II Tegenstander van Zeeuwse driebanders vertoont Ajax-trekjes Ondanks beroerde start is het vertrouwen nog altijd groot bij coach Boufrahi 16 Na vier wedstrijden zonder overwinning gaat Groene Ster vanavond in eigen huis tegen Leekster Eagles op zoek naar de eerste driepunter van het seizoen. Ondanks de puntloze start is het vertrouwen bij trainer Azdine Boufrahi nog altijd groot, maar mogen is moeten geworden. dat ze echt gebrand waren om niet opnieuw van ons te verliezen." Desondanks gingen ook de wed strijden tegen LEBO, AGOVV en BE'79 verloren, daar heeft de oe- fenmeester wel een verklaring voor. ,,We hebben in de voorberei ding jongens met corona gehad, die hebben tijd nodig om te her stellen. Voor die spelers kwam de competitie eigenlijk net iets te vroeg. Daarnaast hadden we met een paar titelkandidaten een moeilijk programma." En dus is er in de Baskensburg allesbehalve sprake van paniek, gesproken werd er onderling wel. ,,Tuurlijk voer je gesprekken, ook om spelers te be schermen. We spelen met vijf nieuwe gasten, die nog nooit op dit niveau hebben gespeeld. Die maken ongelooflijke stappen, maar dat kost wel tijd." Bou frahi kijkt niet alleen kritisch naar zijn spelers, ook naar zich zelf. ,,De nederlaag tegen AGOVV reken ik mezelf aan. Als ik dan die laatste minuten terugkijk, staan er te veel jonge spelers op het veld en te weinig ervaring. Daar leer ik zelf ook weer van." Vertrouwen Het belangrijkste is po sitief blijven, ver telt hij. ,,Het gaat he le maal niet slecht. Iedereen werkt keihard en we krijgen genoeg kan sen. Ik kan ze er vanaf de zijkant helaas niet zelf inschieten. We moeten onszelf gaan belonen voor het goede spel, juist nu moet je als team bij elkaar blijven." Dat zal ook in het restant van dit seizoen een kwestie van vallen en opstaan worden. ,,We gaan geen dingen anders doen, maar moeten wel We zullen veel de bal hebben en gaan het publiek weer laten juichen. Dit is een directe concurrent, dus ik eis drie punten blijven ontwikkelen. Ook op men taal vlak. Bij een 2-0 achterstand is er nog niks aan de hand. Die erva ring krijgen ze alleen door dit soort wedstrijden te spelen." Bou frahi heeft vanavond, tegen het eveneens puntloze Leekster, dan ook alle vertrouwen in een goede afloop. ,,We zullen veel de bal heb ben en gaan het publiek weer laten juichen. Dit is een directe con current, dus ik eis drie pun ten." Zonder de gebles seerde Salim Sandee en de geschorste Abdoe Ab- denbi, maar met de te ruggekeerde Nicky van Merrienboer, moeten woorden worden omgezet in daden. ,,Niet meer praten, gewoon doen!" Voor wie de stand in de eredivisie van het zaalvoetbal niet helemaal op zijn netvlies heeft staan, zou in gesprek met Boufrahi bijna verge ten dat zijn ploeg op een veer tiende plek staat. Maar daar is een reden voor. ,,Het voelt soms niet echt als een verlies. Het spelbeeld zag er in de afgelopen wedstrijden heel anders uit, alleen belonen we onszelf niet." Hoe gek het ook klinkt, was dat volgens hem tegen FC Eindhoven (0-8 nederlaag) ook het geval. ,,We hebben de beelden na afloop geanalyseerd en daar za ten echt goede momenten tus sen. Van balbezit en druk zetten, tot kansen creë ren. Die uitslag was geflatteerd." Maar dat ze in de competitie nog altijd seri eus rekening houden met Groene Ster, werd Bou- frahi voor de aftrap van die eerste wedstrijd opnieuw duidelijk. ,,Ik sprak Saïd (Bou- zam- bou), die vertelde Joop van den Oudenhoven Sluiskil Aan het woord is Jan van de Vorle, de teamleider van het bezoekende SIS Schoonmaak. Hij wil zijn op stelling niet prijsgeven. Pas als hij gedwongen wordt door de KNBB komt deze op teletekst. ,,Als ik niet gedwongen werd door de KNBB, deed ik het net als Ten Hag.'' Het is dus nog even afwachten of de on geslagen koploper met al zijn top pers naar Sluiskil komt. Wie zijn dat? Dick Jaspers is bij voorbeeld viervoudig wereldkam pioen, Eddy Merckx twee keer. Deze twee zijn ook wereldkampi oen geworden met hun landen team, net als hun ploeggenoot Jean van Erp. Tegenover dit sterre nensemble zet Dallinga overigens wel de inmiddels 84-jarige alles- kunner Raymond Ceulemans. Respect Een rondgang langs de thuisspe- lers leert dat er veel respect is voor de bezoekers, maar dat er van angst geen sprake is. Jean Paul de Bruijn (die vermoedelijk tegen Jaspers speelt): ,,Van de kampioe nen van de laatste twintig jaar heb ik alleen van Sung-Won Choi nog niet gewonnen, dacht ik.'' Peter de Backer weet niet of hij al tegen de Koreaan en de Japanner Ruuji Umeda heeft gespeeld, ,,maar van de anderen zoals de Griek Kasidokostas, de Belgen Caudron en Merckx en de Duitser Rudolph heb ik allen wel eens ge wonnen.'' Voor Steven van Acker geldt dat hij alleen van Merckx en kele keren heeft gewonnen. ,,En van Ceulemans en Ludo Dielis, maar die zijn al goed op leeftijd.'' De titanenstrijd begint zondag om 13.00 uur in hotel Dallinga te Sluiskil. Een dag eerder speelt Dal- linga ook nog een uitwedstrijd te gen Team Eekhoorn in Ooster hout. vrijdag 8 oktober 2021 GO Groene Ster Vlissingen moet na vier nederlagen vanavond winnen 'Niet meer praten, maar gewoon doen', is vanavond het motto voor de man nen van Azdine Bou frahi. FOTO BOAZ TIMMERMANS - Azdine Boufrahi Daniël Wissel Vlissingen De driebanders van Dallinga.com spelen zondag in Sluiskil tegen SIS Schoonmaak, het Ajax van de eredivisie. In dit treffen kunnen vier wereldkam pioen samenkomen, maar of dat gebeurt? ,,Ten Hag, de coach van Ajax, geeft zijn opstelling toch ook pas op zondag voor de wedstrijd prijs?'' Dick Jaspers. foto pix4profs/edwin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 44