Veere incasseerde 4,3 miljoen parkeergeld OBESITAS O verg Alles geprobeerd, maar lukt het niet om af te vallen? 7 Of ondernemers en musea het nodig hebben of niet, ze krijgen samen bijna een miljoen euro uit het gemeentelijke coronafonds over gemaakt. ,,Dit kan dus echt niet'', vindt Henny Keereweer van de PvdA. uidvat Veere voerde dit jaar betaald par keren langs de hele kust in om de dagtoerist te laten meebetalen aan de voorzieningen. Bij de invoering was er veel kritiek op de stevige ta rieven, zowel voor de toerist als voor de eigen inwoners. Die laatste groep komt Veere nu tegemoet, als de raad akkoord gaat met de colle gevoorstellen. Wethouder Pieter Wisse is tevre den met de resultaten. „Ondanks dat er maar weinig echte strandda- gen waren, zitten we met die 4,3 miljoen euro op koers. Ook geven inwoners aan dat het nu rustiger is in hun straat." Uit een evaluatie hoorde de ge meente ook dat bewoners en on dernemers vinden dat ze te veel moeten betalen om te parkeren. Wisse zegt dat het parkeerbeleid niet is opgezet om hen te treffen. ,,Daarom willen we een aantal ta rieven verlagen." Ook komt hij tegemoet aan een grote wens van veel inwoners die nu moeten betalen als ze 's avonds een strandwandeling maken of een restaurant bezoeken. Volgend jaar moet er niet meer tot 21.00 uur be taald worden, maar - voor de goed kopere terreinen - tot 19.00 uur. En het college wil ook dat inwoners van het buitengebied een vergun ning krijgen zodat ze gratis kunnen parkeren in hun dorp of stad. Het college kiest er ook voor het parkeerterrein aan de Van Voort- huijsenstraat in Domburg te schrappen als toeristenparkeerplek. Vanaf 2022 mogen daar alleen in woners staan. Dat besluit is opmer kelijk, want de gemeente verdiende flink aan het parkeren, omdat be zoekers daar 5,20 euro per uur moe ten betalen. En tot verbazing van Wisse deden velen dat ook. Gaat alles door dan schuift de gemeente de komende vijfjaar jaarlijks 40.000 euro naar de zogenoemde bedrij- veninvesteringszone (BIZ) in het centrum van Zierikzee en Re- nesse. Dat was eerst 25.000 euro, maar het college wil dat verhogen tot wat maximaal mag van de Be lastingdienst. De ondernemers binnen deze investeringszones leggen een evenredig deel op ta fel, zodat er een aardig potje ont staat voor gezamenlijke activitei ten en promotie van dat winkel gebied. De totale economische steun van de gemeente voor beide plaatsen over die periode komt daarmee dus uit op vier ton. Die bijdrage willen burgemeester en wethouders in z'n geheel uit het corona-herstelfonds betalen. Plus nog een extra doekje voor het bloeden van 240.000 euro, die ook naar beide 'bizzen' gaat. Dat is volgens Keereweer in strijd met het beleid waar de raad in fe- Er wordt dus één miljoen euro uit het herstelfonds gehaald voor niet corona gerelateerde zaken. bruari op aandrong. Met een breed ondersteunde motie van coalitiepartijen CDA, LSD en GroenLinks werd toen bepaald dat het fonds moest worden ge bruikt om personen, bedrijven en maatschappelijke instellingen die naast de rijksregelingen grijpen, zo toch te hulp te schieten. Maar van dit 'maatwerk' ziet de PvdA nu niks meer terug. Zwaar te lijden ,,Dit is algemene ondersteuning van alleen ondernemers in de binnenstad van Zierikzee en Re- nesse, waarvan een deel die steun mogelijk helemaal niet nodig zal hebben. En dat ook nog eens voor vijf jaar." En daar blijft het dan niet bij, voert Keereweer aan. Het college wil bovendien met een greep van 360.000 euro uit het co ronapotje het Revitaliserings fonds Musea Schouwen-Duive- land spekken. ,,Er wordt dus één miljoen euro uit het herstelfonds gehaald voor niet corona gerela teerde zaken." Naar eigen wens Wethouder Ankie Smit (Groen Links) ziet het probleem niet. ,,Beide winkelgebieden hebben zwaar te lijden gehad. Ze zijn door de coronamaatregelen lan gere tijd dicht geweest. Dus is het belangrijk die gebieden weer vol ledig vitaal te maken. Vandaar dat we daar dit coronageld voor wil len inzetten. Ik zou niet weten waarom dat niet past." De betref fende winkeliersverenigingen kunnen de gemeentelijke bij drage naar eigen wens inzetten. Het gaat Smit daarentegen te ver om nog eens 40.000 euro per jaar extra in de BIZ Zierikzee te pompen voor het aantrekken van een citymanager. Het verkopen van de stad is nu precies een taak die thuishoort bij de nieuwe Stichting Eilandmarketing Schouwen-Duiveland (SESD), vindt de wethouder. Anders dan de ondernemersvereniging InZzee is ze niet bang dat de pro motie door de in Renesse onder gebrachte SESD vooral op de bad plaats zal zijn gericht. De PvdA grijpt de begrotings vergadering volgende maand aan in een poging de greep uit het herstelfonds voor de BIZ tegen te houden. Voor het resterende mil joen in dat potje is nog geen be stemming gevonden. Voor vragen kunt u ons bereiken via 0115 - 74 57 45 of info-terneuzen@obesitaskliniek.nl vrijdag 8 oktober 2021 SöËflÊUrf DOMBURG Tussen 1 april en 1 sep tember heeft de gemeente Veere 4,3 miljoen euro aan parkeergelden in de kas zien vloeien. De Appelmarkt in Zierikzee leeft weer op na de coronastilte op straat. Nel Smit (op de scootmo- biel) en Vera Vervoorn maken tijd voor een praatje. sandra schimmelpennink PvdA wil een stokje steken voor greep in coronaherstelfonds Marcel Modde Zierikzee -Henny Keereweer, PvdA Corona, thuiswerken of extra maken dat niet makkelijker! Duist nu is het belangrijk om fit door het leven te gaan. Zorgs- aam en de Nederlandse Obesitas Kliniek werken samen in Zeeland en geven voorlichting over de (operatieve) behandeling van obesitas (ernstig overgewicht) en over de verschillende operaties. Online, laagdrempelig en veilig. Kijk op obesitaskliniek.nl/ agenda voor onze gratis voor lichting. U kunt zich hier ook direct aanmelden. stress Persoonlijke voorlichting? U wilt liever een persoonlijke voorlichting? Dat kan natuurlijk ook, gewoon door te bellen met 0115 - 745745 voor het maken van een afspraak. De voorlich ting is bedoeld voor mensen met obesitas, hun naasten en andere belangstellenden. NEDERLANDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50