Pascal Koppejan tijdelijke opvolger van Arco Goedkoop bij 'rode lantaarn' Fortis O O) CD Twee Super Seniors naar WK Mallorca 14 ZEELAND Minderhoud geeft clinic in Domburg Zeezwemmer gaat voor unieke tocht TENNIS Twee Zeeuwse tennissters in de leeftijd van 70 tot 75 jaar zijn door de bondscoach uitgeno digd om deel te nemen aan het WK Super Se niors op Mallorca. Ria van der Meijden uit Middelburg en Heleen Janssen-Prins uit Kam perland zijn twee van de in totaal vier speel sters in het Nederlandse team. Het wereld kampioenschap wordt gespeeld van zondag 10 tot en met vrijdag 15 oktober. Vorig jaar is het WK niet doorgegaan wegens de Corona maatregelen en in 2019 heeft het Nederlands dames team goed gespeeld tijdens het EK in Kroatië. De 73 jarige Ria van der Meijden had toen net een nieuwe knie en rende al snel weer naar alle hoeken van de baan. PAARDENSPORT Meervoudig Olympiade ruiter Hans Peter Minderhoud verzorgt vanavond in Domburg vanaf 19.00 uur een clinic in het kader van het project 'De Zeeuwse Meesters'. Het educa tieve plan 'De Zeeuwse Meesters' is begin dit jaar ontstaan. In de afgelopen maanden zijn diverse clinics, zoals een jurybijeenkomst, een train- de trainer sessie en een jeugddag voor Zeeuwse KNHS leden gehouden. Evenemen ten die werden verzorgd door topruiters en amazones, zoals Dinja Van Liere, Jeanine Nieuwenhuis en Laurens van Lieren. Zij heb ben allemaal hun roots in Zeeland en zijn zeer succesvol geworden in de dressuursport. Zeezwemmer Gertjan Nieuwenkamp (52) uit Middelburg gaat morgen een poging doen om als eerste persoon ooit de volledige Walcherse kust af te zwemmen. Nieuwenkamp is sinds 2013 vervend zeezwemmer bij de Stichting Zwemmen Langs Walcheren. Morgen is de stroomrichting gunstig vanwege springvloed en ook de weersvoorspellingen zijn goed. Hij start om 10.00 uur in Vrouwenpolder en hoopt de 30 kilometer lange tocht tussen 16.00 en 16.30 uur te voltooien in Vlissingen. On derweg krijgt hij op delen van zijn tocht ge zelschap van een aantal trainingsmaatjes, waaronder Jan Brink en Benno Kuipers. Quote van de dag Spui De Lange De 58-jarige Roks werkte jarenlang in verschillende functies bij Sparta. Zo was hij tussen 1986 en 2002 on der meer jeugdtrainer, assistent, technisch directeur en hoofdtrainer op Het Kasteel. In 2004 richtte hij samen met Dennis en Gérard de N ooij er de J eugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) op. Tien jaar later, in 2014, ging Roks weer aan de slag bij Sparta in Rot terdam. De afgelopen decennia was hij onder meer ook directeur spe- lersbeleid en stond hij meerdere ke ren als interim-trainer voor de eer ste selectie. Eindverantwoordelijk De laatste keer was in december 2017, toen hij tijdens FC Gronin- gen-Sparta (4-0) eindverantwoor delijke was na het ontslag van Alex i Roks en Van Stee zaten niet op één lijn als het om opleiden gaat, zoveel was inmiddels duidelijk Pastoor. Daarna deed Roks weer een stap terug. In maart 2020 maakte de club bekend dat zijn contract opnieuw was verlengd. Roks beschikte als hoofd jeugdop leiding over een overeenkomst voor onbepaalde tijd en moest, zo meldde Sparta destijds, voor conti nuïteit in de organisatie van Sparta blijven zorgen. Volgens de visie van Henk van Stee moest het hoofd jeugdoplei ding ook het oudste jeugdteam trai nen. Dat deed Roks dit seizoen sa men met oud-prof Michel Breuer. De resultaten van het team, waar de Zeeuwse talenten Finn Murre, Siebe Schieman en Marvin Young deel van uitmaken, vielen tot nu toe tegen. In de beker werd Sparta on der 18 uitgeschakeld door NAC (2 3), in de competitie verloor het drie van de vier duels. Niet op één lijn De laatste nederlaag leed Sparta on der 18 in de stadsderby tegen Fey- enoord (2-0). Roks en Van Stee za ten niet op één lijn als het om oplei den gaat, zoveel was inmiddels dui delijk. Dat leidde woensdagmiddag tot een gesprek, waarin Roks de wacht werd aangezegd. En zo lijkt er, 35 jaar na zijn eerste functie bij de club, dan toch een einde te zijn gekomen aan het huwelijk tussen Sparta en clubman Dolf Roks. Na vier speelrondes van de veld- competitie staat Fortis gedeeld laatste in de eerste klasse. Na één overwinning volgden drie neder lagen. De spelersgroep en Goed koop hadden niet het idee dat de samenwerking nog vruchten zou gaan afwerpen. Koppejan schuift nu een plekje door. Hij was als trainer van Fortis 2 al nauw bij de eerste selectie betrokken. Fortis treft zaterdag geen mak kelijke tegenstander. Merwede staat derde. De laatste keer dat de twee teams elkaar troffen, won de ploeg uit Sliedrecht met één punt verschil. Swift en Ondo Voor hoofdklasser Swift en over- gangsklasser Ondo staan er dit weekend ook belangrijke wedstrij den op het programma. Beide Middelburgse teams staan tegen over ploegen die op een gelijk aan tal punten staan. Bij winst ver schaffen Swift en Ondo zich wat meer lucht. Ik heb het laatste half uur al drie keer teruggekeken en de eindsprint is al 1000 keer voorbij gekomen vrijdag 8 oktober 2021 Hans Peter Minderhoud. foto ap ZWEMMEN - Tim Pleijte kan een paar dagen na zijn zege nog steeds niet geloven dat hij voor de derde keer de Kustmarathon gewonnen heeft. GO 2-1 De wandelvoet ballers van Spui hebben het derde Wal king Football- toernooi van DVO'60 in Roo sendaal ge wonnen. De Zeeuws-Vla mingen klopten in de finale met 2-1 Den Haag Oldstars. Peter Oggel en John van der Hoeven waren de doel puntenmakers voor Spui. Een tweede team van Spui werd- derde van de in totaal zestien ploegen. 74 De drie Zeeuwse wiel renners in het Circuit de Ar dennes hebben in de eerste etappe nog geen potten kunnen breken. Thijs de lang ste (foto) was de beste ge klasseerde op plek 74. Jarno Mobach werd 90ste en Nick van der Lijke kwam als 108ste over de finish in Sedan. Huwelijk Sparta en clubman Dolf Roks sneuvelt na 35 jaar Het huwelijk tussen Dolf Roks en Sparta is op de klippen gelo pen. De voormalig inwoner van Zierikzee kreeg woensdagmid dag van technisch directeur Henk van Stee te horen dat hij per direct geen functie meer had bij de Rotterdamse club. Roks was dit seizoen hoofd jeugdopleiding en combineerde dat met het trainerschap van de Onder 18. Barry van der Hooft Rotterdam Dolf Roks als trainer van het Zeeuws elftal op het veld. foto marcelle davidse Pascal Koppejan zit zaterdag op de bank bij het duel van Fortis met Merwede. Hij volgt - in elk geval tijdelijk - Arco Goedkoop op, die eerder deze week ver trok bij de Souburgse korfbal vereniging. Roeland van Vliet Vlissingen O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42