Angela Het land is nog niet zo verrot als je soms denkt Netflix maakt abonnementen duurder, alleen prijs Basis-abonnement blijft gelijk 24 Kun je door de tijdgeest een al jaren bestaand programma herontdekken en herwaarde ren? Jazeker, merkte ik onlangs. Tijden heb ik amper omgekeken naar Steenrijk Straatarm, wat alles te maken had met het liefdeloze tempo waar mee SBS 6 er nieuwe seizoenen doorheen jaste. Dit programma scoorde immers, dus hup nog maar een serie, en nog één, redeneerde de zenderlei ding. De Meiland-strategie, zeg maar. Maar zoals Meiland ook laat zien: meer meer meer is niet au tomatisch leuker of beter. Maar nu het in Den Haag en aan talkshowtafels herhaaldelijk gaat over de problemen aan de on derkant van de maatschappij, over mensen die van minder dan het minimum moeten rondkomen, over de slachtoffers van de toeslagenaffaire en over het tekort aan sociale huurwoningen, merk ik dat ik met hernieuwde interesse naar Steenrijk Straat arm kijk. Want het mag dan wel vaak óver ar moede gaan op tv, het zien doen we niet zo vaak, al helemaal niet in een laagdrempelig amusements- format. Dat maakt dit programma toch wel bijzon der. Eerst de familie Soemai, toen vader Luis en zoon Max en nu woensdag weer van moeder Mireille (52) en dochter Ameren- tia (12). Piepklein huisje, amper geld om rond te komen. En ze hebben al leen elkaar, terwijl Mi reille aan chronische leukemie lijdt en nog maar een paar jaar te le ven heeft. Daardoor zit zij niet alleen met een knagend schuldgevoel dat haar dochter als enige in de klas geen te lefoon heeft, maar ook met de allesoverheer sende vraag wat er met Amerentia gebeurt na haar overlijden. Kortom, hen gunde je het van harte dat ze een weekje van leven ruilden met een Maas trichts homostel, dat 2000 euro per week te beste den heeft. neem ik vervolgens met een korreltje zout. Ik ge loof heus dat het arme gezin van harte geniet van alle shopsessies, bezoekjes aan de kapper, etentjes en andere verwennerijen, maar dat de rijke jon gens echt een week lang pasta met knakworst eten? Daarvoor heb ik waarschijnlijk net iets te veel tv gekeken in mijn leven. Maar dat maakt niet uit, ik laat me graag mee voeren in het sprookje en in de moraal van het ver haal: liefde is belangrijker dan geld. Zo is het ook. Bovendien stopt het sprookje tegenwoordig niet bij de aftiteling heb ik gemerkt. Elke week is er wel een ontroerde kijker die een crowdfundingsactie begint voor de deelnemers of een baan voor ze re gelt. waarom ik Steenrijk Straatarm op dit moment zo graag kijk. Het geeft hoop dat dit land nog niet zo verrot is als je soms denkt na een blik op sociale me dia of een groep schreeuwers op de Dam met een galg. Zoals Meiland ook laat zien: meer is niet automatisch leuker of beter THEATER EEN VOORSTELLING WAARIN KLEINSMA VERTELT EN Dolly Dots' laatste Eigen serie Chucky De nieuwe tele visieserie over de demonische pop Chucky is vanaf 11 novem ber in Nederland te zien, meldt FOX. De serie is een vervolg op de horrorreeks Child's Play die tot nu toe zeven delen telt. Simone Kleinsma zit in de herfst van haar leven, maar vreest de winter niet. In het theater vertelt ze hoe zij verlies te boven kwam. Alexander van Eenennaam ls de première er maandag op zit, rijdt Simone Kleinsma (63) niet alleen naar huis. Zeker nu ze een speciale thea tervoorstelling heeft gemaakt over hoe ze is omgegaan met het verlies van haar man Guus Verstraete (3 maart 2017), wil ze die avond even niet alleen zijn. ,,Mijn broer en schoonzus slapen dan bij mij, dat is een traditie geworden. Op die avond wil ik nog een glas wijn drinken en napraten. Het even laten bezinken.'' Verder heet de voorstelling die in première gaat in theater DeLaMar, waar destijds de dag voor de uitvaart een herdenkingsbijeenkomst was. Kleinsma vertelt en zingt over het universele thema verlies, wil het vooral niet te veel haar eigen verhaal laten zijn. ,,Al is het dat natuurlijk wel. Ik probeer het algemeen te hou den, bijna iedereen heeft weleens verlies ervaren. Van een partner, kind of vriend, maar het kan ook om een hond gaan. Ik hoop dat bezoekers zich erin herkennen en er troost uit halen. Ik noem de naam van Guus ook niet. Ik heb het consequent over hem en hij.'' Hoewel het geen verdrietig pro gramma is, moet de bezoeker wel ge waarschuwd zijn. ,,Het wordt geen avondje grappen en grollen met Simone. Die naam heb ik wel een beetje, maar dat is het dus niet. Dat moet je je vooraf realiseren, maar dan is het ook goed. Treurig en zwaar is het niet, ik wil juist dat de mensen zich bij het weggaan gedragen voe len.'' Het is inmiddels 4,5 jaar nadat Kleinsma haar man verloor. Na 31 jaar lief en leed overleed hij plotseling aan hartproblemen, de zangeres en actrice was redde- en radeloos. ,,Ik De prijzen van Netflix gaan omhoog voor Nederlandse abonnees. Het Standaard-abonnement wordt per maand 3 euro duur der en Premium zal 2 euro meer gaan kosten. De prijs van het Basic-abonnement wordt niet aangepast: dat blijft staan op 7,99 euro. Het verschil in de abonne menten zit in de beeldkwali teit. Iemand met een Stan daard-abonnement krijgt HD-beeldkwaliteit, bij Pre mium wordt 4K-kwaliteit ge leverd. Een Basic-abonnement heeft een minder hoge kwali teit. Ook kunnen niet meer dere mensen op één account inloggen, wat bij Standaard en Premium wel het geval is. Het Standaard-abonnement gaat van 10,99 euro naar 13,99 euro per maand. Voor het Pre mium-abonnement betalen abonnees nu 13,99 euro. Dat wordt nu 15,99 euro. Het is de eerste keer in vier jaar tijd dat Netflix de prijzen ver hoogt. De hogere prijzen gel den niet alleen voor nieuwe abonnees, bestaande klanten krijgen per direct een aange paste rekening. Of Netflix hier door abonnees zal gaan verlie zen, is onduidelijk. Uit een poll op de website van deze krant laat 54 procent van de 7.837 res pondenten weten dat ze bij Netflix blijven. 46 procent vindt de nieuwe bedragen te hoog. Toeval of niet, de verhalen lijken dit seizoen ook net een tikkeltje schrijnender dan voorheen. Veel van wat er in Steenrijk Straatarm gebeurt, Dat is misschien nog wel de belangrijkste reden VRIJDAG 8 OKTOBER 2021 GO De Dolly Dots zullen op 14 de cember 2022 definitief hun laatste concert geven. Het op treden zal plaatsvinden in de Ziggo Dome en vormt de een malige terugkeer van de concer treeks Sympho- nica in Rosso. De kaartverkoop start morgen. TELEVISIE 'Ik hoop dat het publiek zich erin herkent en troost vindt' Simone Kleinsma gaat met Verder in op persoonlijk verlies dat mensen er varen. foto's LUMEN, MEDIALANE AMSTERDAM - Maxime Segers MUZIEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24