonds een strandwan deling maken of een restaurant be zoeken. Volgend jaar moet er niet meer tot 21.00 uur betaald worden, maar - voor de goedkopere terrei nen - tot 19.00 uur. En het college wil ook dat inwoners van het bui tengebied een vergunning krijgen zodat ze gratis kunnen parkeren in hun dorp of stad. Het college kiest er ook voor het parkeerterrein aan de Van Voort- huijsenstraat in Domburg te schrappen als toeristenparkeer plek. Vanaf 2022 mogen daar alleen inwoners staan. Dat besluit is op merkelijk, want de gemeente ver diende flink aan het parkeren, om dat bezoekers daar 5,20 euro per uur moeten betalen. Voor kwalitatieve vloer- en raambekleding vrijdag 8 oktober 2021 Toch hekjes langs sloot in Tholen Een groot hek zal er niet komen, maar langs de watergang aan de Touwslagersdreef in Tholen worden wél twee zogeheten schrikhekjes gezet. Corniel van Leeuwen. foto peter J.E.ROEK PENTALUX PHOTOGRAPHY - bezorgde oma in brief aan de gemeente Een winkeltje beginnen in het halletje van je huis, is dat niet een beetje gek? Natascha Tum mers uit Hoedekenskerke moest eerst ook even wennen aan het idee. Ze deed het toch, en is er een paar weken later hartstikke blij mee. Martijn de Koning Hoedekenskerke - Natascha Tummers Tussen 1 april en 1 september heeft de gemeente Veere 4,3 miljoen euro aan parkeergelden in de kas zien vloeien. Emile Calon Domburg Schouwersweg 7, Heinkenszand 0113-564000 binnenuit.nl Natascha Tummers voor de deur van haar winkeltje Klaas Geluk. foto cynthia cats

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51