ZEELAND 3 vrijdag 8 oktober 2021 Vorig jaar kregen jonge mantelzorgers in Zeeland nog een gratis griepprik. Griepvirus. Arts Fleur Groenendijk: „Het is niet zo dat je vaccins vandaag bestelt en morgen in huis hebt. Daar gaat een aantal maanden overheen." fotocynthiacats op, want bijbestellen gaat niet zo maar: ,,Het is niet zo dat je vandaag bestelt en morgen heb je het in huis. Daar gaat een aantal maanden overheen", aldus Groenendijk. De GGD geeft vanaf 8 november de mogelijkheid online een afspraak te maken. Grotere groep In 2021 is de groep Nederlanders die toch een gratis prik kan halen, gro ter dan ooit. Tot de categorie die tra ditiegetrouw in oktober een uitno- diging van de huisarts krijgt, beho ren zestigplussers, bewoners van verpleeghuizen of instellingen voor verstandelijk gehandicapten, diabetici, mensen met een ver laagde weerstand door een medi sche behandeling of met hart-, long- en nieraandoeningen. Dit jaar komen daar nog bij: mensen met zwaar overgewicht, dementie, een verstandelijke beperking, met longschade door Covid-19, met cochleaire implantaten, zwangere vrouwen vanaf 22 weken en men sen met NNMD. ,,Die groepen moeten wel zélf actie ondernemen om zo'n griepprik te halen", ver klaart Mattijs Bordui. Ook een mantelzorger kan dat voor hen re gelen. ,,Zij moeten tussen 1 oktober en 1 november contact opnemen met de huisarts." Handen Fleur Groenendijk van de GGD Zeeland: ,,We zullen komende maanden zeker het gevolg zien van het loslaten van de 1,5 metersamen- ving en alle hygiëni sche coronamaatregelen. Ik weet dat handen een belangrijke besmettingsbron zijn voor virussen. Eigenlijk kun je op een verjaardag nog beter iemand een hug geven dan handen schudden. We hebben van corona ook geleerd dat je beter thuis kunt blijven als je aan het hoesten en proesten bent. Ook als je gewoon verkouden bent. Afstand, goed ventileren en handhygiëne werken tegen alle luchtgedragen vi russen. En vaccineren, natuurlijk." Wie niet in aanmerking komt voor de gratis griepprik, kan hem wellicht cadeau krijgen van zijn werkgever. ,,Dat is onderdeel van ons preventiebeleid", laat woord voerder Yfke Semeijn van de ge meente Middelburg weten. Een voorwaarde is wel dat de werkne mer niet toch al in aanmerking komt voor een gratis prik om medi sche redenen. Bij de ge meente Middelburg maken jaarlijks zo'n veertig mensen van deze moge lijkheid ge bruik. Albert Eg- germont, be drijfsarts van Dow: „Bij ons maken jaar lijks zo'n drie honderd mede werkers gebruik van de gratis vacci natie. Het zal zeker ziekmeldingen schelen." Dat mensen met Covid-19 thuis moeten blijven, is wel duidelijk. Maar hoe zit het met de gewone verkoudheden of griepjes? Egger- mont: „Vanuit de medische dienst geven wij in zo'n geval advies. Als je hoestend en proestend achter je computer zit, kun je dat maar beter thuis doen, lijkt me. Indien men toch naar het werk moet komen, al tijd in overleg met de medische dienst." nu vanaf SFEERVOLLE AUBERGE IN NOORD-BRABANT Auberge de Hilver, Diessen Het 4-sterren Auberge De Hilver verbergt zich in het mooiste deel van Brabant: Het Land van de Hilver. Gelegen tussen Tilburg en Eindhoven en nabij Safaripark de Beekse Bergen en de Efteling. Het hotel is omringd door prachtige natuurgebieden en gezellige Brabantse dorpjes. De omgeving leent zich perfect voor mooie fietstochten. nuwegexclusief.nl Bestel nu op pzc.nl/nuw2114 klaar voor griepgolf ARCHIEFFOTO PETER NICOLAI 2 overnachtingen in een comfort kamer 2 x Kempisch ontbijtbuffet /lx hoofdgerecht van de Chef (keuze vis of vlees) op de dag van aankomst gratis wifi en parkeren per boeking 1 paar Camelia slippers t.w.v. €25 cadeau Op basis van 2-persoonskamer en beschikbaarheid. Meer informatie omtrent geLdigheid, kinderkortingen, toeslag 1-pk en toeristenbelasting staat vermeld op onze website. Boekingskosten: €15 per boeking. Meer informatie? info@nuwegexclusief.nl of bel 055-3017194 (bereikbaar van ma t/m vrij 10 -16 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31