Polly en Niek tekenen Middelburg Smokkelhoek in Kapelle bijna vol p* P - 6 Inwoners en ondernemers f f k mooiste 'S J Hf versluis willeboer Dit jaar is alleen de eerste vergun ning gratis en moet er voor de tweede, derde en vierde respectie velijk 40, 80 en 120 euro betaald worden. Ondernemers moeten nu voor een eerste en tweede parkeer- vergunning 95 en 195 euro betalen. Dat wordt 40 voor de eerste en de tweede. Dagtoerist Met die voorstellen komt het col lege nadat het dit jaar betaald par keren invoerde langs de kust. Het deed dat om ervoor te zorgen dat de dagtoerist meebetaalt aan voorzie ningen, en dat de leefbaarheid wordt verhoogd. Dat is volgens wethouder Pieter Wisse (CDA, ver keer) allebei gelukt. ,,Tot 1 septem ber hebben we 4,3 miljoen euro ontvangen aan parkeergelden. On danks dat er maar weinig echter stranddagen waren, zitten we op koers." Uit een evaluatie blijkt dat bewo ners vinden dat het rustiger gewor den is in hun straten nu toeristen hun auto's toch vooral op de par keerterreinen zetten. Via dit onder zoek hoorde de gemeente ook dat bewoners en ondernemers vinden dat ze te veel moeten betalen om te parkeren. Wisse zegt dat het par keerbeleid niet is opgezet om hen te treffen. ,,Daarom willen we een aantal tarieven verlagen." Ook komt hij tegemoet aan een grote wens van veel inwoners die nu moeten betalen als ze 's avonds een strandwandeling maken of een res taurant bezoeken. Volgend jaar moet er niet meer tot 21.00 uur be taald worden, maar - voor de goed kopere terreinen - tot 19.00 uur. En het college wil ook dat inwo ners van het buitengebied een ver gunning krijgen zodat ze gratis kunnen parkeren in hun dorp of stad. Het college kiest er ook voor het parkeerterrein aan de Van Voorthuijsenstraat in Domburg te schrappen als plaats waar toeristen kunnen parkeren. Vanaf 2022 mo gen daar alleen inwoners staan. Dat besluit is opmerkelijk, want de ge meente verdiende flink aan het par keren omdat bezoekers daar 5,20 euro per uur moeten betalen. En tot verbazing van Wisse deden dat ook velen. Tot 1 september hebben we 4,3 miljoen euro ontvangen aan parkeergelden ,,We willen geen zoekverkeer meer in Domburg." Hij geeft ook aan dat uit enquêtes blijkt dat toe risten het nieuwe parkeerregime accepteren. „Niemand gaf aan dat hij of zij niet meer terugkomt nu er betaald moet worden." Wisse komt ook tegemoet aan een grote wens vanuit Veere. Het parkeren langs het Kanaal wordt veertig cent per uur goedkoper en ook daar kan vanaf 19.00 uur door iedereen gratis geparkeerd worden. De Teeken Akademie wil het ple zier in tekenen bevorderen, zegt voorzitter Arnold Wiggers. Met een stadstekenaar - naar het voor beeld van de stadsdichter - en met twee Tekenklassen. De primeur hebben groep 6 van de basisschool Het Talent en vwo2 van de CSW. ,,We willen dat jullie je eigen om geving gaan vastleggen, zodat we later kunnen zeggen: zo zagen kin deren in 2021/2022 hun stad." Perfect Niek Hooimeijer (9) tekent wel graag maar vindt zijn werk vaak niet goed genoeg. ,,Het is leuk om met je fantasie bezig te zijn. Maar voor mij moet het resultaat perfect zijn en dat is het niet." Dat snapt Polly Haverkate heel goed. ,,Bij mij moest het ook altijd perfect zijn. Maar met de jaren is dat minder geworden. Al vind ik mijn teke ningen ook nog niet goed genoeg om ze thuis aan de muur te han gen." Er is een verschil tussen zomaar wat doedelen en écht tekenen Kunstenares Liesbeth Labeur gaat de klassen tekenles geven. Ze leert de kinderen tekenen naar een prent of ets, naar een gipsen beeld en naar levend model. ,,Met model bedoel ik niet een mens, maar het mooiste en bekendste model van Middelburg: de Lange Jan." Om de leerlingen te stimuleren zelf al aan de slag te gaan, kregen ze gisteren bij de start van het proj ect allemaal een schetsboekje en een potlood van houtkool. ,,lk heb ook altijd een schetsboekje bij me", vertelt Polly. En ja, tijdens de les tekent ze ook wel poppetjes en schetsjes in de kantlijn van haar schrift. ,,Maar er is een verschil tussen zomaar wat doedelen en écht tekenen." Perspectief Polly probeert van alles. ,,Anato- mie, hoe je een arm goed moet te kenen. Portretten. En soms ge woon gevoelens. Soms met een potlood, en soms digitaal." Maar gebouwen, nee, die niet. Dus als Liesbeth Labeur de leerlingen meeneemt om de Lange Jan te te kenen, of vanaf de Lange Jan de stad beneden hen, dan is dat wel helemaal nieuw, bekent ze. ,,Ik ben wel benieuwd. Het is ook leuk om perspectief aan de slag te gaan." Bovendien vindt Polly de ge schiedenis van kunst wel erg inte ressant. ,,Ik wil niet per se kunste naar worden. Maar ik zou later wel graag oude schilderijen restaure ren." Voor kwalitatieve vloer- en raambekleding Kapelle Bedrijventerrein Smokkelhoek in Kapelle komt steeds verder vol. De gemeenteraad krijgt binnenkort het voorstel om de bouw van twee bedrijfsvilla's met bedrijfsgebou wen toe te staan. In hetzelfde plan zit de realisatie van nog drie nieuwe bedrijfspercelen. Die zijn al ver kocht. Het gaat om één van de nog wei nige groene plekjes op Smokkel- Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen Nu ook spouwmuurisolatie! hoek. Ontwikkelaar Faasse en Fermont heeft aan de Smokkel- hoekweg, op nummer 5, een wo ning met een flinke lap grond ge kocht. Het huis wordt gesloopt, en de kavel wordt herverdeeld in bedrijfspercelen. Ook grond ten zuiden ervan, aan het eind van de Ambachtsweg, wordt daarbij be trokken. In totaal ontstaan zo vijf nieuwe percelen. Op twee ervan, direct aan de Smokkelhoekweg, komt zowel bedrijfsruimte als een 'bedrijfsvilla'. De rest van de grond is verdeeld in drie stukken. Eén ervan, achter de villa's, is ge kocht door Schuttingbouw Zee land. De andere twee, aan weers zijden van het eind van de Am- bachtsweg, door Raintec. Van der Poe Home textiel vrijdag 8 oktober 2021 Veere maakt parkeren goedkoper WA Polly Haverkate (13) zit in vwo2 van CSW Van Niek Hooimeijer (9) zit in groep 6 van Het Ta- de Perre in Middelburg. ,,Ik wil niet per se kunste- lent in Middelburg. ,,Het is leuk om met je fanta- naar worden. Maar ik zou later wel graag oude sie bezig te zijn." fotos dirkjan gjeltema schilderijen restaureren." Inwoners en ondernemers van de gemeente Veere kunnen vol gend jaar goedkoper parkeren als de gemeenteraad akkoord gaat met een serie voorstellen van het dagelijks gemeentebe stuur. Het bestuur wil de tweede bewonersvergunning ook gratis maken, de derde en vierde zou den dan elk veertig euro per jaar moeten gaan kosten. Emile Calon Domburg - Pieter Wisse, wethouder Polly en Niek hebben geluk. Ze tekenen graag en nou zitten ze ook nog in de Tekenklassen die dit schooljaar les krijgen van kunstenares Liesbeth Labeur. Ze gaan 'Middelburg' tekenen. ,,Dat is nieuw voor me", lacht Polly (13). „Gebouwen teken ik normaal nooit." Maurits Sep Middelburg - Polly Haverkate Martijn de Koning De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl Schouwersweg 7, Heinkenszand 0113-564000 binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34